bane12a.jpg
2017 m. gruodžio 12 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Ką nušluos audra virš poliklinikos?

2015-09-24

Dvi paskutines sa­vaites Kaišiadoryse – ir vėl šurmulys. Ir vėl – dėl medicinos reikalų. Tik šį kartą pusiau garsiai kalbama jau ne apie ligoninę, o Kaišiadorių PSPC, iki šiol populiariai vadinamą poliklinika.

Prekybininkai, dirbantys verslininko, savivaldybės tarybos nario išnuomotame pastate Gedimino gatvėje Nr. 106 susirūpinę, jog teks išsikraustyti – jų vietoje, esą, įsikurs nauja privati gydymo įstaiga, į kurią dirbti ateina Kaišiadorių PSPC direktorius B. Geicenas „su visais savo daktarais“. Įvardijamas ir įstaigos pavadinimas – šeimos klinika „MediCA klinika“ – lygiai tokia pati, kaip kaimyniniuose Elektrėnuose.
Kol vieni potencialūs pacientai optimistiškai svarsto, jog gal ir visai gerai, kad atsiras dar viena galimybė rinktis medicinos paslaugas, kiti mąsto, kaip bus su „senąja poliklinika“, jei joje neliks darbuotojų. Tuo tarpu iš „senosios“ girdisi nerimo signalai. Redakciją iš kelių absoliučiai skirtingų šaltinių pasiekė žinios, jog Kaišiadorių PSPC jau vyko gydytojų susirinkimas, kuriame dalyvavo ir kalbėjo įmonių tinklo savininkas, o PSPC direktorius B. Geicenas, esą, daro pavaldiniams neleistiną spaudimą, ragindamas juos duoti sutikimą pereiti į privačią kliniką, kolektyvas suskilo, darbinė nuotaika dingo... Jei taip yra iš tiesų, tai negerai, nes vadovas viešosios įstaigos (jos stegėjas, beje, - savivaldybs taryba) neturėtų inicijuoti jos griūties...
Susitikome su Kaišiadorių PSPC direktoriumi Borisu Geicenu ir pasiteiravome, kiek tose kalbose tiesos.
B. Geicenas nepaneigė, jog yra kviečiamas vadovauti privačiai medicinos įstaigai, bet jos pavadinimo neįvardijo, nes, pasak direktoriaus, kol kas viskas – tik derybų kelyje.
– Manęs paprašė paklausti, ar kurie nors gydytojai nenorėtų pereiti dirbti į privačią gydymo įstaigą, aš tai ir padariau, - sakė B. Geicenas, kategoriškai paneigdamas, jog pavaldiniams darė kokį nors neleistiną spaudimą ar panašiai.
Taip pat PSPC vadovas nepaneigė, jog praėjusią savaitę Kaišiadorių PSPC vyko gydytojų susirinkimas, kuriame dalyvavo privačios medicinos įstaigos vadovas, kuris atvyko pasitikslinti, kurie gydytojai sutiktų dirbti jo įstaigoje. Numatomas dar vienas toks susirinkimas, nes žmonėms rūpi, kokios bus darbo sąlygos, atlyginimai.
Kad tiek jis pats, tiek kiti medikai kviečiami pakeisti darbovietę, PSPC vadovas sakė nematąs nieko draudžiamo – geri specialistai visuomet turi paklausą.
Užtat savivaldybės vadovai, kuriuos pasiekė mūsų minėta informacija, linkę skubotų išvadų nedaryti.
– Manome, jog viešosios įstaigos vadovas taip elgtis neturėtų. Šiuo metu aiškinamės situaciją, po ko savo išvadas paskelbsime viešai,- praėjusį trečiadienį „Atspindžiams“ sakė savivaldybės meras Vytenis Tomkus.
Tačiau kai ką meras gali pasakyti jau dabar - Kaišiadorių PSPC veiks ir toliau, nesvarbu, kaip sakė meras, kas ten bevadovautų. Rajono vadovas užtikrino, kad senąja poliklinika bus rūpinamasi, stiprinama, kadangi ji reikalinga rajono žmonėms.
Ar iš tiesų į Kaišiadoris ateis dar viena medicinos įstaiga – kol kas dar tik ateities dalykas. O štai Elektrėnuose jau veikia nuo vasaros pradžios, ji įsikūrusi prekybos centro „Geras“ antrame aukšte. Beje, įdomu tai, kad klinikai vadovauja taip pat buvęs Elektrėnų PSPC direktorius Z. Belickas. Kaip praneša vietinė spauda, per pirmąsias dvi darbo savaites įstaigoje užsiregistravo apie 400 pacientų. UAB „MediCA klinika“ Lietuvoje turi 17 padalinių, kurie veikia Vilniuje, Kaune, Garliavoje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Gargžduose, Raseiniuose, Prienuose, Elektrėnuose, Ramučiuose.
Komentarų skaičius

2015-10-16 13:23:37
Tos pačios įstaigos t.y.Kaišiadorių PSPC gydytoja O.Mišeikienė (kuri dar dirbo ir Elektrėnų PSPC) jau irgi perėjo į privačios gyd.įstaigos "Medicaklinikos " Elektrėnų filialo rankas . Kaip ji paliko Elektrėnų PSPC , taip ji paliks ir Kaišiadorių PSPC .... Laukite, mieli kaišiadorių gyventojai , finišo ... ši gydytoja lengvai paperkama :) o apie Medica klinikos vadovą Belicką ... info čia : http://elektreniskis.lt/elektrenu-naujienos/naujienos/-zenonas-belickas-buvo-atleistas-pagristai-72/
2015-10-16 13:14:58
Tos pačios įstaigos t.y.Kaišiadorių PSPC gydytoja O.Mišeikienė (kuri dar dirbo ir Elektrėnų PSPC) jau irgi perėjo į privačios gyd.įstaigos "Medicaklinikos " Elektrėnų filialo rankas . Kaip ji paliko Elektrėnų PSPC , taip ji paliks ir Kaišiadorių PSPC .... Laukite, mieli kaišiadorių gyventojai , finišo ... ši gydytoja lengvai paperkama :) o apie Medica klinikos vadovą Belicką ... info čia : https://www.facebook.com/ElektrenuSavivaldybe/posts/370603943038670
2015-10-16 13:01:21
susimovė p.Geicenas...
2015-10-06 20:50:18
apsimeta ar tikrai nelabai.....? NIEKAS negali uždrausti kurtis privačiai medicinai Kaišiadoryse ar kur kitur. Ir tegul kuriasi. Konkurencija, jei ji švari, niekam nepakenks. O nešvari - kaip šiuo atveju - kenkia. Kai vadovas, kuris gauna atlyginimą už tai, kad PSPC teiktų kokybiškas paslaugas, rūpintis TIK savo vadovaujamos įstaigos interesais, pradeda dirbti privataus UABo naudai, jis turi būti nedelsiant atleistas. Apie etiką šiuo atveju net kalbėti neverta. Jei PSPC direktorius nori rūpintis VISOS savivaldybės pacientais, lai kandidatuoja, kai bus laisvas, savivaldybės gydytojo postas arba eina į rinkimus ir būna išrinktas į tarybą. Galima ir reikia, jei turi gerų idėjų, jas reikšti spaudoje, pasitarimuose ir posėdžiuose. Yra daug legalių ir etiškų būdų tobulinti ir įtakoti sveikatos apsaugą. Išskyrus tą, kurį pasirinko buvęs vadovas.
2015-10-06 07:57:05
Kokie keisti savivaldybės vadovai. Jie nenori, kad savivaldybės gyventojams būtų geriau. Kviečiu p. Merą atvykti į Elektrėnus, į "Medica klinika" Elektrėnų filialą ir pamatyti ar čia blogiau pacientams? Patalpos švarios pacientų, eilių nėra, ligoniai patenkinti. Yra ligonių prisirašiusių iš Žiežmarių, Žaslių,net iš Kaišiadorių. Jau šiuo metu mūsų filiale yra netoli 2000 prisirašiusiųjų. Gydymas nekainuoja. Paslaugos mokamos tos pačios, kaip ir PSPC, kadangi turime sutartį su ligonių kasomis. Ir noriu patarti pacientams- po 5-6 metų viešųjų PSPC neturėtų likti. Kuo anksčiau įsikursime tuo geriau bus. Sėkmės kuriantiems naują filialą. O ponas mere prašau atvykti bet kada, parodysime kuo turtingi ir kaip jaučiasi ligoniai. Pagarbiai.
2015-10-05 12:31:40
Pagaliau rajonas apsivalo, nes pagaliau įsiviešpatauja teisybė kai rajono valdžia pagaliau atsidūrė tvirtose ir patikimose rankose. Palaikau Merą Vyteni Tomkų ir tikiu, kad jis sutvarkys visus Kaišiadoryse siautėjančius oloharkus ir kyšininkus, o mes žinome, kad medicinos įstaigos statistiškai yra pačios korumpuočiausios, tai nuo jų ir gera pradžia! Stiprybės Vyteniui Tomkui!
2015-10-05 12:05:54
Tai dabar aišku, kodėl Geicenas palieka PSPC. O aš galvojau, kad jis į pensiją išeina. Nors jau laikas į pensiją.
2015-09-30 12:39:30
Tai kokioj kišenėj TS-LK?
2015-09-30 07:40:18
kokios ten partijos, paprasčiausi perbėgėliai iš vienos partijos į kitą.Tiesiog "vestuvės Malinovkoje".Nei ten socdemai , nei ten liberalai.Kratinys kažkoks.
2015-09-29 21:29:38
Tai kad Kaišiadoryse nėra daugiau partijų, tik socdemai ir liberalai. Tai ko stebitės, kad demokratijos nėra? TS-LKD - kišeniniai, o TT ir DP visiškai politikoje nuliai.
2015-09-29 15:35:08
cit liberlai! Tai jus rajona sugriovet iki tokio lygio! Ausys kyso is krumu korumpuotu opozicionieriu! Turi buti tvarka ir bus! Leiskit demokratiskai isrinktai valdziai dirbti zmonems! Patys esat apsidirbe su savo landzbergeis ir shimashiais - nustekenot saly o dabar dar paprasta kaimo zmogu smaget! Lauk liberalus ir visus ju pakalikus is savaldybes! Parodysim Vilniuj kas is tikruju cia seimininkas!
2015-09-28 10:29:30
http://www.laisvaslaikrastis.lt/689-ar-kaisiadoriu-meras-vytenis-tomkus-ir-policijos-tyreja-l-peskoviene-darydami-krata-pasisavino-apie-3-mln-litu
2015-09-27 21:47:10
pensininkai tai ne žmonės? ir Geicenas galėjo dirbti ir dirbo neblogai. Kitas dalykas, kad panoro tarnauti 2 šeimininkams vienu metu. O tai jau, kai kuriose šalyse, net kriminalu kvepia, gydytojo licensijos sustabdymu ir pan. Išsisuko, palygint, lengvai - tik darbą prarado ir net 3 mėn. kompensaciją gavo. Žinoma, tikriausiai, prie "ankstesnės" valdžios būtų sėkmingai sugriovęs PSPC ir perėjęs vadovauti į UAB. Galima spėti, ne dykai, susimokėjus už 'stogą" atitinkamos gatvės gale. Bet, ko gero, neįvertino, kad laikai ir valdžia pasikeitė. Niekas ne prieš UAB medicinoje. Lai kuria p. Geicenas dabar, kad ir 3 uabus pacientams nuo to tik geriau. Bet, netinka, kai vieną griauni, o kitą kuri, gaudamas algą iš tos, kurią griauni. Labai jau neskanu. O ir kurti tą UABą, spėjam, vargu ar p. Geicenui bepatikės: kam reikalinga mušta korta. Vienaip ar kitaip, pagyvensim pamatysim.
2015-09-27 21:32:18
m
2015-09-26 16:48:40
Na ne manau, kad nauja valdžia ką nors naujo padarė... kaip dirbo pensininkai taip dirba ( vadovų pareigose), kad dirbantis ir atsakingas žmogus nebuvo reikalingas ir nebus, visur veikia dėsnis ,,savi savus" įdarbina. O medicinoje tas labai pasijaučia, juk nesvarbu koks centras, svarbu - žmogaus sveikata ir tinkamas požiūris į pacientą.
2015-09-26 13:37:09
Tikrai gerai, kad šviesūs žmonės susirinko - nereikia jokios opozicijos!
2015-09-25 22:46:13
kai valdžioje ne liberalai iš Basanavičiaus gatvės galo:). Laimei, tamsu tik jiems. O rajonas šviesėja, žinoma, kol išmėž paliktą ankstesniųjų visą susikaupusį mėšlą, reikės laiko. Sėkmės naujai valdžiai.
2015-09-25 22:22:57
Baisu ir tamsu mūsų kiemuose ir galvose. Kokie dar atspindžiai gali būti? Aišku kaip dieną, kam ditirambus gieda: Nevierai, Tomkui, Radvilai. O rajono valdžia tokia gera, kad net prie žaizdos dėk!
2015-09-25 18:14:23
Atspindžiai buvo , yra ir bus opozicija valdantiesiems už jų blogus darbus. JOKIO prijautimo JOKIA partijai nebuvo ir nebus. O kai kam vis vaidenasi, tai belieka patarti persižegnoti.
2015-09-25 17:30:49
Ko dabar plėšotės? Kad pašalintas žmogus, kuris supainiojo kas sava ir kas valdiška- faktas.Dirbo gydytojo darbą, ne vienam padėjo- taip ir turi būt, juk daktarai net priesaiką duoda.Ne jis toks vienas, daug išėjo į pensiją be didesnio dėmesio parodyto, kai kam ir išeitinės žymiai mažesnės išmokėtos.Turim didesnių problemų, galo su galu nesuduriančių jaunų šeimų pilna, neturinčių kur gyvent, bedarbių diplomuotų ir be diplomo, o šitas neprapuls, išgyvens, galėjo ramiai dirbt ,o jei norėjo tokius darbus sukt, tai reikėjo pirma išeit iš savo vietos, o ne ja naudojantis kitą kurt.Algą tai mokėjo jam už šitos įstaigos saugojimą, jos darbo organizavimą, o jis?
 1-20  21-25