Projektai prasideda … nuo „pamokų“

0

Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupės bei kaimų bendruomenių aktyvistų gyvenimas primena smarkiai besisukančią karuselę. Atsikvėpti nėra kada – ką tik pasirašytos sutartys su Nacionaline mokėjimo agentūra dėl vienų projektų įgyvendinimo, o jau paskelbtas „Vietos plėtros 2008-2014 metų strategijos“ Kvietimas Nr.3, į kurį taip pat norisi atsiliepti – juk nepraleisi progos gauti pinigų tradicinių amatų plėtrai ar sporto aikštynų, poilsio vietų sutvarkymui. Tad nustūmę tolyn mintis apie ramų vasaros poilsį bendruomenių bei kitų organizacijų atstovai skuba į mokomuosius seminarus.
Vienas iš Vietos veiklos grupės surengtų informacinių seminarų birželio pabaigoje vyko Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centro salėje. Sužinoti apie tinkamus pareiškėjus, kurie gali rengti projektus šiam kvietimui, finansuojamas išlaidas, rinkosi kaimų mokyklų, sodų bendrijų, kaimų bendruomenių žmonės. Vietos veiklos grupės pirmininkė Janina Augustinavičienė pristatė lektorių – UAB „Verslo skatinimas ir projektai“ atstovą dr. Vytautą Mickų, kuris ir supažindino su paraiškų teikimo tvarka, mokė, kaip tai padaryti praktiškai, kartu su seminaro dalyviais skaičiavo numatytų projektų išlaidas.
– Projektų įgyvendinimas neatpažįstamai keičia Lietuvą, – dalijosi įspūdžiais iš neseniai aplankytų Druskininkų, kur įgyvendinami aplinkos pritaikymo projektai, lektorius.
Kaišiadoriečiai taip pat pilni ryžto išnaudoti projektinio finansavimo galimybes. Štai Kultūros skyriaus vyr.specialistė paminklosaugininkė Danutė Šatavičienė į seminarą atskubėjo vedina noro parengti projektą piliakalnio sutvarkymui, Neprėkštos kaimo bendruomenės atstovui rūpėjo gauti lėšų geriamo vandens kokybei pagerinti, Paparčių pagrindinės mokyklos mokytojams – sutvarkyti vaikų žaidimų aikšteles, „Girelės“ sodų bendrijos nariai svajoja sutvarkyti kanalizaciją…
Daug vertingų pasiūlymų ir patarimų seminaro dalyviams suteikė Vietos veiklos grupės vadovė J.Augustinavičienė.
Gavę pirmąją pamoką, seminaro dalyviai išskubėjo joje įgytas žinias pritaikyti praktiškai. Projektų pateikimo terminas – rugsėjo 30 d., tad atidėlioti nėra kada.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

8 + 4 =