Sėmėsi patirties

0

Kovo pabaigoje mūsų rajono vietos veiklos grupės nariai bei kaimų bendruomenių atstovai dalyvavo tarptautiniame seminare-kelionėje „Kaimų atnaujinimo ir plėtros priemonių įgyvendinimo patirtis”. Trijuose dalykiniuose susitikimuose Čekijoje ir Vokietijoje pabuvojo 16 kaišiadoriečių.
Čekijoje delegacija susipažino su Opavsko vietos veiklos grupe, gyvuojančia jau 15 metų. Buvo įdomu sužinoti apie vykdomus ir jau įvykdytus projektus, kurie išties įspūdingi. Štai vien pernai įgyvendinti 24 projektai: sutvarkyti kryžius ir varpinė, atlikti apželdinimo darbai, vienoje kaimo mokykloje rekonstruotas šiluminis mazgas, sukurta vaikų aiškštelė, įrengti bendruomenės namai ir pan. Sužinota, jog per metus įvykdyta projektų už 400 tūkst. eurų.
Prancūzijoje kaišiadoriečiai pirmiausiai susitiko su Forchheim vietos veiklos grupe. Didžiulį įspūdį paliko ES lėšomis atlikti darbai senos bažnyčios patalpose. Buvo ko pasimokyti ir paveldosaugos srityje – nemaža dalis projektų čia nukreipiama būtent šia linkme.
Dalykinio susitikimo su Ammersee bendruomenių ir vietos veiklos grupių vadovais metu susipažinta su šios vietos veiklos grupės struktūra bei nuveiktais darbais. Kelionės dalyviai sakė buvę nustebinti, kiek daug per ilgesnį laiką gali nuveikti bendruomenės. Projektų dėka krašte atgimė ne viena bažnyčia, parkas, įvairūs gamtosauginiai objektai. Taip pat delegacijos nariai atkreipė dėmesį į tai, kad bendruomenės daug dėmesio skiria neįgaliesiems, jų integracijai nukreipdami dalį iš projektų gaunamų lėšų.
Be dalykinių susitikimų, seminaro dalyviai aplankė ne vieną įsimintiną Čekijos ir Vokietijos vietovę, gėrėjosi pavasariui atgimstančia gamta, užmezgė naudingų ryšių.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

4 + keturiolika =