bane12a.jpg
2017 m. gruodžio 14 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Žalos nėra, vadinasi – nauda?
Romualda Suslavičienė
2016-01-27

Sakoma, jog nauji metai – nauji lapai, tačiau gyvenimas kartais priverčia pasklaidyti ir senus. Juolab, kad įvykiai, susiję su mokyklos-darželio „Rugelis“ renovacija – ne tokie ir seni.

Taigi – Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba (auditą atliko kontrolierė Danutė Steponavičienė bei jos pavaduotoja Gražina Plančiūnienė, 2015 m. gruodžio 18 d. audito ataskaita Nr. AK-11 ) nustatė, jog žalos nutraukus darbų sutartį su rangovu ir paskui su tuo pačiu rangovu sudarius naują, tik brangesnę beveik 400 tūkstančių litų, savivaldybei nepadaryta. Tad išeina, jos ir atsakyti už tai niekas neturi.

Trumpai priminsime skandalingą istoriją, kuri daugelio nepaliko abejingais – 2013 metais, po viešojo pirkimo konkurso, rugsėjo 25 dieną savivaldybė sudarė sutartį su UAB „Vilungė“. Sutarties vertė – 963 360 litų. Darbai pagal šią sutartį nebuvo net pradėti, o 2014 metų sausio 17 dieną sutartis buvo nutraukta abiejų šalių raštišku susitarimu, paskelbtas naujas konkursas, kurį (tų pačių metų balandžio 10 dieną) vėl laimėjo UAB „Vilungė“, tačiau darbų, kurių kiekis nepasikeitė, kaina jau tapo kita – 1 362 995 Lt, ji padidėjo gana solidžiai – 399635 Lt. Tačiau padidėjusią kainą be jokių problemų atseikėjo savivaldybė – bene trūksta mokesčių mokėtojų pinigų?

Kas vyko laikotarpiu nuo 2013 m. rugsėjo 25-osios iki 2014 m. sausio 17-osios? Juk tai, kad niekaip nepradedami brangiai kainuojantys darbai tuometinėje savivaldybės administracijoje turėjo sukelti didžiulę audrą... Deja, jos požymių nepastebėta ir situacija rimčiau susidomėta tik po to, kai jau visiems paaiškėjo, kiek pabrango darbai po antrojo konkurso. Tuomet „nesusipratėliams“ buvo aiškinama, jog statybos organizacija negalėjo darbų pradėti dėl to kad mokykla-darželis niekaip nesugebėjo atlaisvinti patalpų.

Apie šią skandalingą situaciją ne kartą rašėme „Atspindžiuose“: apie tai, kaip mokyklos-darželio direktorė mėgino susitarti, kad patalpas galėtų iškraustyti dalimis, tačiau, negavusi statybininkų sutikimo, kartu su Švietimo skyriaus vedėja ieškojo kitos išeities. Ir rado! 2014 metų sausio pirmosiomis dienomis „Rugelis“ pasirengė kraustytis į Algirdo Brazausko gimnaziją, kuri sutiko laikinai priglausti, tačiau iš savivaldybės administracijos atėjo žinia, jog nebereikia. To paties mėnesio 17 dieną sutartis buvo nutraukta esą dėl to, kad jau nebeliko laiko atlikti statybos darbus. O po naujo konkurso, po naujos sutarties pasirašymo balandy laiko, pasirodo, pakako. Gal todėl, kad darbai pabrango?

Tuomet kilo įvairių klausimų: kaip galėjo atsitikti, kad tiek laiko nebuvo tinkamai paruoštos patalpos; kodėl viename pastate esantys savivaldybės administracijos skyriai apie tai po pirmosios sutarties pasirašymo nesikalbėjo, nesitarė; kur buvo statybos darbų priežiūrą atliekantys specialistai?

Atsakymą surasti patikėta savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai, kuri 2014 metų spalio 15 dieną pateikė ataskaitą apie kontrolierės pavaduotojos G. Plančiūnienės atliktą auditą. Ataskaitą pasirašė kontrolierė D. Steponavičienė. Šio audito metu nebuvo tikrintos viešųjų pirkimų procedūros, o vertintas rangos sutarties su „Vilunge“ nutraukimas bei analizuotos šio nutraukimo priežastys.

Šiandien keista, kad kontrolierių „matymas“ 2014-ųjų spaly taip skiriasi nuo to, ką jos įžiūrėjo 2015-ųjų gruodžio mėnesį.

Anoje, 2014-ųjų metų, audito ataskaitoje, juodu ant balto parašyta, kad užsakovas – tai yra savivaldybės administracija, pasirašydamas sutartį žinojo situaciją dėl renovuojamos įstaigos patalpų ir turėjo užtikrinti kad patalpos būtų atlaisvintos laiku. Dar, be kita ko, pažymėta, jog „savivaldybės administracijoje nebuvo užtikrintas bendras darbo organizavimas, kad būtų priimtas aiškus ir tinkamas sprendimas dėl Kaišiadorių r. Gudienos mokyklos-darželio „Rugelis“ paprastojo remonto darbų“. Taip pat tos pačios specialistės aiškiai nurodo, jog remiantis atitinkamu LR Vietos savivaldos straipsniu, „savivaldybės administracijos darbą organizuoja savivaldybės administracijos direktorius“. (Direktoriaus pareigas tuo metu ėjo dabartinis savivaldybės tarybos narys ir jos Kontrolės komiteto pirmininkas Gintaras Gružauskas). Taigi...

Susidaro įspūdis, jog tai, kas kontrolierėms buvo akivaizdu 2014-aisiais, kažkur ir kažkodėl pasimetė po metų, kai savivaldybės tarybos pavedimu gavo užduotį nustatyti, ar buvo padaryta žala nutraukiant sutartį, o jei padaryta – iš ko pareikalauti atsakomybės.

Šį kartą į „nemalonius“, o kai kam ir rimta atsakomybe kvepiančius niuansus nesigilinta. Raštiškas susitarimas tarp savivaldybės administracijos (jį pasirašė tuometinis direktorius Gintaras Gružauskas) ir UAB „Vilungė“ yra, viešųjų pirkimų procedūros nepažeistos – dokumentai tinkamai sutvarkyti, tad žalos dėl kažkokių niekingų 400 tūkstančių litų mūsų kontrolierės nerado, nes žalai atsirasti, esą, reikalingi neteisėti veiksmai. O jų, tų veiksmų, išeina, nebuvo – visi dirbo kaip pridera, tik va pinigai iš savivaldybės kišenės ėmė ir išskrido...

Jei nėra žalos, vadinasi, visa ši aprašyta veikla – naudinga?

Kas galėtų atsakyti – kam?

Ir dar – įdomu būtų žinoti, ar yra kokia nors kontrolė „virš kontrolės“?

Komentarų skaičius

2016-03-05 12:37:33
Saugokitės to katilinės kūriko - politinio valkatos! Jis savo nuomonės neturi nes nuo jo globėjo savo patrono antibiotikų jaunuoliui jau galutinai stogas pavažiavo. Visi jie ten tokie, tai tegu ir lieka savo pamazgų duobėje. Ne vieta tokiems politiniams perbėgėliams rimtoje partijoje o tuo labiau, negalima jam patikėti jokio atsakingo posto, nes viską paleis vėjais - praloš ar išmainys, kaip yra įpratintas Antibo!
2016-02-09 00:25:57
Neipeškit, metų paslauga "ATJAUTA" palaidos jus visus.
2016-02-06 22:05:08
Manau, kad nėra blogos ideologijos, ar ji būtų raudona, ar oranžinė.Bėda asmenyse, kurie transliuoja tą ar kitą spalvą, per asmeninius interesus .Viena iš esminių bėdų, kad kaišiadorių oranžiniai, pasidavė vieno, ir nepakeičiamo( tiesa viešai atsiribojusio nuo partinės veiklos ) įtakai, kurią šis piaro meistras puikiai manipuliuoja . Mėgsta šis piaro guru stumdyti šaškių figūrėles (ale Sysas ir buvęs direktorius administracijos)kaip savo nuosavas.Ir bėda ne kad stumdo,- o kad šie stumdosi bestuburiai lyg būtų... Gal p . Raimonda pasikapstys giliau ir išraus asmeninių interesų geluonį iš Kaišiadorių politikos bitidės?
2016-02-03 21:02:36
Čia tu aoie Krušnauską? Giedrių?... Jis mėnesienoj vieno pakelės viešbučio galimai ūbavo,,, K ą šniurkė, tik R.P. gali žinoti...
2016-02-03 12:41:41
Ar tik tas naktinis komentatorius nesveikas Kruonio gyventojas? Pastebėjau, kad "genialios" mintys kyla per mėnulio pilnatį. O gal negavus dozės narkozikų mato ir baltus arklius, ne tik Bačkonių ir Radvilos taksi? Kažin kodėl Kruonio narkomanas nori supykdyt du artimus bičiulius Paškauską ir Radvilą?
2016-02-02 21:14:09
Radvilos bent keli važiuoja, o sidabrinis Mersas? Nebent į Vilnių pas liberalus važiuoja ir tai su neįjungtų skaitliuku.
2016-02-02 16:40:52
Kontrolė turi būti, ir Radvilos taksi su Lexus ir vairuotoju A.Radvila taip pat...
2016-02-02 16:29:41
Gal kas žinot kaip išsikviesti Radvilos taksi Lexsus su vairuotoju A.Radvila?
2016-01-30 17:39:12
Skaitau, ir vėl skaitau.Ar Bačkonys+Nalivaika lygu statybų ir netesybų indulgencija? Gal todėl buvusieji cackinosi su šia bendrove?
2016-01-29 21:19:19
Jei dar norisi savo teisybės ieškoti, prisimink Girsą ir Bačkonių taksi prie Advokato Jankausko kontoros
2016-01-29 20:45:54
Kontrolė turi būti, ir taksi Bačkonių taip pat...
2016-01-29 20:16:59
Ir dar - įdomu būtų žinoti, ar yra kokia nors kontrolė " virš kontrolės" ? yra tikrai yra, o gi Rožytė iš Kaugonių kaimo!!! ir dar gal nusiimkite tas lievas kredito pinigai šiuolaikiškam žmogui reklamas, ar jau negalite pragyventi iš rašinių?
2016-01-29 19:06:52
Panašu, kad iš orandžinių stovyklos nebebus komentarų penktadienio vakarą. Nes pats ryškiausias ir pačiausias daro sutikrinimą istorinėj kavinėj šalia autostrados . Neužteko pinigų grandinėlei, tai tikrina naują administratorę- gal ką paslėpė kelnaitėse... Būtų geriau grandinėlę nupirkęs auksinę vietoj sidabrinės HONDOS...
2016-01-29 18:43:08
Ir štai - polivitaminas ABC - prisijungė į polemiką. Panašu, kad šis vitaminų komplektas yra pakankamai reikalingas, jei nebus, tai eilinis oranžinio siūsiuko pateikimas kaip vaistas nuo įsisenėjusio tos pačios spalvos hemorojaus valdžioje antibiotiko pakaitalas... Juolab Sysas yra viena iš sudedamųjų Basanavičiaus g. recepto Kaišiadorims , sudėtinė dalis.
2016-01-29 15:35:07
Juo lab , rūpinosi statybom ir renovacijom , rajono piliečių labui ir gerovei. Grynas rūpestis , jei ne piaras...
2016-01-29 15:31:09
Stebitės Radvilos išsilavinimu? Neskaniai nuskambėjo jumoras , kad palaidos visus ? Nusitiesė kelią ? Skaudu ... Kiek tada pridirbo du išsilavinę kaimynai, šaškių specialistai, bestumdydami savo "pieškes" link "damkių" per paskutinius 12 valdžios rajone metų?
2016-01-29 15:21:35
Kai kalbama apie Radvilą,Bradauską, Muižniką, perbėgėlį Antaną , žmonės žinomi, ir aišku apie ką rašoma. Tačiau komentaruose vis linksniuojamas antibiotikas, sasius, meras(kartais nežinia kuris). Gal Vitaminas galėtų įvardinti kurie rajono veikėjai pridengti keistomis pravardėmis?
2016-01-29 12:31:22
Bla bla bla. Nieko konkretaus neparašei, o užsipuolei dėl kažko. Išsipagiriok gal....
2016-01-29 10:14:54
noriu palinketi poniai Suslavicienei, paprasto elementaraus padorumo. Bent jau pagarbos sau turekite, jeigu negerbiate kitu zmoniu ir laikote juos berasciais ir beprociais. Pagal sito rasto turini, kur jusu mistines idejos suformuoja ji, jus akiplesiskai meluojat savo skaitytojams, na juk rinkimai jau baigesi, tai igaukit nors kiek zmogiskumo, uzbaikit neteisetus veiksmus noredama isiteikti komunistams, nueikite gal kartais ir i baznycia, gal ten jums duos dvasiniu vertybiu kurias jus praradote. Su didele nepagarba jums Gintaras
2016-01-29 10:06:59
Tuoj bus ir straipsnis apie turgelį. Tada ir pasikomentuosim.
 1-20  21-28