Buvęs JK premjeras T. Blairas įspėja dėl kitų ES šalių išstojimo iš Bendrijos

0
Londonas (AFP-ELTA).
Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tony Blairas įspėja dėl kitų Europos Sąjungos (ES) šalių išstojimo iš Bendrijos. „Visose ES valstybėse šiuo metu tvyro tokios pat baimės, tokios pat įtampos, kaip tos, kurios sukėlė „Brexit“, sakė jis Vokietijos laikraščiui „Welt“.

Anot T. Blairo, „Brexit“ reikia išnaudoti tam, kad būtų rasti atsakymai į jį sukėlusias problemas. „Priešingu atveju, populizmas tik augs“, – įspėjo jis.

Be to, anot T. Blairo, britų išstojimo Briuselis neturėtų traktuoti kaip nuspręsto dalyko, jis esą turi pakeiti mąstymą, o iš to turėti naudos abi pusės.

T. Blairas kartu paragino ES nebijoti reformų. Jos esą galėtų „sutaikyti britus su Europa, o europiečius vėl suartinti su Bendrija“.

Buvęs premjeras, be to, kreipėsi į likusias 27 ES nares, ragindamas per „Brexit“ derybas palikti duris atviras narystei ir taip paremti proeuropietiškas jėgas Didžiojoje Britanijoje.

Turėdamas omenyje „Brexit“ šalininkus, kurie demokratijos išdavimu vadina raginimus atsisakyti išstojimo, T. Blairas pabrėžė, kad Didžioji Britanija turi teisę permąstyti savo sprendimą dėl „Brexit“, kai šalis pamatys konkrečias išstojimo sąlygas. „Tame nėra nieko nedemokratiško“, – teigė jis.

T. Blairas JK vyriausybei vadovavo nuo 1997 iki 2007 metų.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

3 × vienas =