bane12a.jpg
2017 m. gruodžio 13 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Britai nusprendė trauktis iš ES

2016-06-25

Jungtinės Karalystės referendumo dėl narystės Europos Sąjungoje (ES) balsai suskaičiuoti. 52 proc. britų balsavo už išstojimą ES, o 48 proc. siekė tolesnės narystės.

Gavus balsavimo rezultatus iš visų 382 apylinkių paaiškėjo, kad balsuotojų aktyvumas buvo 72,16 proc., už tolesnę šalies narystę ES pasisakė 16 141 241 britų, o 17 410 742 balsavo už išstojimą.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Valteris Šteinmejeris (Frank-Walter Steinmeier) buvo vienas pirmųjų, sureagavusių į balsavimo rezultatus, kurie, pasak jo, iš tiesų liūdinantys. "Tai liūdna diena Europai ir Jungtinei Karalystei", - sakė jis.

Europos liaudies partijos (EPP) frakcijos pirmininkas Europos Parlamente Manfredas Vėberis (Manfred Weber) teigė, kad britų sprendimas padarys didelės žalos abiem pusėms. Pasak jo, Britanija peržengė ribą, o kelio atgal nebėra.

Tuo metu Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderis Naidželas Faražas (Nigel Farage) pareikalavo, kad premjeras Deividas Kameronas (David Cameron) pripažintų pralaimėjimą ir atsistatydintų rašo "Reuters". Anot jo, kitas konservatorių premjeras turėtų būti iš pasitraukimo šalininkų. Galimi kandidatai yra Maiklas Govas (Michael Gove), Borisas Džonsonas (Boris Johnson) ir Lijamas Foksas (Liam Fox).

"The Associated Press" informuoja, kad Briuselyje renkasi ES vadovai, kurie spręs, ką daryti toliau po šokiruojančio britų sprendimo pasitraukti iš 28 šalių Sąjungos.

Penktadienį Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker) kalbėsis su Europos Tarybos ir Europos Parlamento vadovais. Susitikime dalyvaus ir Nyderlandų premjeras Markas Rutė (Mark Rutte), mat jo šalis pirmininkauja ES.

Apie britų sprendimą informuotas ir JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama), tikimasi, kad penktadienį įvyks jo ir Britanijos premjero D. Kamerono pokalbis. B. Obama anksčiau ragino britus likti ES.

Paaiškėjus referendumo rezultatams smuko pasaulio finansinės rinkos. Tokijo vertybinių popierių birža krito 8 procentais, daugiausiai nuo 2008 metų. Pietų Korėjos "Kospi" smuko 3, o Britanijos FTSE 100 - 8,3 proc.

Komentarų skaičius