Už saugią kaimynystę

0

Saugios kaimynystės judėjimas pasiekė ir mūsų rajoną. Jau parengta pirmoji Saugios kaimynystės sutartis tarp Kaišiadorių rajono policijos komisariato, Žiežmarių seniūnijos bei saugios kaimynystės koordinatoriaus – asociacijos Žiežmarių laisvalaikio centras (vadovas Mindaugas Šimkūnas).
Šio projekto tikslai – mobilizuoti bendruomenę bendriems veiksmams, siekiant padaryti gyvenamąją vietovę saugią, suvienyti bendruomenės narius bendram tikslui. „Tik vietinis gyventojas geriausiai žino kiekvieną namą, gatvę bei gyventoją. Policijos pareigūnai nepažįsta žmonių, kurie vaikšto gatvėmis, parkuose, būna namų kiemuose. Jie nežino, ar tai vietiniai gyventojai, ar galimi nusikaltėliai. Tik vietiniai gyventojai pažįsta savo kaimynus, gali pranešti apie įtartinus asmenis ar transporto priemones. Būdami Kaišiadorių rajono policijos „Stebėtojais“, praneškite apie neįprastus reiškinius, tuo sustiprinkite teisėtvarką ir padėkite sumažinti nusikaltėlių skaičių“, – teigia pirmasis Saugios kaimynystės principas.
Projektas skatina bendravimą tarp kaimynų, kuris padeda išvengti nepageidaujamų reiškinių. „Žinant kaimynų dienotvarkę, laisvalaikį, darbo grafiką, išvykas, atostogų keliones, žymiai lengviau pastebėti, jei atsitinka kas neįprasta“, – skelbia projektas, kurio rengėjai įvardija 10 dalykų, kuriuos gali padaryti kiekvienas, kad išvengtų nusikaltimų ir smurto gyvenamojoje teritorijoje. Tai itin aktualu mūsų dienomis, kai daugeliui tenka nukentėti nuo įvairaus plauko nusikaltėlių, chuliganų.
Trišalėje sutartyje, kurią parengti pirmieji pasiryžo žiežmariečiai, miestelio seniūnija įsipareigojo padėti organizuoti Saugios kaimynystės sektorių narių mokymus, spausdinti ir platinti informacinius leidinius. Policija, savo ruožtu, taip pat dalyvaus mokymuose, perduos reikalingą informaciją, palaikys grįžtamąjį ryšį su Saugios kaimynystės bendrijos nariais. Saugios kaimynystės koordinatorius – asociacija Žiežmarių laisvalaikio centras įsipareigojo pranešti seniūnijai bei policijai apie įvykius savo sektoriuje, veiklą, renginius, organizuoti ženklų ir stendų, dalijamosios medžiagos rengimą bei platinimą ir pan.
Saugios kaimynystės sektoriaus nariu gali tapti kiekvienas sektoriaus gyventojas, parašęs prašymą koordinatoriui.
Kitos bendruomenės, kurias sudomino Saugios kaimynystės projektas, dėl grupių sudarymo gali kreiptis į Kaišiadorių policijos komisariato Viešosios tvarkos skyrių tel. 8 (618) 44670 darbo dienomis nuo 8 iki17 val. arba elektroniniu paštu augustas.pilvelis@policija.lt.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

aštuoni − 8 =