Padėkokime visiems, žiburėliais švietusiems

0

Dabar gyvensime laukdami šviesos.
Dabar, kaip kasmet vėlyvą rudenį, skaičiuosime, kiek minučių trumpiau mūsų namuose svečiuojasi diena. Ir kaip kasmet, –  lėtai ir jaukiai prie mūsų ir daiktų glausis laukimo viltis. Juk vėl artėja gražiausios metų šventės, vėl džiaugsimės, linkėsime, dėkosime. Puoselėsime viltį – gal bus gražesni mūsų laukiami kiti metai. Gal išsipildys nors vienas draugo ar giminaičio ranka atviruke užrašytas ar žodžiu pasakytas linkėjimas. Gal šviesos – visomis prasmėmis – bus daugiau.
Vėlyvą rudenį kiekvienas žiburėlis toks svarbus, toks ryškus, toks kalbantis apie visokį mūsų gyvenimą. Turime laiko pamąstyti, kuris iš jų šviečia ir visus metus švietė ryškiau už kitus, prisiminti vietas, kur buvome laukiami, mokomi stiprybės ir kur įsimindavome pačius teisingiausius ir gražiausius žodžius savo ir artimo sielai pagydyti.
Tad vėl šį vėlyvą rudenį atsiverskime nepaprastąjį mūsų Kalėdinės pamokos dienyną, peržvelkime dėkingumo pažymius, pernai įrašytus Ramutei, Rūtai, Nijolei, Irenai, kun. Rokui, Janinai, Gintarei, Arinai, Algirdo Brazausko gimnazijoje, Kruonio seniūnijoje, Viešojoje bibliotekoje dirbantiems žmonėms. O naujas puslapis bus skirtas šių metų temai ir dėkingumo pažymiams įrašyti. Juk ilga buvo pertrauka, o per ją naujos švieselės vis žiebėsi dar neapšviestuose mūsų vieškeliuose, vis ryškiau švytėjo ir jau seniau įsižiebusios.
Pasidairykime, prisiminkime, pasidžiaukime: su kuo keliavome gerųjų žodžių kryptimi, kas mokė mylėti kiekvieną gimtosios kalbos žodį, nuolat priminė mūsų savastį, mūsų senosios kalbos išskirtinumą, tarmių grožį.
Metų lietuvių kalbos mokytojomis jau buvote pripažinę Liuciją Vinevičienę, Astą Beliukevičiūtę, Jovitą Gružauskienę, Nijolę Navickienę. Negailėkite dėkingumo pažymių šiemet ir šioms, ir kitoms mokytojoms. Galite minėti ir po keletą pavardžių – kiekvienam įrašysime po pažymį.
Į Metų „Auksinę plunksną“ per tuos penkerius metus pretendavo visi mūsų rajono žurnalistai. Visi turi savo skaitytojų.  O kam daugiausia dėkingumo pažymių skirsite šiemet?
Labai mylimi ir ilgai prisimenami pradinių klasių mokytojai. Tai jie taisė pirmuosius jūsų, jūsų vaikų diktantus. Tikrai jų nepamiršote ir nepamiršite. Daug pavardžių, ties kuriomis buvo surašyti dėkingumo pažymiai, reikėtų minėti. Rinkite ir šių Metų pradinių klasių mokytoją.
Daug vietos laikraštyje užimtų visų rajono bibliotekininkių, kurios buvo paminėtos kalėdinėse pamokose, pavardės. Ilgas sąrašas būtų. Štai ką reiškia būti arti žmonių ir ryškiu žiburėliu kviesti užeiti ir pabūti – ir prie knygų, ir prie žmogaus. Tikrai turite kam skirti Metų bibliotekininko vardą.
Šiemet taip gražiai į mūsų kalbą grįžo kiek primirštos tarmės. Renginių buvo daug – kiekvienoje mokykloje, bibliotekoje, kultūros centruose. O kur dar įvairūs susitikimai, vakaronės, šventės, knygų pristatymai? Koks renginys jums labiausiai įsiminė?
Nedidelis šių metų rajone išleistų knygų derlius. Štai ant stalo Jono Laurinavičiaus „Atminties ženklai“, „Vidurnakčio pašvaistė“, pernykštis į konkursą nespėjęs Paparčių kalendorius, Jūratės Žarnauskienės „Sodybos želdyno planavimas“, Antano Paulausko „Šilonys“. Girdėjome apie greit pasirodysiančią Z. Grei­čiaus knygą apie 1960–1985 metų Kaišiadoris. Bet gal ne viską žinome ir skaitytojai mums primins. Kasmet Metų knygą išrinkdavome sėkmingai, gal taip bus ir šiemet.
Taigi mums reikia atlikti nedidelį namų darbą: išrinkti Metų lietuvių kalbos mokytoją, Metų pradinių klasių mokytoją, Metų žurnalistą, Metų renginį, Metų knygą, Metų bibliotekininką, pagalvoti apie tuos, kurių darbus norėtumėte įvertinti nominacija „Gerųjų žodžių kryptimi“. Gal tai gydytojas, matematikos mokytojas, kunigas, ūkininkas, bet jo žodis jums padėjo ir pilką rudens dieną pamatyti toli toli šviečiantį žydrumos lopelį.
Užsukite į Savivaldybės 135 kabinetą, kuriame dirba kalbos tvarkytoja, į Švietimo ir kultūros paslaugų centrą ir galėsite pasakyti savo nuomonę. Galite skambinti telefonais 20 294, 60 922, 60 923, rašyti elektroniniu paštu danute.grigoniene@kaisiadorys.lt arba svietimocentras@kaisiadorys.lt.  Jūsų laiškų, pasiūlymų, dėkingumo pažymių lauksime iki gruodžio 17 d. Galite balsuoti tik už vieną nominaciją. O Kalėdinėje kalbos pamokoje išgirsite vardus tų, kuriems parašysite daugiausia dėkingumo pažymių.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

dešimt − septyni =