bane12a.jpg
2017 m. gruodžio 12 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Investavimas į atsinaujinančius energijos išteklius patenkintų visus Lietuvos energetinius poreikius

2012-01-08

Naujos, milijardines sumas kainuosiančios investicijos į energetikos infrastruktūrą yra orientuotos į tolimesnį energetinių išteklių importą, nors bendrieji Lietuvos metiniai poreikiai galėtų būti patenkinami šalies turimais energetiniais ištekliais, teigia energetikos specialistai.

Jų duomenimis, kasmet atsinaujinantys ir daugiau kaip 40 mlrd. kWh siekiantys Lietuvos energetiniai ištekliai galėtų patenkinti kasmetinius energijos poreikius, kurie sudaro apie 20 mlrd. kWh šilumos ir apie 10 mlrd. kWh elektros.

"Jeigu kiek didesnė dalis dabar išleidžiamų ar planuojamų išleisti milijardinių sumų būtų nukreipta racionaliai vystyti energetiką - didinant jos efektyvumą ir reikšmingai plečiant vietinių išteklių panaudojimą - Lietuva ilgalaikėje perspektyvoje būtų patikimai apsirūpinusi energetiniais ištekliais, taip pat susikurtų naujos atsinaujinančių technologijų pramonės šakos, kurios galėtų duoti didelę naudą Lietuvos ekonomikai ir taupytų dabar turimus menkus finansinius išteklius", - rašoma sausio 3 d. energetikų pasirašytame pareiškime, raginančiame maksimaliai panaudoti vietinius atsinaujinančius energijos išteklius.

Energetikų duomenimis, kasmet energetinių žaliavų importui išleidžiama apie 4 mlrd. litų.

Komentarų skaičius

2012-01-11 00:02:50
Norėčiau pritarti, o nėra kam. Kas per mada nepasirašyti, ir nepasirašytus strapsnius spausdinti? Juk po tokiu nesarmata ir pasirašyti...
 1-1