Ką nušluos audra virš poliklinikos?

0

Dvi paskutines sa­vaites Kaišiadoryse – ir vėl šurmulys. Ir vėl – dėl medicinos reikalų. Tik šį kartą pusiau garsiai kalbama jau ne apie ligoninę, o Kaišiadorių PSPC, iki šiol populiariai vadinamą poliklinika.

Prekybininkai, dirbantys verslininko, savivaldybės tarybos nario išnuomotame pastate Gedimino gatvėje Nr. 106 susirūpinę, jog teks išsikraustyti – jų vietoje, esą, įsikurs nauja privati gydymo įstaiga, į kurią dirbti ateina Kaišiadorių PSPC direktorius B. Geicenas „su visais savo daktarais“. Įvardijamas ir įstaigos pavadinimas – šeimos klinika „MediCA klinika“ – lygiai tokia pati, kaip kaimyniniuose Elektrėnuose.
Kol vieni potencialūs pacientai optimistiškai svarsto, jog gal ir visai gerai, kad atsiras dar viena galimybė rinktis medicinos paslaugas, kiti mąsto, kaip bus su „senąja poliklinika“, jei joje neliks darbuotojų. Tuo tarpu iš „senosios“ girdisi nerimo signalai. Redakciją iš kelių absoliučiai skirtingų šaltinių pasiekė žinios, jog Kaišiadorių PSPC jau vyko gydytojų susirinkimas, kuriame dalyvavo ir kalbėjo įmonių tinklo savininkas, o PSPC direktorius B. Geicenas, esą, daro pavaldiniams neleistiną spaudimą, ragindamas juos duoti sutikimą pereiti į privačią kliniką, kolektyvas suskilo, darbinė nuotaika dingo… Jei taip yra iš tiesų, tai negerai, nes vadovas viešosios įstaigos (jos stegėjas, beje, – savivaldybs taryba) neturėtų inicijuoti jos griūties…
Susitikome su Kaišiadorių PSPC direktoriumi Borisu Geicenu ir pasiteiravome, kiek tose kalbose tiesos.
B. Geicenas nepaneigė, jog yra kviečiamas vadovauti privačiai medicinos įstaigai, bet jos pavadinimo neįvardijo, nes, pasak direktoriaus, kol kas viskas – tik derybų kelyje.
– Manęs paprašė paklausti, ar kurie nors gydytojai nenorėtų pereiti dirbti į privačią gydymo įstaigą, aš tai ir padariau, – sakė B. Geicenas, kategoriškai paneigdamas, jog pavaldiniams darė kokį nors neleistiną spaudimą ar panašiai.
Taip pat PSPC vadovas nepaneigė, jog praėjusią savaitę Kaišiadorių PSPC vyko gydytojų susirinkimas, kuriame dalyvavo privačios medicinos įstaigos vadovas, kuris atvyko pasitikslinti, kurie gydytojai sutiktų dirbti jo įstaigoje. Numatomas dar vienas toks susirinkimas, nes žmonėms rūpi, kokios bus darbo sąlygos, atlyginimai.
Kad tiek jis pats, tiek kiti medikai kviečiami pakeisti darbovietę, PSPC vadovas sakė nematąs nieko draudžiamo – geri specialistai visuomet turi paklausą.
Užtat savivaldybės vadovai, kuriuos pasiekė mūsų minėta informacija, linkę skubotų išvadų nedaryti.
– Manome, jog viešosios įstaigos vadovas taip elgtis neturėtų. Šiuo metu aiškinamės situaciją, po ko savo išvadas paskelbsime viešai,- praėjusį trečiadienį „Atspindžiams“ sakė savivaldybės meras Vytenis Tomkus.
Tačiau kai ką meras gali pasakyti jau dabar – Kaišiadorių PSPC veiks ir toliau, nesvarbu, kaip sakė meras, kas ten bevadovautų. Rajono vadovas užtikrino, kad senąja poliklinika bus rūpinamasi, stiprinama, kadangi ji reikalinga rajono žmonėms.
Ar iš tiesų į Kaišiadoris ateis dar viena medicinos įstaiga – kol kas dar tik ateities dalykas. O štai Elektrėnuose jau veikia nuo vasaros pradžios, ji įsikūrusi prekybos centro „Geras“ antrame aukšte. Beje, įdomu tai, kad klinikai vadovauja taip pat buvęs Elektrėnų PSPC direktorius Z. Belickas. Kaip praneša vietinė spauda, per pirmąsias dvi darbo savaites įstaigoje užsiregistravo apie 400 pacientų. UAB „MediCA klinika“ Lietuvoje turi 17 padalinių, kurie veikia Vilniuje, Kaune, Garliavoje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Gargžduose, Raseiniuose, Prienuose, Elektrėnuose, Ramučiuose.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

šeši + 13 =