Ar prisišauks nelaimę V.Prusko nekompetencija?

0

M.Šimkūnas


Ši istorija nebūtų verta net nedidelio dėmesio, jei ne Elektrėnų savivaldybės administracijos darbuotojų abejingumas . Bet viskas iš pradžių.

Dar pavasarį Dvaro gatvėje įsigiję sklypą M. ir I.V. galimai be statybų leidimo pradėjo žemės darbus. (Galimai be leidimo rašau, nes statybų leidimo Dvaro gatvėje tinklapyje www.infostatyba.lt nerasta.) O žemės darbai tokie, kad iš statybų aikštelės Elektrėnuose buvo vežama šimtai tonų grunto ir pilama didžiulis pylimas sklype . Kadangi įsigytas sklypas buvo šlaite, tad reikėjo išlyginti jį nežiūrint nei sklype esančios elektros atramos, nei šlaito apačioje esančio pravažiavimo keliuko, nei stovinčio namo. Kaimynai, pamatę, kad pylimas auga šalia namo sunerimo ir kreipėsi į Elektrėnų savivaldybės administraciją informuodami, kad kaimynystėje kylantis pylimas gali užversti ne tik privažiavimo kelią, bet ir pačią namų valdą. Tačiau reakcija buvo neutrali. O tiksliau jokios.

Tačiau liepos mėnesį, smarkiau palijus, šviežiai supiltas gruntas ėmė slinkti link namų. Praėjus dar stipresnei liūčiai, vanduo jau ėmė plauti pylimą ir gruntas ėmė grėsmingai slinkti. O pylimas ne toks ir žemas – apie 6-8 -metrai.

Tad dar kartą kreiptasi į savivaldybę. Tačiau atvykę aukšti, anot liudininkų “ponai su kaklaraiščiais“, tik palingavo galvomis ir prižadėję kažką daryti išvyko . Tačiau praėjus trims savaitėms situacija ne tik kad pagerėjo , bet ir pablogėjo. Po smarkios liūties pylimas ėmė eižėti, atsivėrė grioviai, kuriais pažliugęs gruntas užpylė keliuką ir apačioje esantį kiemą. Jau ir sklypo (tiksliau pylimo) savininkai bandė sustabdyti slenkantį šlaitą. Per lietų privežė pamatinių blokų, kad užtvenktų slenkantį gruntą. Deja, blokų nepakako. Kažin ar jie padės. Gyventojai taip pat ėmėsi darbų ir bandė metaliniais skydais užtvenkti purvo upę.

O ką savivaldybė? Administracijos direktorius nemato čia nieko rimto ir toliau pamaitina pažadais, Tokios pačios nuomonės ir sklypo savininkai ar jų giminaičiai, kuriems tai nieko rimto taip pat.

Matome, kaip valdžios abejingumas kainuoja gyventojams ne tik Elektrėnuose, bet ir Vilniuje, kur Antakalnyje gyventojai jau prieš kelis mėnesius įspėjo apie nuošliaužas, bet reakcijos nebuvo jokios. Gerai, kad nuošliauža nepareikalavo aukų.

Na o Dvaro gatvėje V.Prusko abejingumas (o gal nekompetencija) gali privest ir prie nelaimės. Kas gali užtikrinti, kad toliau lyjant, pajudėjęs gruntas nenuvers aukštos įtampos atramos? Čia iki nelaimės tik vienas žingsnis. Lietaus permirkęs gruntas gali užlieti ir kaimynystėje stovintį namą. Tad pagrįstai kyla klausimai.

1. Kodėl savivaldybės darbuotojai leido tokį reljefo keitimą ir darbus galimai be leidimo? Gal tai savavališka statyba?

2.Kodėl ESO tarnybos taip pat abejingos, kai gruntas pilamas ant aukštos įtampos atramų? Laukiate nelaimės?

3. O gal atsakingi darbuotojai, kaip direktorius V.Pruskas, sėdi ne savo kėdėse?

Nuotraukose:

Pylimas jau eižėja
Aukštos įtampos atrama gali neatlaikyti grunto spaudimo
Purvas jau užliejo kelią

 

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

1 × vienas =