bane12a.jpg
2017 m. gruodžio 12 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Lietuvoje auga rekordinė trisdešimties kamienų liepa

2010-05-10

Lietuvos miškų lankytinų vietų sąrašas pasipildė rekordine liepa - ją sudaro trisdešimt kamienų. Žadvainių girininkijoje (Rietavo urėdija), Spraudės kaime, augantį išskirtinį medį neseniai visai Lietuvai atskleidė ją prižiūrintis Petras Turskis.
"Liepos perimetras krūtinės aukštyje yra beveik devyni metrai (8 m 80 cm). Nesu tikras, kad tai rekordas, bet tokio skersmens liepos, turinčios tiek kamienų, Lietuvoje nežinau" ,- sakė rekordinį medį prižiūrintis P. Turskis.
Oficialaus patvirtinimo apie rekordo pasiekimą miško savininkas teigė dar neturįs. Gamtos paminklą šeimininkas nori pavadinti savo - "Petro Girinio" vardu.
Apie aštuoniasdešimt metų privačiame miške augantis medis, šeimininko teigimu, jau yra sulaukęs turistų dėmesio.
"Keletą kartų buvau suorganizavęs ekskursijas savo pažįstamiems, o vėliau patys žmonės surasdavo šią vietą per savo pažįstamus. Kol kas žmonių dar mažai, nes nedaug apie ją kas žino", - sakė P. Turskis.
Privačių miškų savininkų asociacijos (PMSA) vadovas Rytis Kuliešis sako, kad tokie unikalūs gamtos paminklai gali ir turi tapti turistų traukos centrais: "Geriausias būdas parodyti, kad mišką reikia tausoti ir saugoti - parodyti, koks jis gali būti įdomus."

Komentarų skaičius