Kaišiadorių ligoninės kolektyvas tiki, kad įstaiga išliks ir teiks paslaugas ligoniams

0

Respublikinėje žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad rajoninių ligoninių laukia sunkūs laikai. Prognozuojama, kad ligoninės gaus mažesnį finansavimą, o kai kurios net bus mažinamos iki uždarymo. Ar tai tiesa ir kokios nuotaikos vyrauja Kaišiadorių ligoninėje kalbamės su Kaišiadorių ligoninės direktore Edita SKARAKODIENE.

– Bet kurios valstybinės įstaigos gyvavimo pagrindas – finansavimas. Tad pirmas klausimas apie lėšas: kada buvo pasirašyta sutartis su Teritorine Ligonių Kasa? Ar finansavimas padidėjo, ar sumažėjo?

– VšĮ Kaišiadorių ligoninė pasirašė pagrindinę asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir šių paslaugų išlaidų apmokėjimo privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis sutartį su Kauno teritorine ligonių kasa 2018 m. kovo15 d. Bendra sutartinė suma, lyginant su 2017 m. sutartimi yra mažesnė 4198 eur, tačiau 54 790 eur didesnė nei buvo 2017 m. sutarties įvykdymas. 2018 m. kovo 21 dieną LR Seimo Sveikatos reikalų komitetas (SRK) posėdyje svarstė sutarčių 2018 m. su TLK sudarymą ir priėmė sprendimą. SRK sprendimas rekomenduoja SAM ir VLK:

– sudarant sutartis su įstaigomis finansavimą didinti adekvačiai PSDF didėjimui;

– stacionarinėms asmens sveikatos priežiūros įstaigoms netaikyti hospitalizacijos rodiklio.

Jeigu bus atsižvelgta į šį SRK sprendimą, manau bus jau sudarytų sutarčių tikslinimas ir papildymas.

– Priminkite, kiek ligoninėje yra skyrių, kaip jie užpildyti ligoniais.

Kaišiadorių ligoninėje yra 9 skyriai: Konsultacijų skyrius; Priėmimo-skubiosios pagalbos, Reanimacijos ir dienos chirurgijos skyrius; Dantų protezavimo laboratorija; Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius su vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos poskyriu; Radiologijos skyrius; Klinikinė diagnostinė laboratorija; Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius su trumpalaikės socialinės globos poskyriu; Vaikų ligų skyrius; Vidaus ligų skyrius su geriatrijos poskyriu.

– Ar ligoninės konsultacinei poliklinikai netrūksta gydytojų, kitų specialistų?

– Konsultacijų skyrius turi visą eilę gydytojų specialistų: gyd. ortopedas-traumatologas, gyd. otorinolaringologas, gyd. oftalmologas, gyd. endoskopuotojas, gyd. kardiologas, gyd.terapeutas, gyd. endokrinologas, gyd. neurologas, gyd. urologas, gyd. dermatovenerologas, gyd. akušeris-ginekologas, gyd. pulmonologas, gyd. nefrologas, gyd. chirurgas.

Šiuo metu didelio specialistų trūkumo nejaučiame, tačiau gydytojų, ypač budinčių kaita yra didelė, nes dažniausiai jaunieji gydytojai, pabaigę studijas, renkasi darbą užsienyje, kur darbo užmokestis 10 kartų yra didesnis nei Lietuvoje, arba ieškosi darbo vietos didmiesčiuose, kur mato didesnes perspektyvas, nei rajono ligoninėse, kurių ir šiai dienai likimas neaiškus.

– Kiek iš ligoninės Priėmimo skyriaus išvežama ligonių į kitas ligonines bei medicinos įstaigas?

– 2017 metais į priėmimo- skubiosios pagalbos skyrių kreipėsi 11099 pacientų, iš jų 659 buvo pervežti GMP transportu į kitas ligonines tai sudaro 6 procentus visų pacientų.

– Kaip jums sekasi derinti pareigas ligoninėje ir Greitosios pagalbos stotyje?

– Darbas tiek ligoninėje, tiek ir GMP stotyje yra sudėtingas, reikalaujantis nuolat tobulėti, žengti į priekį su nuolatiniais įstatymų, ir kitų teisės aktų pasikeitimais, tenka susidurti su darbuotojų kaita ir trūkumu, tačiau pats darbas man labai patinka ir aš džiaugiuosi, kad turiu galimybę vadovauti šioms dviem puikioms Kaišiadorių rajono medicinos įstaigoms, kurios pasiruošę dieną naktį padėti ir suteikti pagalbą visiems besikreipiantiems žmonėms. O šias dvi pareigas suderinti kol kas sekasi gerai, kadangi abi įstaigos tiek 2016 m., tiek 2017 m. baigė turėdamos teigiamą finansinį rezultatą.

– Ar GMP nebus prijungta prie ligoninės?

GMP niekada nebus prijungta prie ligoninės, kadangi tam prieštarauja šiuo metu galiojantys teisės aktai. Netolimoje ateityje gali būti, jog GMP tarnyba bus prijungta prie Kauno miesto GMP, kadangi sveikatos politikai brandina mintis apie visos GMP tarnybos centralizaciją.

– Kaip jūs įsivaizduojate Kaišiadorių ligoninės ateitį po kokių 5 metų?

– Tikiu, kad ir po penkių metų mūsų ligoninė bus tokia, kokia yra šiuo metu: maža, kompaktiška rajono lygio ligoninė, su visu šiuo metu esamu paslaugų spektru, prieinama ir pasiekiama visiems rajono gyventojams ir be abejo, visiems kitiems besikreipiantiems pacientams. Tikiu, kad sveikatos politikams užteks sveikos nuovokos priimti žmonėms pačius geriausius sprendimus, leisiančius pacientams jaustis reikalingiems ir galintiems gauti sveikatos priežiūros paslaugą arčiau gyvenamosios vietos.

– Ačiū už atsakymus

Kalbėjosi Virginija Šimkūnienė

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

11 − aštuoni =