bane12a.jpg
2017 m. gruodžio 14 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Kėdes „matuotis“ dar ne laikas

2016-08-23

Sparčiai artėjant Seimo rinkimams, tautiečiai prognozuoja būsimos šalies valdžios sudėtį bei dėlioja visas įmanomas Seimo valdančiosios daugumos kombinacijas. Ką beslėpsi – pomėgis politikuoti tarp mūsų dar itin gajus. Gal todėl, kad 50 metų to daryti nebuvo galima?

Galimas permainas Seime kai kurie kaišiadoriečiai linkę susieti su permainomis savivaldybėje... Redakciją iš kelių šaltinių pasiekė prognozės, jog šandieninės savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos sudėtis taip pat labai „ryškiai“ priklausys nuo to, kokios partijos narį gyventojai išrinks vienmandatėje Kaišiadorių- rinkimų apygardoje. Šių gana plačiai sklindančių prognozių pagrindu kai kas jau matuojasi ir kėdes...  

Nenorėdami tuščiai spėlioti, prieš kelias savaites, rugpjūčio 5-ąją „Atspindžiai“ daugiausiai narių savivaldybės taryboje turinčių partijų – Liberalų sąjūdžio, Lietuvos socialdemokratų bei Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų – rajonų skyrių pirmininkams adresavo po du klausimus. Atsakymus pateikiame ta eilės tvarka, kuria į laikraščio oficialius elektroninius paklausimus atsakė partijų pirmininkai.

„Atspindžiai“: Artėja rinkimai į LR Seimą, visos rajoną valdančiąją koaliciją sudarančios partijos yra iškėlusios savus kandidatus. Ar susidariusi konkurencija neįneša trinties į koalicijos darbą, netrukdo sprendžiant rajono reikalus?

Vytenis Tomkus, rajono savivaldybės meras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Kaišiadorių skyriaus pirmininkas:

– Prieš prasidedant rinkimų kampanijai, aš kaip rajono meras, tokių nuogastavimų tikrai turėjau ir man buvo neramu, ar galėsime vykdyti suplanuotus darbus, ar neprarasime daug brangaus laiko. Tačiau koalicijos partneriai mane patikino, kad trukdžių koalicijos darbui tikrai nebus ir kad Seimo rinkimų kampanija koalicijos darbo neįtakos. Ir iš tikrųjų, nors rinkimų kampanijos vyksta intensyviai, tačiau pagrindiniai mūsų koalicijos partneriai laikosi duoto žodžio, mes taip pat stengiamės neaštrinti padėties, ir išorėje vykstanti rinkimų kampanija nepersikelia į darbą savivaldybėje. Kaip ir anksčiau, taip ir dabar dėl visų priimamų sprendimų tariamės su koalicijos partneriais, ir mūsų dialogas, taip pat savivaldybės darbas vyksta sklandžiai. Tikiuosi, kad taip bus iki pat rinkimų kampanijos pabaigos.

Bronius Bradauskas, Seimo narys, Lietuvos socialdemokratų partijos Kaišiadorių skyriaus pirmininkas:

– Artėjantys rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą neįtakoja koalicijos darbo. Ir anksčiau, ir dabar dėl visų priimamų sprendimų tariamės koalicijoje ir sprendimus priimame sklandžiai. Mes, socialdemokratai, Seimo rinkimuose laikomės nuostatos nekritikuoti kitų veiklos, o parodyti savo atliktus darbus, pateikti gyventojams savo programą ir konkrečius dalykus, kuriuos planuojame atlikti.

Atspindžiai“: Po rajoną plačiai sklinda gandai, jog tolesnė valdančiosios koalicijos ateitis priklausys nuo to, kokios partijos atstovas bus išrinktas į Seimą vienmandatėje Kaišiadorių-Elektrėnų rinkimų apygardoje NR. 59. Kalbama, jog išrinkus M. Adomėną, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai išeis iš koalicijos ir sudarys naują valdančiąją daugumą su Liberalų sąjūdžio atstovais. Kaip galėtumėte pakomentuoti šią situaciją? Kokią savo partijos poziciją matote tokiu atveju?

Vytenis Tomkus:

Labai keista, jeigu tokie gandai iš tikrųjų sklinda, bet man iki šiol nieko panašaus neteko girdėti. Gali būti, kad yra suinteresuotų asmenų, kurie sąmoningai skleidžia tokius gandus, tikisi apsunkinti valdančiosios koalicijos darbą ir galbūt dėl to turėti naudos sau. Neatmesčiau, kad tai gali būti viena iš kai kurių kandidatų, kurie neturi didelių galimybių laimėti Seimo rinkimuose, „juodųjų technologijų“ strategijų. Tačiau kalbant apie valdančiosios koalicijos ateitį, tai aš nemanau, kad valdančiosios koalicijos darbas apskritai priklausys nuo Seimo rinkimų rezultatų. Juk matome daugelį savivaldybių, kurių tarybų dauguma yra visiškai kitokia, nei Seime susidariusi vandančioji dauguma (ir taip buvo daugelį metų), nes darbas savivaldybėje mažai susijęs su Seimo darbu. Taip buvo ir Kaišiadoryse, pavyzdžiui, 2008-2012 m. laikotarpiu, kuomet Seime dirbo TS-LKD ir Liberalų sąjūdžio dauguma, o mūsų rajone kelias kadencijas dirbo Liberalų sąjūdžio ir LSDP dauguma. Mano nuomone, valdančiosios koalicijos darbas rajone priklauso būtent nuo darbo rajone rezultatų. Kol kas galiu tik pasidžiaugti ir padėkoti koalicijos partneriams, kad darbas vyksta sklandžiai, priimami visi reikiami sprendimai, tiesa, kai kurie iš jų tik minimalia balsų persvara, tačiau priimami. Bet to, aš labai nesureikšminu, nes koaliciją sudaro net keturių partijų atstovai, atstovaujantys skirtingas ideologijas, įvairių visuomenės grupių atstovai, o mes gerbiame demokratines vertybes, koalicijoje vyksta diskusijos ir ieškome geriausių sprendimų, taip pat gerbiame ir tarybos narių asmenybes. Džiugu, kad didžiąją dalį sprendimų remia ir opozicija, kurios darbą iš esmės galiu vadinti konstruktyviu. Grėsmė koalicijai galėtų kilti tik tokiu atveju, jeigu sprendimų negalėtume priimti, jeigu savivaldybėje vyrautų chaosas ir nevyktų darbas, jeigu su koalicijos partneriais negalėtume sutarti ir jeigu negalėtume įgyvendinti suderintos koalicijos darbų programos, kuri buvo patvirtinta visų koalicijos atstovų parašais. Bet, kaip matote, jokio chaoso tikrai nėra, visi gerbiame savo įsipareigojimus ir savo koalicijos partnerius, todėl ir jokių svarstymų mūsų partijoje, mūsų skyriaus taryboje dėl galimo darbo su Liberalų sąjūdžio atstovais nevyksta. O artėjančiuose Seimo rinkimuose aš tikrai tikiu, kad mūsų rajono rinkėjai pasirinks M. Adomėną, kurio kandidatūrą mes labai atsakingai pasirinkome ir iškėlėme apygardoje, nes jokio geresnio kandidato tiek pagal kompetenciją, tiek pagal atliktus darbus ir galimą naudą Lietuvai mūsų apygardoje šiuose rinkimuose aš paprasčiausiai nematau.

Bronius Bradauskas:

Mes, socialdemokratai, manome, kad grėsmė rajone valdančiajai koalicijai galėtų kilti tik tada, jeigu sprendimai būtų nepriimamai. Džiaugiamės ir dėkojame koalicijos partneriams, kad darbas vyksta sklandžiai, visi reikiami sprendimai priimami laiku ir skaidriai.

Gal kai kam norėtųsi suardyti šią rajono valdančiąją koaliciją. Gyventojus prašome netikėti netikrais pranašais. Mes, socialdemokratai, ir koalicijos partneriai, dirbome ir dirbsime kaišiadoriečių naudai.

Ačiū už atsakymus.

Kalbėjosi Romualda Suslavičienė

 

 

 

O čia turėjo būti Liberalų sąjūdžio rajono skyriaus pirmininko atsakymas...

 

 

 

Komentarų skaičius

2016-09-05 20:30:36
atejo laikas pimpalus matuotis
2016-08-31 19:50:41
Primena straipsnis tarybinius laikus. Gal žurnalistei komunistai moka už liaubses?
2016-08-29 16:18:39
Pamačiau, kad šį darbuotoja darė „apklausą“ ir daugiau net nebuvo verta skaityti... :D
2016-08-24 17:25:47
Ta proga pašokime :D https://www.youtube.com/watch?v=4sXp80s5xuA
 1-4