bane12a.jpg
2017 m. gruodžio 13 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Žinutė pasaulio lyderiams: Fukušima - tik priminimas, baikite žaisti su atomine energija

2012-04-01

Daugiau kaip 50 organizacijų ir įžymybių iš viso pasaulio prisijungė prie Greenpeace ir pakvietė investuoti į saugią, atstatomą energiją vietoj atominės. Ši žinutė siunčiama visiems šalių vadovams kaip atviras laiškas - priminimas pirmųjų metinių po Fukušimos avarijos. Tai tik įrodymas, kad atominė energija niekada nebus saugi, ir jos turi būti palaipsniui atsisakoma. 

Tarp pasirašiųsiųjų šie žmonės: Arkivyskupas, Nobelio premijos laureatas dr. Desmondas Tutu; Marina Silva, buvusi Brazilijos aplinkos apsaugos ministrė; Senatorius Bobas Brownas, Australijos žaliųjų partijos vadovas; John Hallas, buvęs JAV kongresmenas; Richard Harvey, tarptautinis žmogaus teisių teisininkas. Taip pat daugybė menininkų, žmogaus teisių vadovai, darbo, vystymo ir aplinkosaugos organizacijos, tarptautinės nevalstybinės organizacijos.

Po Fukušimos atominės avarijos dauguma vyriausybių parodė, jog nė per plauką nepasimokė iš šios avarijos, ir tebesirūpina pelno didinimu, atominės industrijos apsauga jiems svarbiau, nei paprastų žmonių.

Du garsūs pasaulyje asmenys papildo šį atvirą laišką. Vienas jų - Bernd Nilles, generalinis CIDSE (tarptautinis Katalikų vystymo agentūrų Aljansas) direktorius: "Šiandien mes moraliai atsakingi  už pareigą gaminti švarią ir saugią energiją. Fukušimos paminklas mums tik eilinį kartą patvirtina, kad pavojingi elektros gaminimo šaltiniai kelia didžiulę grėsmę tiek žmonėms, tiek planetai. Pratęsdami savo priklausomybę nepatikimiems energijos šaltiniams, mes tik bandome pabėgti nuo realių sprendimų.  Saugant energiją, didinant efektyvumą, ir koncentruojantis į atsinaujinančius energijos šaltinius mes nužengsime daug toliau, galėsime aprūpinti energija visus, net neturtingiausius. Tai tokie būtų sprendimai, į kuriuos labiau verėtų investuoti". 

Kitas gi, JAV politikas, autorius, paskaitininkas, advokatas Ralfas Naderis teigia savo laiške: "Branduolinė energija yra neekonomiška, nesaugi, neapdraudžiama, nereikalinga, nekontroliuojama, nepašalinama avarijos atveju, priklausoma nuo mokesčių mokėtojų, ir pastatanti šalį, prižiūrinčią atominę elektrinę, į padidinto pavojaus zoną kelioms kartoms į priekį, netgi nusprendžia už mūsų vaikus, kokį elektros gaminimo būdą rinktis".  

Komentarų skaičius