Pasaulio krepšinio čempionatas jau artėjantį rugsėjį

1


Praėjusią vasarą Lietuvos krepšinio rinktinė nesivaržė jokiame labai rimtame krepšinio turnyre. Priežastis – labai paprasta, po ilgo laiko toks turnyras tiesiog nevyko.

Paskutinį kartą Lietuvos nacionalinė ekipa laisvą vasarą iki tol buvo turėjusi 2002-ais metais, kai nepateko į pasaulio krepšinio čempionatą Indianapolyje.

Natūralu, kad rinktinės fanai yra smarkiai pasiilgę aukščiausio lygio rinktinės kovų. Tiesa, ilgai liūdėti jiems nebereikės – jau šį rugsėjį Kinijoje vyks pasaulio krepšinio taurės turnyras, kur 32 komandos aiškinsi kuri šiuo metu yra pajėgiausia pasaulyje.

Lietuvos grupėje – grėsmingi varžovai

Lietuvos rinktinė varžysis H grupėje, kur jos lauks grėsmingi ir gana sunkiai nuspėjami oponentai. Pagal prognozes, lietuviai ganėtinai nesunkiai turėtų susitvarkyti tik su Afrikos atstove Senegalo rinktine. Spėjama, kad ši komanda grupėje turėtų jaustis nejaukiai it vaikas sekso prekių parduotuvėje.

Kitos dvi Lietuvos varžovės – Kanados ir Australijos rinktinės yra kur kas pavojingesnės. Kanadiečiai dar prieš keletą metų tikrai nebuvo laikyti krepšinio valstybe, bet dabar jie turi visą būrį Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žaidėjų, be to ir Europoje vis dažniau galima išvysti pajėgių krepšininkų būtent iš Kanados. Puikus to pavyzdys – dar praėjusį sezoną Kauno „Žalgirį“ Eurolygoje į priekį vedęs Kevinas Pangosas.

Tuo tarpu Australijos rinktinė – dar grėsmingesnis oponentas. Skaudžiai mūsiškius olimpinių žaidynių ketvirtfinalyje nubaudę australai, į pasaulio taurę ketina atsivežti net 9 NBA krepšininkus, o ryškiausia komandos žvaigždė bus Filadelfijos „76ers“ klubo lyderis Benas Simmonsas.

Į aštuntfinalį pateks tik dvi grupės komandos iš keturių, todėl Lietuvos rinktinei būtina surinkti kiek įmanoma geresnę sudėtį ir grupėje pasiekti bent dvi pergales iš trijų.

Prie ryškiausių favoritų Lietuva nepriskiriama

Lietuvos rinktinės gerbėjai kaip visuomet lauks rinktinės grįžtančios su medaliais. Tiesa, lažybų bendrovės čia turi savo nuomone. Mūsų rinktinė nėra priskiriama prie ryškiausių pirmenybių favoritų.

Kaip ir buvo galima tikėtis didžiausius šansus laimėti titulą turi Jungtinių Amerikos Valstijų žvaigždynas. Būtent JAV rinktinė, kurią treniruos Greggas Popovičius, gina pasaulio čempionų titulą. Apskritai JAV iškovoja visus svarbius titulus nuo 2006-ųjų metų, kuomet sensacingai pusfinalyje suklupo prieš Graikijos rinktinę. Kol kas nėra aišku kokios konkrečiai žvaigždės padės JAV rinktinei, tačiau neabejojama, kad bent jau ant popieriaus ši komanda bet kokiu atveju bus pati stipriausia čempionate.

Už JAV nugaros pagal galimybes laimėti trofėjų rikiuojasi trys Europos komandos – Ispanija, Prancūzija ir Serbija.

Ispanams čempionate ketina padėti abu broliai Gasoliai, kuriems tai gali būti atsisveikinimas su rinktine. Prancūzai taip pat siekia surinkti kiek įmanoma pajėgesnę sudėtį ir neatmestinas variantas, kad jiems dar kartą sutikti padės ir apie karjeros rinktinėje pabaigę pranešęs įžaidėjas Tony Parkeris.

Tuo tarpu serbai, praėjusiame pasaulio čempionate pasidabinę sidabro medaliais, į komandą bando prisikviesti net Denverio „Nuggets“ lyderį Nikolą Jokičių. Jeigu rinktinėje būtų ir šis centras, tuomet Serbijos rinktinė praktiškai neturėtų silpnų vietų.

1 KOMENTARAS

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

septyniolika − šeši =