Nuo liaudies dainų iki klasikos

0

Kai į Žiežmarių kultūros salę atvyksta tokie muzikos atlikėjai kaip Kauno fortepioninis trio, kultūros centro direktorė I.Skurvydienė su pasididžiavimu pristato, pasigirdama, kad tokių koncertų nemato ir tokios muzikos negirdi daugelio didesnių miestų ir salių žiūrovai.

Atvelykio dieną į Žiežmarius atvyko ne tik minėtas fortepijoninis trio, solistas Giedrius Prunskus, bet ir kompozitorius Vidmantas Bartulis. Koncerte skambėjo V. Bartulio dainos Maironio, M.Katiliūtės ir N. Karpuškaitės tekstais, fortepijoninės miniatiūros bei pjesės fortepijoniniam trio. Žiežmarių gyventojai džiugiai sutiko atlikėjus – pianistę Liną Krėpštaitę, smuikininkę Indrę Čepinskienę ir violončelininkę Astą Krištaponienę.

Kompozitorius V.Bartulis pirmą muzikinį opusą sukūrė tik stodamas į Konservatoriją, tačiau šiandien sunkiai suskaičiuotų, kiek ir kokių kūrinių yra parašęs. Kritikės J.Landsbergytės teigimu, V. Bartulio muzika pranoksta daugelio lietuvių kolegų kūrybą. Jis išsiskiria iš lietuvių kompozitorių ypatingu produktyvumu, stilių, žanrų, nuotaikų bei manierų įvairove. Jis gali rašyti bet ką – nuo kamerinių miniatiūrų iki operos ir stambių orkestrinių kūrinių, nuo liaudies dainų harmonizacijų iki didžiulių masinių renginių, nuo monumentalaus Requiem iki muzikos mados kolekcijų pristatymams, popdainų aranžuočių ir t.t. Kompozitoriaus kūriniai skamba muzikos festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje, 1998-aisiais įvertinti Nacionaline premija. 2004 m. jis buvo paskelbtas Metų kompozitoriumi, o prieš keletą metų pripažintas geriausiu muzikos teatrui kūrėju.

Pats kompozitorius sakė, jog džiaugiasi, kad egzistuoja garsai, spalvos, kad iš jų išgaunama muzika, kuri jaudina žmones. Visus kūrinius pristatė Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas G.Prunskus. Dainininkas yra dainavęs įvairius baritono vaidmenis LNOBT ir Kauno valstybiniame muzikiniame teatre. Solistas bendradarbiauja su Kauno filharmonija, Kauno valstybiniu choru, įvairiais Lietuvos chorais bei orkestrais. 2011 m. G.Prunskus laimėjo V Tarptautinio kamerinio dainavimo konkurso vyresniųjų grupėje III vietą. Žiežmarių klausytojai išgirdo ir dvi premjeras- čia buvo atliktos dvi naujos dainos Maironio žodžiais.

Tad su tokiais atlikėjais Žiežmarių gyventojai, pasiilgę tikros gyvos muzikos, praleido Atvelykio popietę. Kadangi koncertas sutapo su Kultūros diena, prasmingai nuskambėjo atlikėjų kvietimas būti kultūringais visame kame…

Autorės nuotr.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

1 × 5 =