Susirgo gimnazijos mokytojas

0


Rugsėjo 21 dieną buvo sužinota, kad „Covid 19“ liga susirgo mokytojas. Apie tai pranešė Kaišiadorių savivaldybė, šią žinią paskelbusi savo tinklapyje.

„Savivaldybės administracija informuoja, kad iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) Kauno departamento Kaišiadorių skyriaus 2020 m. rugsėjo 21 d. gavo pranešimą apie patvirtintą COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atvejį Kaišiadorių rajono Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos mokytojui. Minėtas asmuo rugsėjo 16 d. pasijautė blogai, todėl nuvyko į mobilųjį punktą, kur buvo atliktas PGR testas iš nosiaryklės ir rugsėjo 20 dieną patvirtintas COVID-19 susirgimas. Mokytojas rugsėjo 17–18 dienomis pamokų neturėjo, todėl mokykloje nesilankė. Sergantis asmuo šiuo metu jaučiasi gerai.

VšĮ Rumšiškių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės teigimu, jeigu asmens būklė nepablogės, jis galės gydytis ambulatoriškai namuose. NVSC pirminiais duomenimis, 6 klasėse, kuriose dirbo pedagogas, po sąlyčio 14 dienų numatyta izoliuoti visus 132 mokinius, jie mokysis nuotoliniu būdu. Kitų klasių mokinių ugdymo proceso NVSC nerekomendavo keisti, jos tęs ugdymo procesą įprastu režimu. Gimnazijos direktorius informavo, kad bendrojo naudojimo patalpose (koridoriuose, laiptinėse, prausyklose ir kt.) mokinių ir mokytojų buvo reikalaujama dėvėti kaukes.

NVSC šiuo metu atlieka židinio epidemiologinį vertinimą, jau yra nustatyti dar 5 didelės rizikos kontaktą turėję asmenys: 3 šeimos nariai ir 2 kiti asmenys, su kuriais susirgęs asmuo turėjo artimą kontaktą. Pirminiais NVSC duomenimis, mokyklos darbuotojai į didelės rizikos kontaktinių asmenų sąrašą nepateko, tačiau situacija yra vertinama individualiai, pagal turėtą sąlytį ir jo pobūdį, atsižvelgiant į 2020 m. balandžio 9 d. pateiktas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas „Dėl sąlytį su COVID-19 atveju turėjusių asmenų valdymo“. Siekiant išvengti tolesnio COVID-19 ligos plitimo, mokyklos administracija įpareigota užtikrinti tinkamą patalpų vėdinimą, valymą ir dezinfekciją bei užtikrinti Pagrindinio ir vidurinio ugdymo organizavimo būtinąsias sąlygas, numatytas Lietuvos Respublikos sveiktos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. rugpjūčio 17 d. sprendime Nr. V-1838 „Dėl Pagrindinio ir vidurinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų“, ypatingą dėmesį skiriant mokinių srautų atskyrimui ir reguliavimui“

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

devyniolika + 16 =