„Sprendimą padiktavo aplinkybės“ arba auksinis vanduo?

0

– Praėjusių metų pabaigoje ir šių metų pradžioje dėl vandens tinklų valymo darbų Antakalnyje kurį laiką nebuvo tiekiamas geriamas vanduo. Jį gyventojams dalijo kaime esančioje „Aradvai“ priklausančioje parduotuvėje. Ar ne per brangus buvo malonumas? – klausė į redakciją paskambinęs Antakalnio gyventojas.

Žmogus sakė pasidomėjęs vandens kainomis giliau ir sužinojęs, jog vieno kubinio metro geriamo vandens kaina daugiabučio gyventojui Kaišiadoryse skaičiuojama po 1,02 € (be PVM), individualaus namo – 0,92 € (be PVM), o štai Antakalnyje išėjo, kad geriamą vandenį UAB „Kaišiadorių vandenys“ „Aradvoje“ pirko net po 132, 231 € už kubinį metrą.

– Imdami vandenį parašų nedėjome, tad kas žino, kiek jo iš tiesų buvo išdalinta? – retoriniu klausimu užbaigė antakalniškis.

Šią situaciją pakomentuoti paprašėme UAB „Kaišiadorių vandenys“ vyr. inžinierių A. Masikonį.

– Iš tiesų, Antakalnyje buvo susidariusi neeilinė situacija, ir tik šių metų sausio 10 dieną gautas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kaišiadorių tarnybos sprendimas, kuriuo leista gerti ir naudoti maistui Antakalnio gyvenvietės centralizuoto vandentiekio vandenį. Iki tol kvietėme gyventojus maistui vandenį naudoti iš plastikinių talpų ir butelių. Kadangi pagal sutartį geriamuoju vandeniu vartotojus privalo aprūpinti mūsų bendrovė, teko skubiai priimti sprendimą, kaip tai padaryti, – sakė A. Masikonis.

Vyr. inžinierius patvirtino, jog buvo sutarta geriamu vandeniu gyvenvietės centralizuoto vandentiekio abonentus aprūpinti „Aradvai“ priklausančioje parduotuvėje.

– Ši parduotuvė pasirinkta todėl, kad tai yra vienintelė šioje gyvenvietėje esanti parduotuvė, tad rinktis daugiau nebuvo iš ko, – kalbėjo vyr. inžinierius. – Sutarėme, jog per dieną atėjusiems gyventojams bus išdalinta po 2 tūkstančius litrų vandens plastikinėse talpose.

Iš viso UAB „Kaišiadorių vandenys“ parduotuvėje pirko 43 tūkst. 800 litrų geriamojo vandens ir už tai sumokėjo 7 tūkst. eurų (su PVM). Padalinus šias sumas išeina, kad litras geriamojo vandens kainavo 0,159 € – kitaip sakant, 16 centų. Pasak vyr. inžinieriaus, bendrovės darbuotojai domėjosi kainomis „Maxima“ prekybos tinkluose, čia akcijų metu litras geriamojo vandens kainuoja tiek pat. Palyginus su geriamojo vandens, kuris pasiekia gyventojus vandens tinklų vamzdynais, kainomis, atotrūkis, žinoma, didelis, tačiau kažin, ar verta lyginti į plastikinę tarą išpilstytą vandenį su tuo, kuris teka iš krano.

– Tokia situacija, kai visiškai nutraukiamas vandens tiekimas, mūsų bendrovėje pasitaikė pirmą kartą, pirmą kartą teko ieškoti išeities iš tokios padėties. Bandėme vandenį vežti ir cisternomis, kas būtų pigiau, tačiau šaltu žiemos metu jis užšaldavo, žmonėms juk kapoto ledo nepaduosi. Tad sprendimą padiktavo susidariusios aplinkybės. Su parduotuvės darbuotojomis sutarėme, kad plastikines talpas su geriamu vandeniu dalins tik Antakalnio kaimo gyventojams. Jos pažįsta vietinius žmones, todėl manome, kad pasirinkome šioje situacijoje geriausią sprendimą, – kalbėjo UAB „Kaišiadorių vandenys“ specialistas.

Pagal Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos šių metų kovo 1 dienos duomenis, geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kaina (be PVM) už kubinį metrą UAB „Kaišiadorių vandenys“ buvo 2,28 €. Pagal vandens brangumą esame 31-oje vietoje Lietuvoje iš 69 įmonių. Brangiausias vandenį šalyje geria SĮ „Simno komunalininko“ klientai – 3,21 € už kub.m, „Neringos vanduo“ ir „Anykščių vanduo“ vandenį tiekia po 3,19 €, UAB „Pakruojo vandentiekis“ – 3,10 €. Pigiausias stambesnių tiekėjų tiekiamas vanduo – UAB „Vilniaus vandenys“ – 1,25 €, UAB „Kauno vandenys“ – 1,35 €, UAB „Druskininkų vanduo“ – 1, 42 €. Kaimyninėse savivaldybėse kainos tokios: Prienuose – 3,09 €, Jonavoje – 1,64 €, Elektrėnuose – 1,94 €, Birštone – 2,15 €, Širvintose – 2,67 €.

Atspindžių“ inf.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

1 + 5 =