Europos Parlamento sprendimu vairuotojus kontroliuos išmanieji tachografai

0

Europos Parlamentas patvirtino taisykles, pagal kurias po kelerių metų visuose naujuose automobiliuose, kuriuose jie privalomi, bus įrengti naujos kartos tachografai, praneša Europos Parlamento spaudos tarnyba.

Išmanieji tachografai naujose transporto priemonėse turės būti įrengti per trejus metus po to, kai Europos Komisija (EK) nustatys jų technines specifikacijas. Per 15 metų po šios datos tokie tachografai turės būti įrengti (arba atitinkamai modifikuoti esami) visose transporto priemonėse, naudojamose profesionaliam transportui. Įrenginiai leis geriau kontroliuoti vairavimo ir poilsio režimą, užkirs kelią sukčiavimui bei padidinti eismo saugumą.

Išmanieji tachografai automatiškai fiksuos greitį ir atstumą, taip pat maršruto pradžią ir pabaigą. Jie taip pat leis išsiųsti duomenis bei tikrinti vairuotojus per atstumą naudojant belaidį ryšį. Nors baudos ar sankcijos negalės būti skiriamos vien pagal tachografo duomenis, naujoji sistema leis sumažinti taisyklių besilaikančių bendrovių automobilių patikrinimus keliuose ir sutekti dėmesį į potencialius pažeidėjus.

Naujieji reikalavimai nebus taikomi mažiau nei 7,5 tonos sveriantiems sunkvežimiams ar furgonams, kuomet vežamos medžiagos ar įranga paties vairuotojo darbui, o vežimo maršrutas nesitęsia daugiau kaip 100 kilometrų nuo verslininko bazės. Transporto priemonės vairavimas neturi būti pagrindinė vairuotojo veikla.

Kontrolės pareigūnai bus geriau parengti ir aprūpinti. Griežtesni reikalavimai bus taikomi ir tachografų gamintojams. Dėl teisės akto jau neformaliai sutarta su ES Taryba, todėl beveik nėra kliūčių jam įsigalioti.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

dvylika + 17 =