bane12a.jpg
2017 m. gruodžio 12 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Žmonės, sujudinę Kaišiadoris:padėsime kiekvienam
Romualda Suslavičienė
2012-09-01

  Taip sako mūsų miesto gyventojai Rūta Ir Airidas Degučiai, kurių vardus nuo straipsnio „Nupjovė vamzdį - sumažėjo sąskaitos“ pasirodymo kasdien kartoja dešimtys kaišiadoriečių. Ko gero, sunku būtų prisiminti kitą tokį atvejį, po kurio būtume susilaukę tiek skambučių ir tiek prašymų susitikti su Degučiais, papasakoti apie šią jauną šeimą.

Paklauskite, ką reikia daryti, kaip kovoti, kad šilumos tiekėjai mūsų neapgaudinėtų, nes rajono valdžia jau nebepasitikime,- pageidauja „Atspindžių“ skaitytojai. Gavę „Lietuvos žinių“ redaktoriaus pavaduotojos leidimą perspausdinti iš šio laikraščio straipsnį apie tai, kaip jauna kaišiadoriečių šeima įrodė, jog dėl ne vietoje privirinto vamzdžio jų daugiabutis sunaudodavo 25 proc. šilumos daugiau, iš karto jį persiuntėme savivaldybės administracijos direktoriui ir paprašėme komentaro – juk savivaldybė – pagrindinė UAB „Kaišiadorių šiluma“ akcininkė, jos galioje patikrinti, ar panašiai neapgaudinėjami ir kitų daugiabučių gyventojai. 

Ko tikėjomės?

Tikrai ne pažadų, kad įvyks vos ne perversmas ir nesąžiningi šilumos tiekėjai jau po savaitės pasitaisys. Bet kad bent jau dėl akių, kaip sakoma, bus sudarytos komisijos..

 
Deja, direktoriaus atsakymas išsklaidė ir tas trapias viltis. Ypač kaišiadoriečius papiktino ši atsakymo vieta: „Pagal pateiktą UAB „Kaišiadorių šiluma“ direktoriaus G. Paulausko ir UAB Kaišiadorių butų ūkis direktoriaus J. Sidaro medžiagą (…) matyti, kad eksploatuojamo karšto vandens gamybos ir perdavimo įranga techniškai tvarkinga ir atitinka privalomuosiusreikalavimus. Straipsnyje minėto papildomo vamzdžio namo šilumos punkte nėra, UAB „Kaišiadorių šiluma“ direktorius Gintautas Paulauskas ir UAB Kaišiadorių butų ūkis direktorius J. Sidaras patikino, kad tokių vamzdžių kituose daugiabučių namų šilumos punktuose nėra.” Tarsi nė nebuvo tos situacijos, kai darbuotojai rinkosi vamzdžio pjauti (beje, išlikę jo nuotraukos, tad istorijos taip paprastai „užtrinti nepavyks“), ir apskritai – viskas ramu ir gera, nes nuo popierių krūvos (atsiprašau, pateiktos medžiagos) matyti tik gėris aplinkui. Savivaldybės vadovams užteko direktorių patikinimo, tad akivaizdu, jog niekas nesivargins aiškintis toliau, nors miestas ūžia nuo daugiabučių gyventojų kalbų, jog naktimis radiatoriai tiesiog čirška, nors Degučiai labai atsakingai teigia, kad bent keliuose daugiabučiuose matę netvarkingai sumontuotą šildymo įrangą. Ir, apskritai, „vamzdžio problema“ nėra vienintelė, kurios pagalba šilumininkai šluoja gyventojų kišenes. „Kai UAB „Kaišiadorių šiluma“ buvo susipykusi su UAB „Kaišiadorių butų ūkis“, rajoną drebino sensacijos: buvo greitai nustatyta, kad atsakingas „Butų ūkio“ darbuotojas savo name „prisuko“ šilumos skaitiklį, byla pasiekė teismą. Tuoj po to pažeidimas buvo rastas „Kaišiadorių šiluma“ vadovo daugiabutyje, visos istorijos plačiai išgarsintos spaudoje. O kad nuo 1998 metų apvaginėjami žmonės, šito niekas „nepastebi, tylu ir ramu, tarsi žmonėms neturėtų būti sugrąžinti iš jų pilna to žodžio prasme pavogti pinigai““, - rašo „Atspindžių“ skaitytojas.

Tokių nuomonių yra ir daugiau. Ir žymiai aštresnių. Deja, žmonių balsas girdimas tik jiems patiems, todėl niekas kitas nesiims tikrinti ir aiškintis, ar tikrai mokame tik už tą energiją, kurią sunaudojame. Reikia telktis kiekvienam daugiabučiui, namų įgaliotiniams. Juolab, kad pasitarti yra su kuo – Rūta ir Airidas Degučiai pasiryžę patarti, netgi, žmonių kvietimu, apsilankyti jų daugiabučiuose ir padėti susigaudyti vamzdžių raizgalynėje, pamokyti, kaip iššifruoti gaunamas sąskaitas ir pan. Tai – prieinama kiekvienam, nes Rūta ir Airidas Degučiai – tokie patys kaip ir mes visi, netgi ne inžinieriai ar energetikos specialistai. Tiesiog – žmonės, kurie domėjosi, nepatingėjo aiškintis, nenuleido rankų po pirmų biurokratinių atsakymų.

Komentarų skaičius

2012-09-03 15:54:55
Įdomu ar valdžia yra?
 1-1