atsp0702.jpg
2017 m. spalio 18 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Kaišiadoryse linčo teismas?

2012-05-05

 Nesusivaldymas, sukeltas galimo liguisto įtarumo, AB LESTO (Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatorius) Jonavos-Kaišiadorių klientų aptarnavimo centro inžinieriui gali atsirūgti teistumu. Nusikaltimas, kuriuo vyras įtariamas, buvo įvykdytas darbo metu ir tarnybiniame automobilyje. Jo aukai - vos 13-a. Panašaus amžiaus ir liudytojai.

Kaišiadorių rajono policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl fizinio skausmo mažamečiui sukėlimo. Į pareigūnus kreipėsi 13-mečio sūnaus pasakojimo šokiruota motina. Prieš ateidama į policiją ji atliko savo tyrimą, o tada nusprendė, kad šioje situacijoje teisėsaugininkams įsikišti būtina.
Vidurdienio detektyvas
Policijos viešnia teigė, jog vidury šviesios dienos (apie 13.30 val.) Kaišiadorių Maironio gatvėje jos mažametis sūnus buvo jėga įsodintas į automobilį, pažymėtą AB LESTO skiriamaisiais ženklais. Mašiną vairavęs maždaug 45-50 metų vyriškis staiga sustojo, pribėgo prie pareiškėjos sūnaus ir, stvėręs jam už kaklo, nusitempė į automobilį.
Pirminiais duomenimis, tai įvyko berniukui grįžtant iš mokyklos. Kartu su juo buvo trys draugai. Laimė, šie išsigandę nepabėgo ir per pradėtą ikiteisminį tyrimą bus vertingi liudytojai.
Anot moters, uždarytas tarnybiniame LESTO automobilyje jos sūnus buvo tardomas. Reikalauta pasakyti vardą ir pavardę. O atsisakius tai padaryti, grasinta trenkti į sieną. Paskui liepta parodyti turimus sąsiuvinius. Nuo vieno iš jų nusirašytas aukos vardas ir pavardė. Kam to reikia, persigandusiam mažamečiui nepaaiškinta. Galiausiai berniukui suduota tuo pačiu sąsiuviniu per skruostą, jis išvadintas snargliumi ir tik tada leista išlipti iš mašinos.
Kalčiausias atsirišęs batas?
Anot mažamečio motinos, sūnus patyrė ne tik fizinį skausmą, bet ir emocinį sukrėtimą. Ką jau kalbėti apie pažeminimą draugų akyse. Todėl ji pati puolė aiškintis, kas galėjo išprovokuoti išsišokėlio veiksmus.
Įtariamąjį pavyko rasti pagal automobilį. Vyras teisinosi manęs, kad trylikametis kėsinosi pavogti jo mašinos rato gaubtą arba išleisti iš padangos orą - pernelyg jau įtartinai trainiojosi aplink automobilį. Tačiau galiausiai prisipažino tiksliai to nematęs.
Tuo metu berniukas tikino jokių panašių kėslų neturėjęs - tiesiog sutapimas, kad sustojus skriaudiko automobiliui jis pritūpė užsirišti bato. Tai patvirtino ir drauge su trylikamečiu į policiją atėjęs vienas iš incidento liudytojų.
Teisiniai spąstai
Pagal kokį Baudžiamojo kodekso straipsnį pradėti ikiteisminį tyrimą, apsispręsta ne iš karto. Be to, neatmetama, kad tyrimas dėl fizinio skausmo mažamečiui sukėlimo perspektyvoje gali būti perkvalifikuotas į savavaldžiavimą, naudojant psichinę arba fizinę prievartą, ar net neteisėtą laisvės atėmimą panaudojus smurtą. Anot pareigūnų, pati didžiausia įtariamojo padaryta klaida - kad jis, užuot pranešęs apie galimą nusikaltimą, pats ėmėsi policijos funkcijų.
Už mažamečiui sukeltą fizinį skausmą gresia laisvės atėmimas iki dvejų metų. Ir jokia kita alternatyva šiame Baudžiamojo kodekso straipsnyje nenumatyta. Už savavaldžiavimą, naudojant psichinę ar fizinę prievartą, - laisvės atėmimas iki trejų metų. Už neteisėtą laisvės atėmimą panaudojus smurtą - iki ketverių.
Bendradarbiai netiki?
Vakar iki pietų nusikaltimu įtariamam LESTO inžinieriui įtarimai dar nebuvo pareikšti. Pareigūnai rinko tam būtinus papildomus duomenis, toliau apklausė mažamečius liudytojus. Iki šiol į policijos akiratį įtariamasis nebuvo patekęs. Neoficialiai kaip ramaus būdo žmogų jį apibūdina ir bendradarbiai. Teigiama, jog per tuos beveik penkerius metus, kai dirba elektros skirstomųjų tinklų bendrovėse, šis kolega neturėjo ir drausminių nuobaudų.
Anot LESTO atstovo ryšiams su visuomene Ernesto Naprio, savo pasiaiškinime vadovybei įtariamasis taip pat nurodęs, kad incidentas, į kurį įsivėlė, susijęs su galima vagyste. Ir jis esą siekęs užkirsti tam kelią. Kol nebaigtas ikiteisminis tyrimas, LESTO vadovai nesiima vertinti pavaldinio elgesio. Tačiau LŽ atsiųstame oficialiame pranešime tikinama, kad „bendrovės vadovybė netoleruoja elgesio, prasilenkiančio su Lietuvos Respublikos įstatymais ar visuomenės etikos normomis, ir jei būtų nustatyti pažeidimai, imtųsi atitinkamų priemonių“.

"Lietuvos žinios"
Komentarų skaičius

2013-01-25 06:56:20
Tam "mažamečiui"- vos 13... Draugams- tiek pat? Argi jie pasakys tiesą? Derėtų pasidomėti apie vaiko ir jo draugų elgesį mokykloje. Aišku, sodintis vaiką į automobilį- ne išeitis. Veikiau didelė klaida, bet ko tik, deja, nepadaro susijaudinęs, įpykęs žmogus... Argi pagalvoja apie galimas pasekmes? Tuo labiau, kad, sprendžiant iš komentarų, smulkių chuliganizmo atvejų mūsų mieste, nusukant ventilius, yra įvykę...
2012-05-21 15:28:52
Idomu kaip pasielgtu LESTO inzinierius,jeigu su jo sunum butu pasielgta taip pat.o jis butu nekaltas?
2012-05-07 18:48:29
Vaikai velniu priede baisiai. As si karta tikrai uz dede. Reikia, kad griztu dirzo laikai, oi reikia... nes nusiris visuomene su taip auklejama jaunuomene. Vaikai gi pas mus pilnateisiai ir su nuliu pareigu.
2012-05-07 13:51:46
koks čia linčas ar savavaldžiavimas? vaikų kalba tai buvo paprasčiausias pagaidinimas. nenoriu tuo nieko įžeistu. o jaunimui tam irgi reikėtų pagalvoti, kodėl jis atrodo įtratinai? įtartinai, gal visai ne atsitiktinai
2012-05-07 10:09:21
Klaikau mašiną prie namų, tai man kažkokie vaikigaliai apdraskė mašinos numerį, nulupo gale mašinos markės pavadinimą ir subraižė bagažinės viršų. Būčiau pagavęs, tikrai būčiau nagus su kirvuku nukapojęs. Ką daryt, jeigu tokie dalykai darosi. Vien už naujai priklijuotas markės raides sumokėjau 30 Lt. Subraižymais taip ir liko, ir numeris apdraskytas.
2012-05-07 08:33:51
keletą kartų teko būti prie iki parduotuvės tuo metu kaip mokykloje (V.Giržado) buna pertrauka ir į parduotuvę subėga būrys mokinių tai pasiklausius jų šnekų baisu darosi kaip jie keikiasi ir šiukšlina
2012-05-06 17:53:18
is esmes yra pozymiu, kad mieste siaucia smulkus ventiliuku nusukinetojai ir tam itarumui pagrindo yra. ne vienas pindukas jau yra issisukes nuo linco teismo. idomu kokio gerumo tie itarima sukele vaikai? gal jaunimo mokyklos saunuoliai?
2012-05-05 10:34:21
geriausiai , kad susitiktų berniuko tėvas akis į akį su tuo nevykėliu....
2012-05-05 10:21:54
Tai kas as mušeika?
 1-9