banerturg.jpg
2017 m. lapkričio 19 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Policijos reidai drausmina pažeidėjus
Viltė Girinytė
2012-08-29

Ką pagalvojame pamatę patruliuojančius policijos pareigūnus?

Nekalbame prie tuos, kuriems akistata su uniformuotu žmogumi reiškia, jog teks atsakyti už nederamus poelgius. Normaliam, į nusikaltimus nelinkusiam piliečiui, patruliuojančio ekipažo pasirodymas sukelia saugumo jausmą – vadinasi, yra kas rūpinasi tvarka ir mūsų ramybe. O kai kas, galbūt, susimąsto, ar elgiasi deramai, ir ranka, ištiesta nulaužti medį, ne vietoje numesti butelį, sustoja... Tai, ko gero, pats vertingiausias dalykas: ne sugauti nusikaltimo vietoje ir nubausti, bet užkirsti kelią blogam darbui, ar, kalbant policininkų profesiniais terminais – vykdyti prevencinę veiklą.

Būtent šiai veiklai ir buvo nukreiptos dvi Kaišiadorių policijos komisariato pareigūnų rugpjūčio 1 ir 9 dienomis vykdytos priemonės „Kaišiadorių jaunimas“.

- Vyko reidai, kuriuose dalyvavo Viešosios policijos padaliniai ir Kriminalinės policijos pareigūnai. Jų metu stebėjome viešąsias erdves Kaišiadoryse ir aplinkinėse gyvenvietėse. Pasirinkome vietas, kur dažniausiai buriasi jaunimas: Algirdo Brazausko parką, mokymosi įstaigų prieigas, aikšteles prie mokyklų, prekybos įstaigų, daugiabučių namų kiemus, - sakė „Atspindžiams“ Kaišiadorių policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkas Rolandas Dačkus, minėdamas, jog šalia pagrindinio tikslo – prevencijos, buvo fiksuojami ir pastebėti viešosios tvarkos pažeidimai.

Rugpjūčio 1-ąją tokių buvo 12. Daugiausiai nusižengta Administracinės teisės pažeidimų kodekso 178 (Alkoholinių gėrimų gėrimas viešosiose vietose arba girto pasirodymas viešosiose vietose) straipsniams. Sulaikyti 6 neblaivūs asmenys. Taip pat teko sudrausminti porą piliečių, traukusių dūmelį Algirdo Brazausko parke – ši vieta paskelbta nerūkymo zona, tad nepaisantiems jos gresia administracinė atsakomybė. Pravieniškių II kaime išaiškinti 3 asmenys, šiukšlinę viešose vietose, vienas Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjas.

Policijos darbuotojai turėjo informacijos ir konkretų adresą namo, kuriame vyksta nelegali prekyba kontrabandiniais rūkalais, tad reido metu stebėjo šį pastatą. Informacija pasitvirtino: buvo užfiksuotas atvejis, kai namo šeimininkė E.D. pardavė pakelį cigarečių nepilnametei merginai, tuo įstatymus pažeisdama du kartus: pardavinėti tabako gaminius nepilnamečiams draudžiama, be to, rūkalai buvo kontrabandiniai.

Reido, vykusio rugpjūčio 9-ąją metu, pažeidimų užfiksuota dar daugiau. Sulaikyti 9 asmenys, girti šlitinėję viešosiose vietose (ATPK 178 str. „Alkoholinių gėrimų gėrimas viešosiose vietose arba girto pasirodymas viešosiose vietose“), 3 – kėlę triukšmą (ATPK 183 str. „Viešosios rimties trikdymas“), 2 neblaivūs dviratininkai, vairuotojas, vairavęs automobilį, neturintį techninės apžiūros dokumento. Kad svaigalai smarkiai įklampina į bėdą, liudija ir tas faktas, jog administracinėn atsakomybėn patrauktas pilietis, priešinęsis policijos pareigūnui, dėl kito vyriškio, itin drastiškai besistengusio pasipriešinti policijos pareigūnams, veiksmų pradėtas ikiteisminis tyrimas.

- Tikrindami gautą operatyvinę informaciją, dviejose prekybos įmonėse atlikome patikrinimus dėl pažeidimų prekybos alkoholiu ir tabako gaminiais, - apie vykusius reidus pasakojo R.Dačkus.

Šventininkų kaime esančioje degalinėje buvo užfiksuotas faktas, kai alkoholis parduotas po 22 valandos. Be to, nustatyta, jog šioje degalinėje be licenzijos prekiaujama tabako gaminiais, o ir pačios cigaretės – kontrabandinės.

Pasak R.Dačkaus, komisariatas jau ne kartą buvo gavęs informacijos, kad Kaišiadorių Gedimino gatvėje 66-uoju numeriu pažymėtoje gėrimų parduotuvėje-bare pažeidinėjamos prekybos alkoholiu taisyklės. Reido metu šie faktai pasitvirtino – buvo užfiksuoti 4 pažeidimai. Beje, analogiškas pažeidimas šioje parduotuvėje buvo užfiksuotas ir šių metų balandžio mėnesį, tačiau jos savininkai, matyt, deramų išvadų nepadarė... Abiem atvejais pradėti tyrimai pagal Alkoholio kontrolės ir Tabako kontrolės įstatymus.

Kalbėdamas apie vykusias prevencines priemones „Kaišiadorių jaunimas“, Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkas pabrėžė, jog dauguma sulaikytų pažeidėjų – jauni žmonės. Gaila, kad ir gyventojų pranešimuose apie naktimis keliamą triukšmą , visu garsu dundančią muziką, girtavimą viešose vietose, dažnai figūruoja jaunų žmonių vardai. Tikriausiai, ne vienas vėliau gailėsis ir gėdysis šių savo biografijos eilučių. O kad to nereikėtų, pasak R.Dačkaus, policija ir toliau sistemingai organizuos panašius reidus, kurie turėtų priversti susimąstyti apie tokio elgesio pasekmes.

 

Komentarų skaičius

2012-08-30 18:35:55
Juokas ima iš jūsų reidas jaunimas, reidas greitis, reidas diržai, ir t.t. Kiekvieną dieną tuokie reidai turi vykt, tada gal ir bus geresnė tvarka.
 1-1