bane12a.jpg
2017 m. gruodžio 12 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Kaišiadorių turgus. Gėda ir bėda
Romualda Suslavičienė
2016-02-04

Sausio 27-ąją TV3 žinių laidose visai Lietuvai buvo parodytas apsemtas Kaišiadorių turgus. Prieš pat metines šventes atidarytą statinį teks remontuoti jau antrą kartą.

Apie naują Kaišiadorių turgavietę rašyta tiek, kad vien „Atspindžiuose“ išspausdintais straipsniais būtų galima kelis kartus apjuosti tuos nelaimingus metalinius paviljonus miesto centre. Tai, kaip ilgai vangiai brendo šių statybų planai, gali tapti puikiausia lietuviškos patarlės iliustracija:„Kaip kakoti nuogu užpakaliu į dilgėles“. Dešimtis kartų teko atsiliepti į pasipiktinusių žmonių skambučius, vykti į statybvietę, skaičiuoti statybininkus (beje, beveik visada tam būdavo per daug netgi vienos rankos pirštų), dalyvauti įvairaus rango posėdžiuose ir pasitarimuose, girdėti minint vis kitus statybos pabaigos terminus ir t. t.

Deja, popieriumi, netgi laikraštiniu, nuo visų negandų neapsaugosi.

Ne taip seniai atrodė, kad pagaliau ši tema išsemta – šiaip ne taip praėjusių metų pabaigoje pasirašytas priėmimo aktas, įvyko turgaus atidarymas. „Turgavietės atidaryme dalyvavę svečiai pasidžiaugė, kad Kaišiadorys pagaliau turi šiuolaikinius reikalavimus atitinkančią turgavietę, kurioje bus sudarytos normalios sąlygos tiek prekybininkui, tiek ir pirkėjui“, - ta proga buvo pasidžiaugta ir savivaldybės interneto svetainėje.

O štai sausio 27-osios rytą iš „šiuolaikinius reikalavimus atitinkančios turgavietės“ vėl pasigirdo pagalbos skambutis:

– Ateikite pažiūrėti, kaip skęstame!

Turgavietėje pasitiko iki kraštutinumo įsiaudrinusi minia. Prekeiviai su sunkiai tramdomu pykčiu ir nuoskaudos ašaromis rodė antrajame paviljone telkšančias vandens balas, užliejusias kai kurias prekybos vietas. Sušlapo žemiau sudėtos prekės, nei prekiauti, nei apsipirkti stovint vandenyje tapo neįmanoma: suprantama, kad ekstremalų, norinčių matuotis drėgnus drabužius ar avalynę, neatsirado. Žmonės kalbėjo, kad vandens daugėja tiesiog akyse, kas visai nekeista – pradėjo tirpti sniegas. Susikraustę į naujas ir nepigiai kainuojančias prekybos vietas, daugelis atsisakė anksčiau sandėliams nuomojamų patalpų, todėl dabar iškilo dilema, kur dėti prekes. Net ir dar neužlietų prekybos vietų šeimininkai baiminosi, kad per naktį vanduo pasieks ir jų daiktus.

– Nesidžiaugiame, kad pasirodėme teisūs, bet jau matydami, kaip vyksta statybos, sakėme, kad taip bus. Viskas pildosi, - kalbėjo prekeiviai, galutinai praradę bet kokias viltis pagaliau atgauti ramybę ir pradėti normaliai dirbti. Pasak jų, labiausiai įžeidė kažkurio (ar kažkurios) valdininko pasakymas, jog rytą įsėdus į automobilį, jis taip pat rasoja. Taip, neva, buvo pakomentuotas jų skambutis į savivaldybę.

Pusė dešimtos ryto turgavietėje pasirodė ir savivaldybės desantas: administracijos direktorius Č. Neviera, Ūkio plėtros skyriaus vedėjas R. Želvys su savo pavaldinėmis V. Kupčiūniene ir E. Leonavičiene, taip pat atėjo ir statybos darbų vadovas – UAB „Vilungė“ darbuotojas E. Nalivaika.

Įsiaudrinusiems prekeiviams skyriaus specialistės bei darbų vadovas iš pradžių dar mėgino įrodinėti, jog nieko tragiško kaip ir neįvyko, tačiau burnas užčiaupė priekaištų lavina. Abipusio pokalbio (jeigu taip galima pavadinti) metu buvo momentų, kai mažai trūko, jog į darbą būtų paleisti kumščiai.

Ir tai savaime suprantama – iš tiesų, delnai niežti žiūrint, kas pastatyta už 384 972 €. Žmonės mielieji, juk tai – daugiau kaip vienas milijonas 329 tūkst. litų!

Pati normaliausia vieta paviljone – tualetas, kurio patalpa atrodo pakankamai estetiškai. Tik – su vienu „bet“ – tualetas neveikia, nes paviršiumi nutiesti vamzdžiai neapšiltinti, todėl baiminamasi, kad jie gali užšalti ir sprogti. Matyt, projektuotojai įsivaizdavo, jog rengia projektą kokiai nors Pietų Afrikos respublikai, kur nebūna žiemos. O gal – tie, kurie peržiūrinėjo projektą, patys yra iš tų vietų ir supratimo neturi nei apie sniegą, nei apie šalčius...

Solidžios pinigų sumos nepakako tvorai užtverti (kalbama, jog jos nebuvimo projekte tiesiog nepastebėta), ją teko tverti jau nebe iš valstybės investicijų , bet iš savivaldybės biudžeto. Pritrūko lėšų metalinėms užuolaidoms ant įėjimo angų, netgi reklaminei iškabai. Naujai pastatytą turgų iš karto remontavo.

– Teks šalinti trūkumus, - ir šįkart ramiai dėstė Ūkio plėtros skyriaus vedėjas R. Želvys.

O kodėl priėmimo aktas pasirašytas su visais šitais trūkumais? Nemokšiškumas ar kitos priežastys tai lėmė? Antra vertus, dar vieno remonto perspektyva prekeiviams ir vėl žada priverstinio nedarbo dienas. Kas atlygins už prastovas?

Prekeiviams siūlant atleisti iš darbo už projekto vykdymą atsakingus savivaldybės klerkus, patraukti juos baudžiamojon atsakomybėn, piktą ir nepatogų klausimą uždavė Seimo nario padėjėja J. Žiemienė:

– O kas protokoluoja? Kur bus galima susipažinti su šio apsilankymo aktu?

Atsakingi specialistai suglumę susižvalgė. Ko gero, tokia mintis jiems net nešovė į galvą.

– Ar nufotografavote padėtį? – tik po šios administracijos direktoriaus Č. Nevieros replikos Ūkio plėtros skyriaus vyr. specialistė grįžo į apsemtą paviljoną fotografuoti balų... Komentarų šioje vietoje, matyt, nereikia...

Po turgavietės apžiūros administracijos direktorius sakė, jog padėtį įvertinti bus pakviesti nepriklausomi ekspertai, kurie nustatys, kas kaltas: ar projektuotojai, ar statybininkai. Reikia tikėtis, jog bus įvertintas ir „neeilinis“ statybą prižiūrėti turėjusių specialistų darbas. Nors – kodėl neeilinis? Ar buvo mūsų savivaldybėje paskutiniu metu be skandalų ir tvarkingai užbaigtas bent vienas stambesnis objektas? Kas žinote tokių faktų – pasidalinkite informacija, būtinai paskelbsime.

Dar vienas klausimas – o kas bus po nepriklausomų ekspertų vertinimo? Juk visi prisimename, kaip tokia ekspertizė buvo atlikta dėl Žemaitės gatvės rekonstrukcijos, kurios metu vamzdžiai buvo pakloti taip, kad net ėmė lipti į paviršių. Kas buvo nubaustas? Niekas. Ar tokia praktika kartosis ir šios valdančiosios daugumos laikais? Nekantriai lauksime atsakymo, kurį duos tolimesni savivaldybės vadovų veiksmai.

- - -

Tądien turgavietėje lankėsi ir TV3 žurnalistų komanda, reportažas iš apsemto turgaus plačiai nuskambėjo šios televizijos žinių laidose. TV3 žurnalistai kalbino ir Seimo narį B. Bradauską, kurio iniciatyva turgavietės statybai buvo gautos valstybės investicijos. Į žurnalistų klausimą, ar, jo nuomone, turgavietė kainavo ne per brangiai, seimūnas pasiūlė šį klausimą užduoti buvusiam merui ir savivaldybės administracijos direktoriui, nes sakė negalėjęs įtakoti nei viešųjų pirkimų procedūrų, nei projektavimo bei kitų darbų.

Taigi už gautus pinigus normalaus statinio atsiradimą turėjo garantuoti savivaldybė. Pavasarį jos valdžia pasikeitė. O kiek pasikeitė požiūris į atžagariom rankomis atliekamus darbus – tai labai atidžiai stebi viso rajono gyventojai.

Reportažo metu buvo pažadėta, jog savaitgalį turgus vėl bus remontuojamas. Ketinama pakelti grindų trinkeles, kad jų nesemtų vanduo.

Kalbama, jog Kaišiadorių turgavietės istorija susidomėjo ir populiari televizijos laida „Srovės“.

Komentarų skaičius

2016-02-19 12:40:09
Ievute, tai turbūt Radvila ar Muižinikas, jie gi viską perka ir stato turbūt nelegaliai. http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/ne-prasciau-nei-vijuneles-dvaras-prokurorai-imasi-broniaus-bradausko-ipedinio-seimos-rumu-56-583397
2016-02-19 12:01:21
tai radvila nupirko?
2016-02-18 22:33:18
Ievute, tuoj šaltkalvis Radvila visus Kaišiadoris nupirks.
2016-02-18 16:17:26
kAS nupirko po vezimu uzeiga?
2016-02-17 21:07:27
Galų gale, tai ar prisiims atsakomybę B.Bradauskas, meras V.Tomkus, administracijos direktorius Č.Neviera už nevykusį, povandeninį "auksinį" Kaišiadorių turgelį?
2016-02-13 11:02:45
Manau. Gerą dešimtmetį rajoną valdė dvi apylygės politinės jėgos. Nors ideologiškai visiškai skirtingos, bet beveik broliškai sutardavo. Viršų, visgi, laikė liberalai su savo šešėliniu vadu. Susidarė beveik tik jam dirbusi korumpuota aplinka. Jos tam tikrą dalį sudaro beveik nesikeičiantis, klusnus "Baltųjų rūmų" ir ne tik, biurokratinis aparatas. Po paskutinių rinkimų susidarė lyg ir nauja koalicija. O biurokratinis aparatas lieka tas pats. Aišku, kam jis neviešai toliau dirba. Tik jį apvaikius, bent padalinių vadovus pakeitus į šiuolaikinio jaunimo raštingus atstovus, padėtis keisis. Reikia rotacijos ir skaidrių konkursų. Atsimenu skandaliuką, kada vienas tėtis ir viena mama įdarbino savo atžalas "rūmuose". Dabar regiu, kad bent vieno Valdybos nario atžala, lyg niekur nieko, atėjo dirbti į aparatą...Prie visko pripratome, ar pripratinti tapome?
2016-02-12 13:04:27
Vitamino rašinėliai verti atskiros temos. Tik išrinktieji gali keisti pavidalą ar būseną. Antibiotikas virsta vitaminu ir nuo debesies dėsto mirtingiesiems tiesas... Kad vienas asmuo yra susitapatinęs su aukščiausiuoju mieste , tik darželinukams paslaptis . Juk tik apsiskaičiusiam ir nuo debesies ,- matosi menkystų šutvė, kuri mėžia 12 metų dergtas Eugijaus arklides...
2016-02-12 09:28:53
Sako, nuo durnumo piliulės seniai išrastos - skaityti reikėtų, vaikine... Na ir kas, kad skaičiau aš ir knygą, žurnalą skaičiau - nuo to skaitymo tapo man ilgu! Liūdna! Todėl čia matau, kad vitaminozės tikrai trūksta šnapso užlietoms smegenims - ačiū už palaikymą! Norėjot dėmesio ir kritinio žvilgsnio - prašom! Žiūriu iš debesies ir vis įdomiau darosi, kaip žmonės beatodairiškai tapatina save su kažkokių menkystų šutve, pataikauja jiems, teisina jų akibrokštus ("drenažą užmiršo", "tvora nugriuvo" - na ir kas? Pas mus dūšioj daugiau priši*ta!). Vitaminų patys galite prisidaryt. Sveikų, blaivių, racionalių ir veiksmingų. Taigi, kaip nustatė Modovos mokslininkai, daugiausia vitaminų - svogūne!
2016-02-11 22:15:54
na, čia tai bent ėjimas . Gružauskas tipo R.P. prostitutė?Ar partijos iždininkas?
2016-02-11 21:37:56
Čia R.P. šiaip. Vysto temą Vitaminas... Nežinia kuriai srovei pasidavęs... Aš Už Gružauską - tikrą ir principingą liberalą. Ką pasakė R.P. - tą ir rašė.. Manau kad ne veltui :)
2016-02-11 13:40:51
Panašu, kad vitaminas drumsčia vandenį.Įdomu , kokią žuvį mėgina pagauti? Jei vitaminas turi faktų ,- prosit - ganyk juodas avis baltoj lankoj... Kaišiadorims bus geriau
2016-02-10 18:20:24
Nu tikrai Gružauskas - forewer! Tik tiek, kad miglotos jo sąsajos tiek su kunigaikščiais, tiek su Bradausko kremlinais - labai neaiškios. Gal jėmė otkatą iš saviškių, o gal atvirkščiai - tepė socialinį tepalą, kad partiją užvaldytų. Dabar tai tikrai atrodo, kad "Tvarka ir Teisingumas bus! Tikrai tuo tikite? Reikia daugiau aqrgumentų ir faktų, kad teisingą vitaminą galėtume pritaikyti
2016-02-10 16:05:31
Galima paskaityti kiekvienam kas pasirašinėjo------------------------------------------------------------------------------ http://mw.eviesiejipirkimai.lt/vpm/vpt_pub_print_vppa_new_1_3.asp?DOK_ID=2002798992 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija VIEŠOJO PIRKIMO PROCEDŪRŲ ATASKAITA 5. PIRKIMO OBJEKTO PAVADINIMAS Kaišiadorių miesto turgaus paviljono statybos darbus 1. PIRKIMO SUTARTIS 1.1. Informacija apie pirkimo sutartį (preliminariąją sutartį) Pirkimo objekto dalies (-ių) numeris (-iai): 1 Tiekėjo pavadinimas Uždaroji akcinė bendrovė "Struktūra" (133457694) Sutarties sudarymo data: 2014-09-04 Sutartyje nustatyta bendra pirkimo objekto dalies (-ių) apimtis (Lt): 1.298.619,63 Ar sutartis terminuota? Numatoma sutarties įvykdymo data 2017-11-30 1. PIRKIMO KOMISIJOS PIRMININKAS Vardas, pavardė Gintaras Gružauskas
2016-02-09 21:15:16
Neparduota, jeigu liks buvusiais iki kitų rinkimų. Bet jeigu eissu savo pasiūlymais tai ziurek antrą posakš
2016-02-09 21:05:02
atrodo, kad vienas orandžinis viską savo letenoj laikė,- ir nesidalino galimom pajamom su podružkėm koalicijoj.Va tada ir keičiasi, va tada ir supranta - kad buvo tik fiškės R.P. partiečiai.Jei būtų mokėjęsis dalintis- šiandien vėl būtų mūsų mieste taika ir ramybė:) Viskas nupirkta, bet sčžinė gal dar pas kai kuriuos buvusius neparduota...
2016-02-09 20:43:59
O man atrodo, kad dauguma esamų yra ir buvusieji. Iš esmės tinka posakis apie mergytę, keičiančią sijonėlius arba vyruką, keičiantį orientaciją.
2016-02-09 20:37:44
Ir smagu, kai dabartinė valdžia gali prisidėti prie otkato buvusiems:))
2016-02-09 20:34:36
Nu neirengė drenažo, niu tiesiog, pamiršo. O gal galimam otkatui Antibui sutaupė?
2016-02-09 20:32:22
O iš kitos pusės ar matė kas virvutes? Jeigu matė tai gal virvutės buvo tik žaidimui?
2016-02-09 20:28:26
Klausykit žmonės nereikia čia per daug spjaudyt ant socialdemokratų. Bet kokiu atveju jau geriau Radvila už virvutės visus tampo, negu Ostapas už byrkutės. Tokia mano nuomone neskirta konkrečiam žmogui. O drenažas bus, tikrai bus.
 1-20  21-33