baner17a.jpg
2016 m. gegužės 24 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

ES vis dar svarsto galimybę padidinti euro zonos gelbėjimo fondą

2011-01-15

Penktadienį Prancūzijos finansų ministrė Kristina Lagard (Christine Lagarde) pareiškė mananti, kad euro zonos gelbėjimo fondo padidinimas yra "viena iš galimybių", kurią svarsto šalių vyriausybės, informuoja BBC.
Jos komentarai pasirodė po kai kurių Europos Sąjungos (ES) pareigūnų pareiškimų, kad gelbėjimo fondas nėra pakankamai didelis.
Oponentai teigia, kad fondo didinimas paskatintų ekonominį neapibrėžtumą.
Šiuo metu Europos gelbėjimo fondą sudaro 440 mlrd. eurų garantijos, kurias, prireikus, gali suteikti visos euro zonos šalys.
Fondo pagalba jau pasinaudojo Graikija ir Airija, o daugelis prognozuoja, kad netrukus paprašyti tarptautinės finansinės paramos bus priverstos ir Portugalija bei Ispanija.
Nors esamų fondo lėšų pakaktų išgelbėti Portugaliją, parama Ispanijai visiškai jį išsemtų.
Graikija, Airija ir Portugalija atskirai sudaro po 2 proc. euro zonos ekonomikos, o Ispanija - net 10 proc.
Nepaisant to, siūlymai padidinti fondą susilaukia ir šaltos reakcijos, ypač iš Vokietijos. Yra manančių, kad jeigu šalys žinos apie galimą pagalbą, jos mažiau stengsis pačios išlipti iš įsiskolinimų. Vokietijos mokesčių mokėtojai ne kartą išreiškė nenorą gelbėti silpnesnes euro zonos šalis.
17 šalių finansų ministrai fondo didinimo pasiūlymus aptars pirmadienį vyksiančio susitikimo Briuselyje metu.
Šią savaitę vykę sėkmingi Portugalijos ir Ispanijos obligacijų aukcionai šiek tiek numalšino nerimą dėl poreikio gelbėti šias šalis.

Komentarų skaičius