Senatvėje nuo vienatvės gelbsti internetas

0

Benas netruks švęs savo 70-ąjį gimtadienį. Vyras gyvena su sutuoktine ir nors kartais juos aplanko vaikai ir anūkai, tačiau pasak senjoro dabar gyvenimas kur kas vienišesnis nei netolimoje praeityje.

Tiesa, Benas nesiskundžia ir jau dvejus metus leidžia laiką internete. Pasak jo, pasakymas, jog vyresniam žmogui su internetu ir naujausiomis technologijomis yra ne pakeliui yra visiška kvailystė.

„Naudojuosi internetu, ten leidžiu laiką, bendrauju, skaitau naujienas. Tai praskaidrina mano dienas. Tikrai nesutinku, kad nuo tam tikro amžiaus tai per sudėtinga. Sakyčiau, kad apskritai visiems reikėtų būti internete, kadangi tik tokiu būdu šiais laikais galima neatsilikti nuo tendencijų. Gailiuosi, kad kompiuteriu ir internetu nepradėjau naudotis anksčiau“, – sakė Benas.

Dėkingas anūkui

Iš pradžių aš į tai žiūrėjau skeptiškai, bet anūkas viską parodė. Viskas buvo išties paprasta ir po truputį pradėjau naudotis kompiuteriu vis dažniau ir dažniau. Manau, kad turėčiau jam už tai padėkoti. Pradžioje buvo šachmatai, kiti žaidimai, o dabar tai tiesiog mano kasdieninio gyvenimo įrankis“, – pasakojo Benas.

Paklaustas kaip pradėjo naudotis internetu, garbaus amžiaus sulaukęs vilnietis teigia, jog ačiū šioje vietoje turėtų pasakyti anūkui. Su juo Benas mėgdavo žaisti šachmatais, bet dabar vaikaitis studijuoja Anglijoje, todėl aplankyti senelius gali nedažnai.

„Mano anūkas yra labai imlus šiuolaikiniams dalykams. Paulius yra puikus matematikas, o dabar studijuoja informacines technologijas. Mes su juo žaisdavom šachmatais, tiesa sakant, aš jo to ir išmokiau, bet jis išvyko studijuoti ir paragino mane žaisti internetu.

Nuomonė pasikeitė kardinaliai

Matydama naująjį vyro hobį jo sutuoktinė Ona šypsosi. Pasak moters, anksčiau jos vyras buvo itin didelis kompiuterių kritikas, tuo tarpu dabar viskas kitaip:

„Mes turėjome kompiuterį jau daug metų. Tačiau juo naudodavausi tik aš. Benas visuomet sakydavo, kad tai yra tiesiog laiko gaišimas, kad pakankamai laiko jau ir taip praleidžiame prie televizijos. Dabar viskas kitaip, jau jį sunku nuo kompiuterio ir atitraukti“, – juokėsi Ona.

Pats Benas taip pat neneigė, kad anksčiau turėjo kiek kitokią poziciją. Dabar jis pripažįsta, jog negalima daryti išvadų, kol pats ko nors neišbandai.

„Nepabandęs nesužinosi. Esu jau garbaus amžiaus, bet šią amžiną taisyklę buvau pamiršęs. Išties aš galvojau, kad sėdėjimas internete yra visiškas laiko gaišimas, tačiau dabar suprantu, kad tai yra tokia pati kaip ir visos pramogos“, – sako vyras.

Žaidžia pokerį

Benas save laiko azartišku žmogumi. Jis žaidžia ne tik šachmatais, bet su studijų laikų bičiuliais susitinka pažaisti pokerį.

„Žaisdami atsipalaiduojame, aptariame reikalus. Tai mano vyriškai kompanijai yra labai svarbūs susitikimai. Dažnai žaisdavome ir mano namo rūsyje, būdavo tikrai linksma“, – pasakojo senjoras.

Tiesa, dabar kai kurie Beno bičiuliai turi rimtų sveikatos problemų, todėl negali žaidimams skirti tiek laiko, kaip kadaise. Visgi, Benas randa kur pažaisti pokerį – čia jam taip pat gelbsti internetas.

„Deja, bet mes visi nejaunėjame. Kai kuriems mano artimiems draugams išeiti iš namų darosi sudėtinga, susitinkame retai, bet pokerio žaidimai, kaip vėlgi sužinojau iš anūko, egzistuoja ir internete. Kartais pažaidžiu ten, kad nepamirščiau įgūdžių. Tiesa, sakant taip galbūt net patogiau. Lengviau susikoncentruoti“, – pasakojo senjoras.

Socialiniuose tinkluose rado senus draugus

Benas itin džiaugiasi ir tuo, jog užsiregistravo feisbuke. Ten jis rado savo jaunystės draugus apie kuriuos nieko negirdėjo daugybę metų.

„Žinote, žinai vardus ir pavardes, bet daug metų nematei, ryšiai nutrūkę. Vis pagalvodavau apie kai kuriuos žmones, susimąstydavau kaip kam sekasi. Turbūt dabartinėms kartoms lengviau, taip kaip buvo kadaise greičiausiai nenutiks. Bet man irgi smagu – surandu žmones, kurių nemačiau po daugiau nei 40 metų, susirašome ir turime tikrai turiningus pokalbius“, – pasakojo Benas.

Baigdamas pokalbį vyras pabrėžė, jog dabar visiems žmonėms rekomenduoja pradėti ką nors naujo, kadangi tą daryti niekada nėra vėlu: „Nebijote dėl savo amžiaus – žmonės mokytis ir kažką išmokti gali tiesiog visada. Keiskite darbus, profesijas, keliaukite ir darykite viską ką norite, tokiu būdu tikrai gyvensite įdomų gyvenimą. Aš jau senas, galėjau būti tiesiog eiliniu bambekliu, tačiau suradau veiklos net neišeidamas iš namų, tą gali padaryti kiekvienas žmogus“.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

14 + dvidešimt =