av1230a.jpg
2015 m. sausio 27 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Praėjusių (ir būsimų?) rinkimų grimasos
Romualda Suslavičienė
2012-12-11

Ir šie Seimo rinkimai su visomis virusiomis aistromis, ginčais, džiaugsmais ir nusivylimais – jau praeityje. Kol pačiose aukščiausiose viršūnėse būsimi ministrai it kokie mokinukai egzaminuojami iš anglų kalbos (svarbiausia tautos vadų vertybė?), pravartu atsigręžti į netolimą praeitį ir pamąstyti, ką rinkome ir kaip rinkomės, ir ar tikrai žinome, iš ko rinkomės. Juolab, kad praėjusius rinkimus dar primena ir tam tikri atgarsiai.

Vienas tokių – lapkričio 20 d. iš Kaišiadorių rajono policijos komisariato atėjęs atsisakymas pradėti ikiteisminį tyrimą, „kadangi nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių“. Šis raštas mus vėl sugrąžina į audringas rinkiminio ir priešrinkiminio laikotarpio dienas, kai dėl kandidatų tinkamumo virė ginčai net šeimose...

Taigi – spalio 29 d. į Kaišiadorių policijos komisariatą kreipėsi Lietuvos socialdemokratų partijos Kaišiadorių skyriaus rinkimų štabo atstovai su pareiškimu, jog Darbo partijos kandidatas Stanislovas Tomas (tikriausiai, dar prisimename šį jauną vyriškį, dienų dienas kantriai stovėjusį prie prekybos centrų ir kalbinusį praeivius?) gyventojams platina lankstinukus su prašymo grąžinti pinigus anketa, kurioje nurodoma parašyti asmens kodą, adresą, darbovietės pavadinimą ir adresą, gimimo vietą, telefono numerį, gautas pajamas „į rankas“.... Tikriausiai, tuos lankstinukus, tarp daugybės agitacinės medžiagos mūsų pašto dėžutėse, taip pat prisimename. Štabo nariai policijai rašė, jog į juos telefonu bei kitokiais būdais kreipėsi gyventojai, atnešė lankstinuko pavyzdžių ir piktinosi, kodėl iš jų norima išgauti asmens duomenis. Taip pat tame prašyme konstatuota, jog minėto kandidato lankstinuke puikuojasi įžeidžianti frazė „Vyriausybėje bei Seime sėdi niekšai, kurie kiekvieną dieną pažeidinėja žmogaus teises“. Štabo nariai policijos prašė išsiaiškinti, ar tokie veiksmai bei vertinimai „nekvepia“ kokia nors baudžiama veikla.

Kaip jau rašėme, policija nusprendė, jog ne – lankstinuke iš anksto asmens duomenys nenurodyti, žmonėms patiems palikta teisė, rašyti juos ar ne, o įžeidžianti frazė tėra autoriaus išreikšta nuomonė, neįvardijant konkrečių pavardžių, o tik instituciją.

Tad tyrime taškas padėtas, tačiau už išvadą žymiai įdomesnis pats procesas, keliantis klausimų, ką gi iš tiesų kaišiadoriečiai bei elektrėniškiai ant savo rankų išnešė į II Seimo rinkimų turą.

Iš tiesų, tas minėtas lankstinukas su raginimu pateikti asmens duomenis, šokiravo – šiandien esame tiek prisiklausę visokiausių istorijų apie manipuliacijas asmens duomenimis, jog kiekviena tokio pobūdžio užklausa verčia suklusti. Suklusti privertė ir prašymas nurodyti gaunamą sumą „į rankas“. Juolab, kad iš informacijos, kurią pavyko aptikti interneto platybėse, paaiškėjo, jog pats kandidatas S.Tomas girtis, kiek gauna „į rankas“ nelinkęs. Vyriausiosios rinkimų komisijos tinklapyje, kur paskelbtos kandidatų anketos (beje, jos tebėra ir iki šiol), skyriuje „Metinės pajamų mokesčio deklaracijos pagrindinių duomenų išrašas“ ties eilute „gautų pajamų suma“ puikuojasi nulis, tiek pat – ir eilutėje „išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma. Vadinasi, kandidatas nuo 2011 metų sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. neuždirbo nė lito, kaip nė lito nesumokėjo mokesčių. Nežinia, kaip tiems 3266, balsavusiems už jį I ture, ir 4928, balsavusiems II ture, bet bent kiek galvojančiam žmogui tai abejonių sukelia. Štai „Vakarų ekspresas“ spalio mėnesį spausdintame straipsnyje „Darbo partijos nariai valstybei nebuvo dosnūs“ rašo: „Į antrą rinkimų turą patekęs „darbietis“ Stanislovas Tomas deklaruoja, kad vykdo teisinę veiklą. Tačiau oficialiai iš to nieko negauna – praėjusių metų turto deklaracijoje nurodyta, kad kandidatas į Seimą jokių pajamų negavo, taigi ir pajamų mokesčio nemokėjo. S.Tomas deklaravo turįs 300 tūkst. Lt piniginių lėšų.”

Ne tokie, kaip paaiškėjo, kaip visų eilinių žmonių, ir buvusio kandidato santykiai su policija. Jei eilinis pilietis, gavęs šaukimą atvykti, skuba paklusti, į valstybės parlamentą visai rimtai pretendavęs Stanislovas Tomas mano kitaip. Kai Kaišiadorių policijos pareigūnai, tirdami pareiškimą, išsiuntė šaukimą į S.Tomo deklaruotą gyvenamąją vietą - Girelės gatvės 55-ojo namo butą, čia gyvenanti kaišiadorietė paaiškino, jog politiko šiuo adresu jau nebėra, o gyvenamąją vietą Girelės gatvėje buvo deklaravęs tik laikinai. „Ji paaiškino, kad S.Tomas gyvena kažkur Vilniuje, tačiau tikslios gyvenamosios vietos ji nežinanti“. Nespėliosime, ar S.Tomas „išsideklaravo“ ar dar ne, verčiau pažiūrėkime, kaip įvykiai klostėsi toliau.

Pareigūnai pamėgino susisiekti elektroniniu S.Tomo paštu ir pakvietė atvykti į apklausą lapkričio 7 d., tačiau kaišiadoriečių interesus narsiai ginti žadėjusio politiko taip ir nesulaukė. Kaišiadoryse netruko paplisti žinios, esą, buvęs kandidatas tuoj po rinkimų iškeliavo į Paryžių ar kitą užsienio šalį, kuriose deklaravo baigęs aukštuosius teisės mokslus. Nežinia, kaip yra iš tikrųjų, bet kad S.Tomas yra gyvas, sveikas ir gyvai domisi Lietuvos reikalais, liudija jo lapkričio 15 dieną portale „lrytas.lt“ paskelbtas straipsnis „Skundų škvalas? Kaliniai skundžiasi per mažai“, kuriame jis gina taip gražiai už Darbo partiją šiuose rinkimuose balsavusių kalinių teises.

Dar gražiau pasidarė, kai policija pradėjo S.Tomo duomenų ieškoti Darbo partijoje. Šios partijos Kaišiadorių skyrius lapkričio 7 dieną iš Kaišiadorių policijos elektroniniu paštu gautą prašymą, kad nurodytų kokias nors S.Tomo koordinates, ignoravo ir jokio atsakymo nedavė, kas užfiksuota ir komisariato rašte dėl atsisakymo pradėti ikiteisminį tyrimą. Iš Valstybinės duomenų inspekcijos rašto matyti, jog šiai institucijai pavyko atskleisti daugiau paslapties šydu padengtos istorijos: aiškėja, jog inspekcijai pavyko aptikti S.Tomą ir netgi gauti jo raštišką atsakymą (lapkričio 8 d.), kuriame jis nurodo, jog lankstinuką užpildžiusių asmenų duomenų jis netvarko, lankstinukas buvo adresuotas tik Lietuvos Respublikos Vyriausybei. Nors pačiame lankstinuke buvo parašyta jį siųsti Vyriausybei savarankiškai arba grąžinti jį pačiam S.Tomui, kad įteiktų jis, buvęs kandidatas paaiškina, jog jokio kito adreso, Išskyrus Vyriausybės, nurodyta nebuvo. Taigų tų, kurie paskaitę lankstinuką maloniai susigraudino, jog staiga atsiradęs gynėjas neš jų užpildytus prašymus į Vyriausybę, laukia skaudus nusivylimas – šito jis nesiruošė daryti jau iš pat pradžių, pakviesdamas anketas grąžinti, bet nenurodydamas kur. Ak, bet argi tuomet, kai paglosto, pavadina nuskriaustu ir pažada ginti, apie tai galvojame?

Lapkričio 12 d. Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija gavo darbo partijos raštą Nr. SD-42, kuriame nurodyta, kad Stanislovas Tomas nėra Darbo partijos narys, rinkimuose dalyvavo kaip savarankiškas politinės kampanijos dalyvis.

Nėra tai nėra, bet Vyriausiosios rinkimų komisijos svetainėje ir dabar esančioje Stanislovo Tomo anketoje juodu ant balto surašyti paties kandidato atsakymai į anketos klausimą Nr.14 „Kokios partijos, politinės organizacijos narys esate (buvote)?“. Šalia išvardintų Prancūzijos socialistų partijos, Belgijos socialistų partijos „Kitaip“, Kanados Kvebeko bloko ir Jungtinės karalystės Darbo partijos pavadinimų, aiškiai parašyta „Darbo partijos“. Darbo partija parėmė ir buvusio kandidato agitacinę veiklą, kuriai, kaip rodo finansinės ataskaitos, panaudota 10 090 Lt, iš kurių 3865 Lt – nieko neuždirbančio S.Tomo nuosavos lėšos, o likusios – Darbo partijos.

Tai kaip yra iš tikrųjų, ko mes vos neišrinkome į Seimą? Ir kaip palenkiamos balsuoti mūsų vargšės teisybės išsiilgusios sielos? Nesvarbu, kad gyvename informacinių technologijų amžiuje – nepuolame domėtis, kas siekia mūsų palankumo. Užėjo į namus, sustabdė gatvėje, į akis pažiūrėjo, paguodė, užjautė – ir dedam savo kryžiuką kaip beraščiai protėviai...

Ir jokios vilties, deja, kad kas nors pasikeis.


 

Komentarų skaičius

2012-12-14 10:12:47
Aš,būdamas asilu,esu baigęs laipiojimo kalnais,bliovimo,kvailo užsispyrimo,proto lavinimo ir kitus JUMS norimus universitetus.TIKITE?Tai jūs dar didesni asilai!Gal žinote kokį universitetą yra baigęs Tomo šefas Viktoras-pats kiečiausias žulikas?
2012-12-14 10:06:58
http://www.patriotai.lt/straipsnis/2011-08-28/antifasistai-liko-patenkinti-ispuoliais-pries-lietuvius-seinu-kraste Citata "iš patriotai.lt" Anarchistinių akcijų rengėjas Stanislovas Tomas, dalyvavęs paskutiniuose Seimo rinkimuose partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąraše, netgi išreiškė tiesioginį chuliganiškų išpuolių palaikymą, trumpai pakomentavęs: „labai teisingai daro“.
2012-12-14 09:44:52
Citata: Yra trijų universitetų Europos teisės doktorantas!!! Ar gali būti žmogus trijų valstybių parlamentarau?
2012-12-14 09:40:37
http://troyyestroy.blogspot.com/2009/05/stanislovas-tomas-nepasiduoda-kur-nors.html
2012-12-14 09:38:55
Lietuvoje žinomi kembridžo universiteto mokslų daktarai yra konservatyvusis Adomėnas ir garsusis Petraitis. Manau tai yra rimta priežastis juos garbinti ir tikėti kiekvienu jų žodžiu. Kembridžo universitetas yra rimtesnis už visus tomo universitetus. Beje tomukas važiavo į tokio rimtumo anglijos universitetą, kuriam paskui kėlė bylą. tai man kyla klausimas jeigu jis toks vunderkidas, tai kam jam reikėjo važinėti po tokius unikus
2012-12-14 09:23:21
Tikinčiam kad anketos yra 100proc. teisingos Paskaitykite tomo vrk.lt anketas 2008, 2009 ir 2012 metais 2012 metai Kokios partijos, politinės organizacijos narys esate (buvote) Darbo partijos, Prancūzijos socialistų partija, Belgijos socialistų partija "Kitaip", Kanados Kvebeko blokas, Jungtinės Karalystės Darbo partija () 2009 metai Prancuzijos socialistų partija, Flamandijos socialistų ir progresyviųjų partija "Kitaip" (2012 metais jos jau nemini), Jungtinės Karalystės Darbo partija, Partija Tvarka ir teisingumas (2012 metais jos jau nemini) 2008 metai Tvarka ir teisingumas (2012 metais jos jau nemini), Prancūzijos socialistų partija
2012-12-14 09:11:12
http://www.balsas.lt/naujiena/294491/interviu-su-stanislovu-tomu/3 Lengvatikiams paskaityti 2006 metais mane sužavėjo tai, kaip Prancūzijos studentai kovojo už jaunimo darbo sąlygas - studentai barikadavosi universitetuose, užtverdavo barikadomis gatves, Degino Miestą, Daužė Langus ir Autobusų stoteles. Pats 4 kartus stačiau Paryžiuje barikadą. Visą straipsnį galite rasti http://www.balsas.lt/naujiena/294491/interviu-su-stanislovu-tomu/3
2012-12-14 09:01:18
naivuoli, radai ką ginti. Tam žmogui mano nuomone jokių lietuvos gyventojų teisės nerūpi. nes realiai su lietuva jo niekas nesieja. nebūtų sustojęs į 4-5 užsienio partijas. o tai kad jis šliejasi švelniai tariant prie kontroversiškų partijų veikėjų man sako tik viena. tas viena nėra teigiama, o neigiama mano nuomone. Beje jeigu rimtai ten kur reikia rašyti išsilavinimą doras žmogus rašo ką baigė (mano nuomone didžioji normalių žmonių dalis taip tai supranta), o ne tai kur jis buvo, ką aplankė, ką matė. Nebent taip jūs darote, tada jums jo elgesys priimtinas. irgi jeigu to tas vunderkindas nesupranta, tai šį tą apie jį pasako. beje informacijos apie jį internete yra, paskaitykite. tiek anglų tiek lietuvių kalbomis.
2012-12-13 14:11:49
Jau nusibodo, bet paskutinį kartą atsikirsiu. Išsilavinimas mano juridinis universitetinis. Žinau, kad kai kurie rašantys mane pažįsta. Tai mes su juo kaip ir kolegos, nors aš - ne vunderkindas. Tas žmogus mokėsi arba stažavosi keliuose universitetuose, bet diplomą turi iš vieno. yra mokslų daktaras. Tai galite pasiskaityti oficialioje kandidato anketoje. Nejaugi jūs, tokie protingi, manote, kad per VRK komisijos patikros tinklą gali pralįsti bet kas, prirašęs išgalvotus dalykus, tokius, kaip nesamą diplomą, neapgintą mokslinį laipsnį? Jį pažįstu jau gal du metai iš jo publikacijų įvairiuose leidiniuose, kurios man patinka. Kadangi jis jaunas, energingas ir yra maksimalistas, be to specializuojasi žmogaus teisių srityje, tai dalyvauja įvairiose bylose, tame tarpe ir bylose prieš Lietuvą, jei ji pažeidžia savo piliečių teises, arba piliečiai galvoja, kad pažeidžia. Jau minėjau R.Pakso atvejį. Kaip tik šiais metais galutinai ir teigiamai išsispręs jo problema. Jūs, S.Tomą visa kuo kaltinantys, manau, tiesiog keršyjate už jo neįprastus dar pas mus šūkius ir veiksmus, tai jūsų neperkalbėsi, bet, kaip matote, mėšlas prie jo nelabai ir limpa.
2012-12-13 10:45:54
"vaje 2012-12-11 20:44:23 taigi, ne tik jo gyvenamoji vieta nežinoma, bet ir CIVI įspūdingas, tikriausiai, ne vieną butelį su viktoru išmaukė ir gerdami kūrė biografijos faktus, juokiausi už pilvo susigriebęs, dar tokio akivaizdaus akių dūmimo neteko skaityt.Ne veltui ir nežinom, kur anas gyvena, ką anas veikia..." Žinai galvoju ,kad CV rašė blaivas, bet kad mintyse iš tokių lengvatikių, kaip kai kurie čia komentatoriai, tai tikrai žvengia, žvengė ir žvengs. Beje pažiūrėkite jam į akutes ir atspėkite ar jis aukštaitis ar žemaitis? Beje prisiminkite kelioms jis partijoms priklauso ir kaip jam rūpi Lietuva? Gal skaitėtė interviu, kas jis kalba apie gerb. Maldeikį (savo geradarį), gerb. ekonomistės Maldeikienės vyra?
2012-12-13 10:33:40
Nejaugi Jūs toks naivus ir tikite, kad Universitetas yra baigiamas per 6 mėnesius (gal pamenate kiek universitetų jis baigė)? Įdomu koks tamstos išsilavinimas? Gal galvojate, kad plechovkė irgi taip baigiama normaliai? Baisuuuuuuuuuuuuu, jeigu jums atrodo, kad seime reikalingi bičai. Beje kas yra bičas? Angliškai bič (bitch) reiškia kalė (šuns patelė), taigi galima būtų suprasti, kad seime reikalingi kaliai ir kalės. Jeigu Jūs jį vadinate biču, tai tada aš su šitu biču bendravau gatvėjė, kaip durnelis turintis tikėti jo "programa". Man jis yra tikrai bičas, bet kas iš to jeigu aš matau tai, ko Jūs ponas nematote. Beje man bičų nereikia ir manęs jie netraukia. Šis vaikinas, deja ištisai dalyvauja ten, kur yra bylos prieš Lietuvą, ištisai atstovauja tuos kurie turi kažkokių nelabai aiškių problemų. Ir dar..Ladeli, darbo partija atėjo į valdžią, taigi programa bus Tomo vykdoma. Bet vis dar tikiuosi, kad čia kažkas naudojasi Jūsų vardu, kad Jūsų įvaizdį visai sumauti. Informuokite, jeigu tai tiesa. O gal labai susiviliojote ta pasakėlė suvaikėjusiems ir tais nesamais pinigėliais? Baisuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
2012-12-13 10:15:45
Ar jūs tikrai toks "protingas" ar kažkas naudojasi Jūsų vardu? Baisu - niekada nepagalvojau, kad Jūs galite būti Uspaskio šalininku ir karštuoju rėmėju.
2012-12-13 06:55:38
Taip, esame. Ostapas Benderis- literatūrinis personažas. O Stanislovas Tomas yra žinomas Europoje teisininkas, sėkmingai atstovavęs Prezidentą R.Paksą Strasbūre. Laikau, kad rinkėjus labiau apmulkino rinkimų metu B.Bradauskas, kai apmokėjo viename laikraštuke kažkieno publikaciją Prezidento R.Pakso vardu, kurioje šis neva pareiškė nepalaikąs S.Tomo antrajame rinkimų ture. Prezidentas neigia skelbęs apie nepalaikymą. Manau, jis pats turėtų pinigų apmokėti paneigimui, jei neigtų. Dėl proktologo. Visi žmogaus organai svarbūs, visų ligų gydytojai gerbtini, ir, jei vaikų gydytoja sėkmingai vadovavo KAM, tai ir švietimo nesužlugdys medikas. Politikoje nemažas procentas medikų, nes medicinos studijos- ne dundukams.
2012-12-12 22:19:47
matyt, kad esat vieno lizdo paukščiai, kad net žinot, kur žmonių prašymai suguldyti.Ojei apie talentą prabilot, tai Ostapas Benderis irgi pasižymėjo superiniu talentu mulkinti žmones. Jau tiek tų talentų toje DP, kad prieita iki to, jog švietimui vadovaus proktologas, o socialinius pensininkų, dirbančiųjų, bedarbių klausimus tvarkys rajono verslininkė. Ar nebus vėl antro viešos išpažinties atvejo, kaip kad su Čapliku, kuris visai Lietuvai per TV prisipažino, jog tapęs sveikatos ministru pusę metų buvo šoke.Ir šitokias svarbias ministerijas atiduoda į neaišku kieno rankas? Pažiūrėsim, ko sulauksim, kai ateis laikas mokytojų atostoginius išmokėt. Gal ir toliau skolinsimės?iki ko tokia politika prives?Silpnesnės sudėties vyriausybės dar neteko matyt, ten dar Kirkilui vieną ministeriją pakombinuotų ir visas bukietas š...
2012-12-11 22:08:00
Dėl asmens kodo prašyme. Reikalą bandoma pavaizduoti taip, lyg tie prašymai, kai jie pateks S.Tomui, bus iškabinti skelbimų lentose, prikalti prie stulpų, ar kaip kitaip paviešinti. Keliolika jų (kiek buvo gauta)ir dabar dar saugiai guli DP vietiniame skyriuje. Jei S.Tomas dirbtų Seime, suagituotų, kad jų būtų daug, jiems būtų duota eiga, jie patektų į reikiamą vietą saugiai, uždaryti vokuose. Čia tiesiog reikėjo prie žmogaus prikibti, tai vietiniai SD ir išpūtė problemą. Tai rodo kai kurių moteriškių (gal ir vyrų) mentalitetą.
2012-12-11 21:47:20
Kam jums reikalinga jo gyvenamoji vieta? Į svečius norite?. Jis atvyko iš užsienio valstybės, pasiėmęs du mėnesius atostogų, ir išvyko darbuotis vėl, kaip ir visas mūsų neapkiautęs jaunimas. Būtų laimėjęs rinkimus, būtų Lietuvoje dirbęs. Gal jam su jo galimybėmis už minimumą kuprą lenkti siūlytumėte? Visiems, kas nori ant gerbiamo S.Tomo krauti: žmogus, besiruošiantis balotiruotis, praeina nemenką patikrinimą "visais kantais", ir jis jį praėjo. Čia ne Šlepetinio atvejis...
2012-12-11 21:32:09
Kodėl iš jauno talentingo žmogaus, pradėjusio mokyklą lankyti jau nepriklausomybės metais, mokslų daktaro, teisininko ir žmogaus teisių specialisto iki šiol stengiamasi daryti kažkokį aferistą? Ar dėl to, kad jis metė iššūkį senam tarybiniam kolaborantui? Ar dėl to, kad jis niekšus valdžioje įvardyjo niekšais, ir vietiniai trintukai kiekvienas sau pritaikė tą apibūdinimą? Ar dėl to, kad jis paprotijo tautą pabandyti "išmušti" iš valstybės tai, ko ji nedaduoda, arba įžūliai atėmė ir negrąžina? Tik nereikia tautai tikėtis, kad už ją kas "na chaliavu" padarys. Jis davė smulkią instrukciją, sumodeliavo, kaip tai daryti, už tai klanas prieš jį susivienijo, ir iš musės dramblį daro. Beje, būtų padaręs, jei išrinktume, nes turėtų čia kabinetą, padėjėją. ir kitas galimybes. Juk matote, kad ir užsiundytoji policija, kuri atvirai rinkimų dieną jį vadinusi sukčiumi, sako "nekaltas", ir visos surašytos jo "nuodėmės", yra "š". Ypač jei lyginti su brudausko "atsiskaitymais" rinkiminės kampanijos metu, ypač "Didįjį rinkimų penktadienį" Kaišiadorių miesto salėje, ir "Didijį rinkimų šeštadienį" Vilūnuose, specialiai surengtame baliuje, kada tokią dieną kandidatas turi nosies į viešumą nekišti. Kas bendravote su Dr. Stanislovu Tomu, jautėte, kad tai savas bičas. Tokių labai reikia Seime, kad atsistotų greta Puteikio, Stancikienės, Bilotaitės, jaunų ir ryžtingų. Tai šia publikacija dedamas įspėjimas; nebalsuokit už jaunimą.
2012-12-11 20:44:23
taigi, ne tik jo gyvenamoji vieta nežinoma, bet ir CIVI įspūdingas, tikriausiai, ne vieną butelį su viktoru išmaukė ir gerdami kūrė biografijos faktus, juokiausi už pilvo susigriebęs, dar tokio akivaizdaus akių dūmimo neteko skaityt.Ne veltui ir nežinom, kur anas gyvena, ką anas veikia...
2012-12-11 18:09:30
Prieš rinkimus, kaip žinote, buvo agitacinis laikotarpis su tam tikrais apribojimais :)
2012-12-11 15:30:38
Ponia, pavėlavote. Reikėjo tą parašyti prieš rinkimus. Dabar jis niekam nebeįdomus.
 1-20