Moksleivių dainų šventė 2016. Dienoraštis

0

Veik dvi savaitės, kai Vilniuje vyko Moksleivių dainų šventė. Šventė, kurios pavadinimas „ Tu mums viena“. Šventė, kuri į Vilnių sutraukė per 20.000 jaunų žmonių.

Nuo liepos 4 d. iki liepos 10 d. Vilniuje gyvenome ir mes, Kaišiadorių rajono savivaldybei šventėje atstovaujantys moksleivių kolektyvai: Kaišiadorių meno mokyklos ir Kaišiadorių kultūros centro.

Šiame dienoraštyje turėtų būti įrašas, kad Moksleivių dainų šventė mūsų moksleivių kolektyvams prasidėjo gerokai prieš metus: reikėjo išmokti repertuarą. Balandžio mėn. vyko perklausos. Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos sudarytos vertinimo komisijos reikliai vertino atliekamus kūrinius, į šventę atrinkti patys stipriausi Kaišiadorių meno mokyklos moksleivių kolektyvai: 2 jaunių chorai, 2 jaunučių chorai, akordeonininkų orkestras, pučiamųjų instrumentų orkestras, liaudies instrumentų orkestras, kanklininkų ansamblis. Taip pat teisę dalyvauti šventėje iškovojo Kaišiadorių kultūros centro folkloro ansamblis „Žilvita“. Reikia paminėti, kad šventei gerai pasiruošė ir Kaišiadorių jaunių choras, ir Kruonio jaunučiai, ir Žaslių jaunių ir jaunučių chorai, tik pritrūko keliolikos balų…

LIEPOS 4 DIENA. 7.20 VAL. Meno mokyklos kieme stovi Žaslių pagrindinės mokyklos autobusas, vairuotojas Petras, mokyklos darbuotojai Antanas, Virginija, Genovaitė, savivaldybės vairuotojas Stasys, šventės delegacija Eugenija, Jūratė, Rita krauna dalį pripučiamų miegamųjų čiužinių. Visi Kaišiadorių moksleivių kolektyvai nakvos Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijoje. Beje, šioje svetingoje gimnazijoje, vadovaujamoje energingojo mūsų kraštiečio direktoriaus Antano Suslavičiaus, mes apgyvendinami ne pirmus metus.

Dalis čiužinių pakrauta, autobusas vyksta į Rumšiškes paimti meno mokyklos Rumšiškių filialo jaunių choro (vadovė Daiva Redžepovienė, lydinti mokytoja Elena Jakubauskienė).

Nuo Žiežmarių gimnazijos į Vilnių pajuda ir meno mokyklos Žiežmarių jaunių choras (vadovė Renata Balčiūnienė, lydi mama Laima Kaulakienė).

Iš meno mokyklos kiemo išrieda Visuomenės sveikatos biuro automobilis, kurį vairuoja Arvydas. Jis gabena kitą dalį čiužinių (juk mūsų bus netoli 200!). Taip pat vyksta ir sveikatos priežiūros specialistės Audronė ir Jolita. Nuoširdus ačiū Viditai, visam VSB kolektyvui už čiužinių nuvežimą, mūsų sveikatos priežiūrą šventėje: repeticijų metu, gimnazijoje.
Savivaldybės automobiliu, kurį vairuoja šaunusis Stasys, išvykstame ir mes, savivaldybės įpareigota delegacija (direktorė Eugenija, pavaduotoja Jūratė, Kult0ros centro dailės būrelio vadovė Rita). Vykstame tiesiai į M.K. Čiurlionio menų mokyklą, kur mūsų laukia įvairūs organizaciniai darbai…

11 VAL. Iš Rumšiškių išvyksta dar du autobusiukai, kurie veža Rumšiškių jaunučių chorą (vadovė Daiva Redžepovienė, lydinčios mokytojos Vaida Šimkutė ir Daivutė Baltakienė).

11 VAL. Iš meno mokyklos kiemo išvyksta Kaišiadorių jaunučių choras (vadovė Laima Mažuolytė, lydinti mokytoja Sandra Čereškevičienė).

13 VAL. Į šventę pajuda vos ne vyriškas (2 ar 3 merginos!) meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovas Artūras Vrublevskis). Vyksta ir mokytojas Robertas Ramunis.

Liepos 4 d. visi chorai ir pučiamųjų orkestras repetuoja Vingio parko estradoje ir stadione.

Vėlus vakaras. Vakarienė po repeticijų, čiužinių pūtimas, įspūdžiai, tėvų prikrautų gėrybių valgymas, pokalbiai, bėgiojimas koridoriais, miegas…

Išaušta LIEPOS 5 DIENA. Iš Kaišiadorių į šventę atvyksta liaudies instrumentų orkestras ,kanklininkų ansamblis, birbynės, skudučiai (mokytojai Zita Rudzevičienė, Irena Dulinskaitė, Stanislovas Straševičius). Jie bus ilgiausiai: liepos 9 d. vėlai vakare Kalnų parke vyks įstabus ansamblių vakaras „ Koks gražus tavo veidas, gimtine“.

Chorai, pučiamųjų orkestras repetuoja Vingyje.

Delegacijos narės rūpinasi atributika, nakvyne, maitinimu, vyksta į repeticijų vietas…

LIEPOS 6 DIENA. Valstybės diena. Mums šventė šventėje. Šiandien – Dainų diena Vingyje „ Tu mums viena“. Chorai turi šiek tiek laisvo laiko iki 18 val. Mokiniai eina su vadovais į Daukanto aikštę stebėti Vėliavų parado, pamatyti gyvai Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę. O mūsų Savivaldybės vėliavą neša mūsų mokinys, Algirdo Brazausko gimnazistas Arnoldas Taparauskas. Įspūdinga!

Šiandien atvyko akordeonininkai (mokytojai Vilmantas Kratavičius, Juozas Kupčiūnas). Jie repetuos Šv. Jonų bažnyčioje.

Atvyko ir Kultūros centro folkloro ansamblis “ Žilvita (vadovė Laima Morkūnienė). Jie repetuos Sporto rūmuose, spės ir į Vingio parką.

Vingio parkas. Daugiatūkstantinė dainininkų minia… Prezidentės sveikinimo žodis, kalba Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Pitrėnienė. 21 val. širdys plaka vienu ritmu, mes – Lietuva. Mes giedame savo šalies Himną ir skamba jis ne tik Vilniaus apylinkėse, garsas pasiekia atokiausius kampelius… O po to vaikai sveikina dirigentus, daina keičia dainą… Puikus pučiamųjų orkestrų pasirodymas, simetriškas žavių šokėjų judesys! Visi skirstosi nenoriai, su dainomis… Išlydime savo chorus namo… matau jaunus mūsų mokyklos mokinių tėvus, kurie dalyvavo šventėje, širdis džiūgauja: muzika, menas svarbus kiekvienam iš mūsų! Lietuva gyva, kol ji dainuoja, šoka, muzikuoja…

LIEPOS 7 DIENA. Gimnazijoje tyliau, nes išvyko mūsų didžioji dalis- chorai. Liūdna… Bet šiandien įspūdingas 350 akordeonininkų koncertas „ Akordeonų šėlsmas“ Šv. Jonų bažnyčioje. Tarp jų – ir mūsų akordeonistai! O kokios melodijos… pakilo bažnyčios skliautais ir nusileido į mūsų, klausytojų, širdis.

Akordeonistai irgi išvažiuoja…

LIEPOS 8 DIENA. Skaičiuojame maitinimo talonus, intensyviai repetuoja liaudininkai ir folkloro ansamblis: ruošiamasi reginiui- ansamblių vakarui Kalnų parke. Kolektyvai repetuoja net aktų ir sporto salėse, kuriose nakvoja…

Nuvykstame pažiūrėti Šokių dienos Siemens arenoje … apstulbę, susižavėję. Su Jūrate, Rita garsiai pasvajojame: juk turime ir rajone šokančių, reikia aktyvinti, ruoštis, dalyvauti!

Kaip džiugu: gimnazijoje mus aplanko rajono meras Vytenis Tomkus. Geriame arbatą, kalbamės. Gimsta mintis: surengti rajone Moksleivių dainų šventę. Dalyvautų meno mokyklos kolektyvai, pasikviestume Birštono, Jonavos, Elektrėnų, Vievio mokyklų kolektyvus. Meras atvežė dovanų – didelį šakotį ir saldainių. Rudenį vaikams surengsime vaišes…

LIEPOS 9 DIENA. Likusieji kolektyvai ilsisi, aplanko senamiestį, o vakare – į Kalnų parką, į ansamblių vakarą „ Koks gražus tavo veidas, gimtine“. Lietuvių liaudies melodijos, šokių pynės, pasakojimai, lietuviški simboliai, rateliai… Atrodo, kaip jie ten ir sudaro tam tikrą tvarką, šokio piešinį. Žiūrovų ovacijos! Jau ir po vidurnakčio, o aikštėje – šėlsmas… Koks gražus tavo veidas, Gimtine!

Moksleivių dainų šventė 2016 baigėsi. Dabar jau ir repeticijos neatrodo tokios sunkios, ir lietus negausus, ir saulė nespigino. Vaikai, jau pailsėjote? Dar liko vasaros, džiaukitės ja… Ačiū Jums, ačiū Jums, meno mokyklos mokinių tėveliai, kurie leidžiate savo atžalas į meno mokyklą, suprantate meno poveikį vaiko sielai.

Nuoširdžiai džiaugiuosi ir dėkoju, kad puikiai dirbo mūsų delegacijos ketvertukas: rūpestingasis vairuotojas Stasys, pavaduotoja Jūratė, dailės būrelio vadovė Rita… ir aš. Galėtume dirbti ir toliau.

Mokytojai, kolektyvų vadovai, be Jūsų triūso, kasdienio darbo su vaikais nebūtų šios šventės. Ačiū!

Negaliu nepaminėti mūsų rajono mokyklų, darželių vairuotojų: jie ne tik vežiojo vaikus į repeticijas, bet ir pūtė, lankstė, krovė čiužinius, bendravo su vaikais, stebėjo repeticijas, valgė su vaikais repeticijų vietose. Tapome bičiuliais.

Už bemieges naktis, kai reikėjo priimti grįžusių iš šventės čiužinius, dėkojame meno mokyklos darbuotojams Virginijai ir Antanui.

Už ankstyvą ryto rūpestį, protingus patarimus, svetingumą dėkojame Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos direktoriui Antanui Suslavičiui ir visam gimnazijos kolektyvui.

Už rūpestį, pagalbą dėkojame rajono savivaldybės švietimo skyriaus Vedėjai Rimutei Arlauskienei, specialistėms Vidai Veliuonienei, Laimai Džemedžionienei.

Už skambutį dėl mūsų savijautos dėkojame savivaldybės mero patarėjui Romualdui Kubiakui.

Užverčiu Dienoraščio puslapį… Ar įmanoma žodžiais išsakyti viską, ką jaučia širdis? Juk susitiksime visi, bus aptarimas ir… kalbėsime kalbėsime.

Pabaigai- mūsų rajono delegacija nebuvo gausiausia, bet nebuvo ir mažiausia. Jeigu lygintume su tokiu skaičiumi, kaip 40 (kitos savivaldybės), tai mūsų- netoli 200. Vadinasi, meno mokykla reikalinga savivaldybei, joje turi mokytis vaikai, norintys ugdyti (s) kūrybiškumą ir kurti Lietuvą.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

3 × trys =