bane12a.jpg
2017 m. gruodžio 13 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Įžūliausia statyba Kaišiadoryse?
Mindaugas Šimkūnas
2016-06-22

Gal kai kam ir nepatiks ši nuomonė, bet apie verslo bei politikos moralumą reikia pasvarstyti ir viešai.

Kaišiadoriečiai tikrai nebadauja dėl to, kad trūksta prekybos centrų. Kaišiadoriečiai nepervargsta eidami didelius atstumus iki kiosko ar parduotuvės nusipirkti būtiniausių maisto produktų.

Deja, vienam verslininkui – politikui atrodo kitaip.

Jis nutarė, kad dar vieną prekybos centrą galima pastatyti taip, kad daugiabučio gyventojai galėtų peršokti iš balkono tiesiai į parduotuvę. Čia humoras.

O tikrovėje neregėtas ne tik verslininko, bet ir jo veiksmus laiminančių politikų, savivaldybės atsakingų darbuotojų įžūlumas ir nepagarba žmonėms.

Žinoma, įstatymų jie galimai ir nepažeidė, viską paskaičiavo. Juk svarbu, kad byrėtų pinigai, svarbu nepigiai parsiduoti.

O viešasis interesas? Na, tokį interesą gina prokuratūra, jei pažeistas toli Vilniuje priimtas įstatymas? Bet ar įmanoma viską surašyti į įstatymą? Gyvenimas yra žymiai margesnis. Tam, kad gyventojai būtų ginami, ir yra vietiniai politikai, vietinė vykdomoji administracija. Bet, pasirodo ji tarnauja… sau. Juk tas įžūlus prekybos centro po gyventojų langais statytojas ir yra politikas, išrinktas atstovauti tiems patiems gyventojams. Tai žmogus, kuris turėtų įsiklausyti į rinkėjų nuomones. Deja, jam rūpi tik sava kišenė, savas pilvas. Vadinasi, jis toks ir politikas, nebent kabutėse.

Tai gal jis verslininkas? Vargiai. Šiuolaikinis verslas privalo būti socialiai atsakingas ne tik mokant mokesčius, kuriant gerai apmokamas darbo vietas, bet ir kuriantis gėrį visuomenei.

Pavydime danams, kad jie yra laimingiausi pasaulyje ne turtais, bet verslo ir visuomenės atstovų bendravimu. Pavyzdžiui, jei miesto teritorijoje, norima statyti pastatą, pirmiausia vykdoma visų kaimynų apklausa. Jeigu didžioji dalis nesutinka, verslas turi dvi galimybes. Pirma – pasitraukti kitur. Antra, stengtis įtikinti gyventojus, kad statybos ir būsimas objektas nepablogins gyvenimo sąlygų. Jeigu pablogins, bet gyventojai sutinka su kompensacijomis, dėl to tariamasi.

O kaip Kaišiadoryse? Populiariai sakant, verslui ir politikams nusišvilpt kokia gyventojų nuomonė. Matydami, kad šalia daugiabučio stovintys privatūs namai griaunami, susirūpinę aplinkiniai ėmė belstis į savivaldybės duris tikėdamiesi aiškaus atsakymo, kas bus statoma. Atsakymas biurokratiškas – nežinome. Nors patyliukais jau buvo kalbama, kad nugriautų namų vietoje iškils Maxima prekybos centras. „Verslininkui“ ir „politikui“ reikėjo laimėti laiko, kad sujungtų sklypus, išpirktų valstybinę žemę, pakeistų žemės naudojimo paskirtį. Po to tyliai ir tolimame savivaldybės tinklapio kamputyje „pranešti“ apie „viešą“ projekto svarstymą. Aišku niekas ir neatėjo „svarstyti“. Šiukštu, būtų pradėję priešintis dar kūdikystės stadijoje...

Tad „vsio zakonno“: „verslininkas-politikas“ kals pinigus, meras užsidės pliusą, kad tarnybos nenusižengė įstatymams. Na, o prieš rinkimus vėl paplonins liežuvius ir vėl suoks, kaip jie pasirengę dideliems darbams, kaip jie gins rinkėjų teises, kaip jie rūpinsis, stengsis, vargs ir t.t.

P.S. Rimti ir atsakingi verslininkai prekybos centrą stato kaišiadoriečiams plyname lauke, netoli ligoninės.

P.P.S. „Verslininkas – politikas“ yra Kaišiadorių savivaldybės tarybos narys, priklausantis Tėvynės sąjungai – krikščionims demokratams – Marijonas Vaicekauskas, UAB „Atelana“ vadovas.

P.P.P.S. Atelana - oskų liaudies komedija, pirmiausiai sukurta Atelos mieste ir iš jo atėjusi į Romą... ir į Kaišiadoris.


Komentarų skaičius

2017-03-14 22:35:20
Rimti ir atsakingi verslininkai nespėjo atidaryti parduotuvės, o jau surūdijo... Stovi dabar rūdžių krūva prie įvažiavimo į miestelį.
2016-09-29 16:16:40
Mieste bus naujų darbo vietų ir tai nors kiek jaunimo išlaikys nuo usienio
2016-09-17 10:54:50
Ašaroti reikėjo šiek tiek ankščiau. Kai nuskriaustas namas savavališkai įsirengė greičio mažinimo kalnelį. Arba kai visi prekybos centrai buvo sukancentruoti į vieną vietą - mašinų pilna gatvė, pėsčiam pasiekti parduotuvę labai nesmagu. Dar galim vienu verslininku raiteliu pasipiktinti - jo skardinės būdos be parkavimo vietų automobiliams. Nauja Maxsima tik pagyvins nunešiotą ir raudonos seniūnės nugyventą miesto kampą. Su tuo visus ir sveikinu, pikčiurnos:)
2016-08-12 13:47:11
Nebus Maximos, nebus ir Lidl! Niekada nebus Lidl Kaišiadorims!! Bus tik džiūvėsiai ir pasagėlės miesčionims!
2016-06-30 21:41:50
Tam namui viskas negerai. kol buvo privatus namai tai šuns lojimas trukdė, tai kieme per garsiai šneka, nusibodo kabinėjimasis pardavė trobelę, dabar vėl negerai tipo parduotuvė trukdys, o pačių šeriami blusuoti katinai kitiems tipo netrukdo?. Rudenį lapus nešti prie kitų namų irgi normalu?
2016-06-28 19:19:21
Pritariu. Jokios gėdos statyti šalia daugiabučių. Tai kur dėtis žmonėms. ka nebuvo tuščios vietos aplink Kaišiadoris. Gėda valdžiai duodančiai leidimus tokiom statybom.
2016-06-28 18:58:25
si8lau visiems boikotuoti nauj1 Maxima :)
2016-06-23 21:37:21
Labai tendencingai sukurptas straipsnis.Žinant, jog jo autorius taip pat ir verslininkas ir politikas, dalyvavęs įvairaus lygio rinkimuose. Autorius pripažįsta, jog ,,vsio zakonno", tačiau politikuoja ir koneveikia kitą ,,verslininką- politiką" ypatingai pabrėždamas jo priklausomybę konkrečiai partijai.Artėja rinkimai ir tokių straipsnių tik daugės,žinant, kad už juos gerai moka tie, kurių verslas ir pinigai kelia žymiai daugiau abejonių del savo skaidrumo. Gaila, kad į šiuos nešvarius žaidimus įsitraukia vietinė spauda ir jos savininkai. ,,Vsio zakonno tovarišči".
2016-06-23 19:07:34
O kam rupi namo gyventojai? Niekam. Ateis kiti rinkimai ir vel bus pazadu mase, o dabar reikia skubeti susitvarkyti savo reikalus, juk nezinia ar kita kadencija verslininkas M.V. bus isrinkta i taryba.Biauru, kai ziurima tik savo interesu... Straipsnis patiko, parasytas su jumoro doze.
2016-06-23 10:48:35
Koks raštingas. Vienam žody sugebi klaidą padaryt. Straipsnis į pačią skylę a la konservatorių moralei...
2016-06-23 00:33:57
negribauk
 1-11