JCB vadovas – už Britanijos pasitraukimą iš ES

0

Garsios Didžiosios Britanijos statybos įrangos gamintojos JCB vadovas pareiškė, kad pritartų „Brexit“ – Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) – scenarijui, praneša BBC.

„Mes esame penktoji ar šeštoji pagal dydį ekonomika pasaulyje. Sugebėtume egzistuoti savarankiškai ramiai ir praktiškai“, – sakė lordas Bemfordas (Bamford) britų regioninei televizijos tarnybai „BBC Midlands Today“.

Britų premjeras Deividas Kameronas (David Cameron) pažadėjo surengti referendumą dėl savo šalies narystės Europos Sąjungoje (ES) iki 2017 m. pabaigos.

Toks lordo Bemfordo pareiškimas nuskambėjo po to, kai privataus kapitalo įmonė pranešė uždirbusi 303 mln. svarų praėjusiais metais, kiek mažiau nei dar prieš metus, 313 mln. svarų.

JCB teigimu, pakilimas Jungtinės Karalystės statybos sektoriuje padėjo kompensuoti nuosmukį kitose pasaulinėse rinkose.

Statybos įrangos rinka tiek Brazilijoje, tiek Kinijoje pernai smuko 17 proc., prekyba su Rusija susitraukė 27 proc., o su Indija – beveik 15 proc., praneša JCB.

Tuo tarpu įmonių įrangos rinka Jungtinėje Karalystėje šoktelėjo 30 proc., o JAV – 13 proc.

JCB duomenimis, iš viso praėjusiais metais, palyginti su 2013 metais, įrangos parduota už 2,5 mlrd. svarų, arba 6 proc. mažiau.

Pasak lordo Bemfordo, „įmonė turi gerą potencialą“ stiprinti augimą besivystančiose rinkose.

„Infrastruktūros poreikis didžiojoje besivystančio pasaulio dalyje išlieka labai aktualus, ir tokia tendencija galiausiai paskatins augimą“, – sakė jis.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

3 × 1 =