banerturg.jpg
2017 m. lapkričio 23 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

„Apknisk klausiantį“

2012-07-12

Senovės Romoje buvo tokios pasaulėžiūros propaguotojai – hedonistai, kurie laikėsi požiūrio, jog svarbiausia gyvenime – duona ir žaidimai. Teisybę sako, jog laikas sukasi spirale – buvę dalykai tarsi atsinaujina, įgauna šviežią pavidalą ir visai netikėtai sugrįžta iš praeities. Kaip ir tas duonos su žaidimais norėjimas. Tad šiek tiek – apie vieną tokį „žaidimėlį“.


Stebint šios valdančiosios daugumos bendravimą su įvairius klausimus rajono valdžiai vis dar adresuojančiais politikais(naivuoliai!), susidaro įspūdis, jog šis abipusis susirašinėjimas jau senokai virto žaidimu „apknisk klausiantį“. Šio žaidimo esmė: paklausėjas turi vos ne samdytis advokatą, kad sudėliotų klausimą taip, jog jokia kitokia linkme atsakymo pasukti nebūtų įmanoma. Tačiau net ir tada, kai jau atrodo, kad landų „apknisimui“ nelieka, aukščiau stovinti „žaidėjų“ pusė įsigudrina apsimesti, neva, nesupratusi, ko iš jos norima.

Taip neseniai atsitiko savivaldybės tarybos nariui Vytautui Silvanavičiui, kuris savivaldybės administracijos direktoriui adresavo tokį, iš pažiūros, aiškų kaip tyras šaltinio vanduo paklausimą: „Kaišiadorių kūno kultūros ir sporto centras pusmetį bylinėjosi su atleistu darbuotoju Sauliumi Jankausku. Prašau pateikti informaciją dėl KKSC išlaidų teisminiuose ginčuose su S.Jankausku: 1. Kiek kainavo J.Žižliauską atstovavusių juristų (advokatų) paslaugos? 2. Kokia suma buvo priteista iš KKSC S.Jankauskui už priverstinę pravaikštą? 3. Kokia suma buvo priteista iš KKSC teismo išlaidų bei S.Jankausko bylinėjimosi išlaidų?“

Matyt, parašęs tokį paklausimą V.Silvanavičius įsivaizdavo esąs labai gudrus ir į varžovų vartus įmušęs užtikrintą įvartį – mat apsidraudė nuo galimų padarinių, kokius po kiekvieno paklausimo patiria konservatoriai, ir pabaigoje užrašė „Kadangi prašoma informacija nereikalauja papildomo tyrimo, todėl pageidaučiau ją gauti savaitės laikotarpyje“.

Išgraužk! „Savaitės laikotarpyje“ ir gavo, bet jo klausimas pasirodė esąs, kaip tas lyrinių kūrinių herojus, nesuprastas. Pirmiausia, savivaldybininkai „nesuprato“, kad paklausimas adresuotas savivaldybės administracijos direktoriui, ir autorius tikėjosi gauti atsakymą iš to paties direktoriaus. Iš direktoriaus ir gavo. Bet iš kito – ne savivaldybės administracijos, o Kūno kultūros ir sporto centro. O toliau – kaip viduriniosios kartos jaunystės laikais: vienas klausia, kiek valandų, o kitas atsako: „Kam man šaldytuvas, jei aš nerūkau?“ Taigi, tas KITAS direktorius parašė (kalba netaisyta): „Vadovaudamasis 2012 m. gegužės 18 d. Kaišiadorių rajono apylinkės teismo sprendimu ir 2012 06 18 Vytauto Silvanavičiaus, Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos nario paklausimu informuoju, kad civilinėje byloje Nr. 2.73- 840/2012 ieškovas yra Saulius Jankauskas, o atsakovas – Kaišiadorių kūno kultūros ir sporto centras.Kaišiadorių kūno kultūros ir sporto centre 2012-06-15 d. apeliaciniu skundu, apeliacine tvarka skundžiamas Kauno apygardos teismui, skundą perduodant per Kaišiadorių rajono apylinkės teismą. Informacija dėl Kaišiadorių kūno kultūros ir sporto centro išlaidų teisiniuose procesuose bus pateikta jiems galutinai pasibaigus“. Kitaip sakant, nekišk nosies kur nereikia, nors, tiesą sakant, iš nerišlaus teksto tik numanyti galima, kas tame Sporto centre „apeliaciniu skundu, apeliacine tvarka skundžiamas“... O dėl paklausimo autoriaus – pats kaltas, kad prie savo rašto nepridėjo pradinių klasių vadovėlio (berods, vadinasi „Šaltinėlis“), kuriame aiškiai išdėstyta, jog būtasis kartinis laikas – t.y. tas, apie kuriame turėtas teismines išlaidas V.Silvanavičius ir klausia, savo priesagomis su galūne „-avo“ (kainavo), praeitį rodančiu žodžiu „buvo“ (buvo priteista), labai skiriasi nuo būsimojo laiko, kuriame dar tik išryškėsiančių skaičių niekas įvardinti nė neprašė...

Natūralu, kad toks atsakymas į paklausimą tarybos nario netenkino, tad jis, pagal profesiją – pedagogas, įpratęs dirbti net ir su spec.poreikių auditorija, pakvietė savivaldybininkus „žaisti“ toliau. „Antrajame kėlinyje“ V.Silvanavičius įvartį įmušė dar vienu paklausimu, kuriame vėlgi tam pačiam savivaldybės administracijos direktoriui rašo: „2012 m. birželio 18 d. mano paklausime buvo domimasi Kaišiadorių kūno kultūros ir sporto centro išlaidomis vykusiuose teismuose su Sauliumi Jankausku (2012 m. gegužės 18d. Kaišiadorių rajono apylinkės teismo priimtame sprendime), o ne būsimuose teismuose (dėl naujų išlaidų bus atskiri paklausimai). Taigi, pakartotinai prašau pateikti išsamią informaciją 2012 m. birželio 18 d. mano paklausime (kopija pridedama) pateiktais klausimais. Tikiuosi, kad ateityje Kaišiadorių r. savivaldybės administracijos direktoriaus atsakymus į paklausimus rengs administracijos specialistai (atlikę tyrimą), o ne „atsirašinės“ paklausime minimų įstaigų vadovai.”

Taigi – žaidimas vyksta toliau. Dabar belieka laukti, ko dar „nesuprasti“ įsigudrins mūsų valdininkai ir kokį atsakymą suries.

O juk, prisipažinkim – smagu.Gal net smagiau nei hedonistams, kurie reikalavo „duonos ir žaidimų“ – savivaldybėje duona būtent iš tokių žaidimų ir uždirbama. Ir žaisti gera, ir liaudžiai įdomu stebėti. Vienu žodžiu, kaip neseniai savivaldybės tarybos posėdyje sakė viena jausminga darželio vedėja „Ačiū, kad esate!“

Tad taiklių įvarčių, mačų, revanšų ir kitokų „anšų“ Jums, mielieji po šilta vasariška saulute ir lietučiu!

 

Komentarų skaičius

2012-08-01 21:49:05
nejuokinkit, jau kur beeičiau, tik ne į silvos profsąjungą.O ir mano viršininkas ne iš kelmo spirtas, nežaistų su tokiais, kaipmat būtų į vietą pastatyti.Kai perskaičiau "SVEIKINIMAMS" komentarą, tai tokių darbuotojų pėdos seniai būtų atšalę.
2012-08-01 00:18:01
sporto centre pakankamai daug dalykų, apie kuriuos teisme nekalbama, ten svarstomas tik vienas - atleidimo teisėtumas, kitką teks aiškintis vietoje. O dėl silvanavičiaus - žiūrėk, kad ir tau nereiktų bėgti į jo profsąjungą, kai valdžia pasikeis ir viršininkas užspirgins, nes niekas kitas negins.
2012-07-31 21:31:41
o kodėl straipsnio autorė(-ius) nesidomi ir nesipiktina tokiais dvigubais standartais? Tas Silvanavičius kitokio molio? Ar jam viskas leidžiama, o ant kitų ir šiaudo ieškoma? O kas bus, kai aukštesnis teismas nuspręs kitaip? Ar ir tada sulauksime tęsinio?
2012-07-29 21:36:36
tai kad ne apie pagarbą kalbama, o apie gaunamas ir nedeklaruojamas pajamas :)
2012-07-29 15:24:57
Ir už ką gi tokį "nedorą" mokytoją gerbia mokiniai ir jų tėvai ? V.Silvanavičius 2011 metais po mokinių ir jų tėvų apklausų laimėjo Žiežmarių gimnazijos Metų mokytojo titulą. Keistos tos "oje" fantazijos.......Gal profesinis pavydas kamuoja ir neleidžia ramiai atostogauti ?
2012-07-29 10:53:49
geras klausimas.. dirbant privačiai be verslo liudijimo parodoma, kad galima taikyti dvigubus sąžinės standartus - vienas SAU, griebiant visus įmanomus ir neteisėtai uždirbtus litus, kitas - KITIEMS, kai viešinama net menkiausia klaida... O žala čia ne prie ko, nors jo mokiniai ir po privataus mokymo šiemet labai jau vidutiniškai išlaikė egzaminus..
2012-07-27 12:38:43
Tai kokią gi žalą tas Silvanavičius padarė gimnazijai mokydamas vaikus ?
2012-07-26 15:23:07
O gal V.Silvanavičius gali parašyti verslo liudijimo numerį ir pateikti nuomos sutartį su gimnazja privačiam mokinių mokymui?A? Vaidinam tautos sąžine...o kodėl čia neskaičiuojame , kokius padaro nuostolius savivaldybei, naudodamas nemokamai kabinetu, elektra ir kt, paslaugomis privačiam mokymui? Kaip čia su sąžine?
2012-07-20 09:09:14
o koki varda garsina savinge ir ilgaplaukiai?
2012-07-20 09:08:57
o koki varda garsina savinge ir ilgaplaukiai?
2012-07-19 23:22:36
O kam tie kiti bureliai reikalingi? Visos KKSC lesos juk turi buti skirtos broliams saunuoliams ir jo didenybei, populiariausiai sporto sakai lietuvoje ir kaisiadoryse - futbolui. Kad turetumem kuo pasigirti - garbinga 18 vieta lietuvos jaunuciu 4-ojoje lygoje ar panasiai... bet ir ten dalyvauja ne Kaisiadoriu sporto centras, o FC BALTAI. Tai gautusi taip, kad uz musu pinigus broliai garsina savo paciu klubo varda, nors jei su tokiais rezultatais taip garsintu kaisiadoriu varda tai gal tebunie kaip yra.
2012-07-19 11:26:16
Ar po tokio "sėkmingo" J. Žižliausko bylinėjimosi KKSC rudenį dar turės lėšų sporto būreliams finansuoti?
2012-07-18 17:05:49
net pralaimėt garbingai nemokat. Ir išsilavinimo žmogui nereikia pavydėti. Ir apskritai...
2012-07-18 10:57:23
Pagrįstai ar ne... čia teismas. Galima neiti į pedagogų posėdžius, galima vaikus palikti vienus salėje, t.y. nedirbti. Galima į varžybas vežti vaikus kokius nori- ne sc auklėtinius, galima rinkti iš vaikų pinigėlius sau į kišenę , kad ir ne didelius, bet neteisėtai, galima vaikams liepti meluoti, kad buvom varžybose, o pačius palikti vienus, prie tvenkinių, o jūs įrodykit.... čia mūsų andrius, FILOSOFIJOs MOKSLų DAKTARAs.
2012-07-17 00:00:05
Andriui Jankauskui, kuris šiandien teisme įrodė savo tiesą, jog nuobaudą J.Žižliauskas jam skyrė nepagrįstai. Taip pat - didelis respect profesinei sąjungai ir jos pirmininkui V.Silvanavičiui, pasirūpinusiems advokatu ir apgynusiems eilinį trenerį nuo liguistų direktoriaus ambicijų. bent šiam kartu... O savivaldybininkams - triskart gėda!
2012-07-16 18:31:59
Kiek KKSC lėšų išnaudojo J.Žižliauskas šiandien pralaimėtoje kitoje byloje su Andriumi Jankausku?
2012-07-16 17:30:04
Reikėtų ir vėl skųstis Seimo kontrolieriui, kad nesuteikiama informacija...
2012-07-16 11:38:18
22 straipsnis. Savivaldybės tarybos nario statusas 1. Savivaldybės tarybos narys yra Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nustatyta tvarka savivaldybės nuolatinių gyventojų išrinktas savivaldybės bendruomenės atstovas. Išrinktos naujos savivaldybės tarybos nario įgaliojimai prasideda, o ankstesnės kadencijos tarybos nario įgaliojimai baigiasi nuo tos dienos, kurią išrinkta nauja savivaldybės taryba susirenka į pirmąjį posėdį ir šios tarybos narys jame prisiekia. 2. Savivaldybės tarybos narys turi teisę pasirinkti vieną iš šių priesaikos tekstų: 1) „Aš, (vardas, pavardė), prisiekiu gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus. Tepadeda man Dievas.“; 2) „Aš, (vardas, pavardė), prisiekiu gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus.“
2012-07-13 15:44:46
Ar J.Žižliauskas jau paskirtas Žiežmarių gimnazijos direktoriumi?
2012-07-13 15:28:35
Išsukinėja vis...
 1-20  21-21