Žiemą išvarinėjo iš Juodiškių

0

Jau daug vandens nutekėjo nuo tų laikų, kai Antakalnio pagrindinė mokykla savo kaime atgaivino Užgavėnių tradiciją. Šio sumanymo iniciatorė mokytoja Loreta Dimitrijevienė šiandien Antakalnyje nebedirba – daugiau kaip prieš dešimtmetį grįžo į savo gimtąją Žemaitiją, tačiau jos pasėtas grūdas gražiu medeliu išaugo…
…Kai tąsyk, pirmą kartą, mokytojai ir būrelis mokinių su Užgavėnių kaukėmis traukė centrine kaimo gatve, buvusios žemės ūkio bendrovės darbuotojai net duris užsirakino ir langus užsidangstė, kad nereikėtų su šios keistos „procesijos“ dalyviais susidurti. Nedaug kas ir iš sodybų šeimininkų išdrįso atverti duris ir pabendrauti su užgavėniautojais. Tik tie, kurie drąsos nepristigo, kuriuos smalsumas atginė į mokyklos kiemą, kur pleškėjo Morė ir vyko tik iš tėvų prisiminimų žinomos linksmybės, paskui ilgai apie jas pasakojo. Tad kitąmet atsirado daugiau – ir žiūrovų, ir dalyvių. Šiandien Užgavėnės Antakalnyje – jau tvirta tradicija tapusi šventė. Ir ne tik Antakalnyje – kartu su mokyklos persirengėliais žiemą vyti iš kiemo pageidauja ir kitų kaimų, priklausančių mokyklos teritorijai, gyventojai.
Šiemet Užgavėnių dieną persirengėliai iš Antakalnio išvažiavo į Juodiškes, kur jų su šiupinio puodais bei kalnais blynų laukė Juodiškių bendruomenės pirmininkė Daiva Razulevičienė bei kiti bendruomenės nariai. Papuošę medžius riestainių virtinėmis persirengėliai su juodiškėnais dalyvavo smagiose varžybose, kur išmėgino savo judrumą bei gudrumą, ieškojo sniege paslėptų siurprizų, šieno maišų kovoje palaikė Kanapinį, šoko, dainavo ir energingai varė žiemą iš kiemo, nes pati šiemet niekaip išeiti nesusipranta.
Matyt, bendros pastangos nenuėjo veltui – žiūrėk, ir atšilo, saulutė pasirodė…

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

šešiolika − devyni =