Spektaklis „Žalgirės“ – smagiai rimtomis temomis

0

Nacionalinis Kauno dramos teatras penktadienio vakarą žiūrovams pristatys naują spektaklį pagal Gabrielės Labanauskaitės-Dienos pjesę „Žalgirės“

„Kviečiame neapsigauti, nes „Žalgirės“ aprėpia ne tik krepšinį. Norisi kalbėti apie svajonę ir tikslus, kurie mus veda į priekį. Čia yra moterų mėgėjų krepšinio komanda, kuri gyvena gan pilką gyvenimą ir staiga jų kelyje pasimato kelrodė žvaigždė – čempionatas Aliaskoje. Aliaska – tai, kas svarbu kiekvienam žmogui (…). Svarbi ne tik pergalė čempionate, bet pergalė prieš save (…). Nevengiame ironijos nukreiptos į moterų krepšinį, nes Lietuvoje krepšinis yra vyrų krepšinis, o moterų – tarsi hobis, nes jų vieta kitur. Bet šiame kūrinyje yra ir temos, apie kurias gali kalbėti moterys tarpusavyje: apie mylimuosius, tarpusavio santykius ir panašiai. Ko tikėtis spektaklyje? Smagaus vakaro rimtomis temomis“, – intrigavo režisierius Vidas Bareikis.

Komandos pavadinimas, be abejo, asocijuojasi su legendine Kauno vyrų krepšinio komanda, bet jos prototipas yra reali vilniečių merginų mėgėjų komanda. Pjesės autorė G. Labanauskaitė-Diena lankėsi jų treniruotėse ir, gavusi žaidėjų sutikimą, parašė draminio kūrinio eskizą. Kai šia medžiaga susidomėjo režisierius, autorė pakoregavo pjesę.

Dramaturgės teigimu, pjesė „Žalgirės“ yra apie moterų padėtį Lietuvoje apskritai. „Man norėjosi sukurti tokią komediją, kurioje moterys yra stiprios, jos yra pagrindinės veikėjos, jos yra centras. Ir nesvarbu, kokios jos yra orientacijos, amžiaus, specialybės. „Žalgirėse“ rodomos jų gyvenimo istorijos, kurios gali inspiruoti ir bet kurią kitą moterį. Antra, norėjosi atskleisti tų moterų skirtingumą, kitoniškumą – juk ne visos nori būti pirmos praleidžiamos pro duris ar išlaikomos vyrų, nors dauguma ir buvo augintos taip, kad vienintelė moters funkcija visuomenėje – būti dailia lėle, sulaukti princo ant balto žirgo ir po to užauginti keletą princiukų. O ką, jeigu tu pati atjoji ant to balto žirgo ir nenori vaikų?“, – retoriškai klausė G. Labanauskaitė.

Spektaklyje vaidmenis kuria Daiva Rudokaitė, Elzė Gudavičiūtė, Martyna Gedvilaitė, Eglė Grigaliūnaitė, Inga Mikutavičiūtė, Aistė Zabotkaitė, Goda Petkutė, Giedrė Žaliauskaitė, Neringa Nekrašiūtė, Saulius Čiučelis, Gintautas Bejeris, Egidijus Stancikas.

Scenografijos autorius – dailininkas iš Latvijos Ugis Berzinis, kuriam teko užduotis Didžiąją sceną paversti krepšinio aikštele, rūbine, klubu ir netgi – oro uosto išvykimo sale. Svarbų spektaklio elementą – vaizdo projekcijas – sukūrė menininkas Vytenis Kriščiūnas. Muziką spektakliui sukūrė Jurga Šeduikytė.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

keturiolika − 13 =