Kaišiadorietės knyga – „Metų knygos“ penketuke

0

Pirmą kartą rajono istorijoje mūsų krašto rašytojo knyga pateko į „Metų knygos“ rinkimo penketuką. Tokio aukšto pripažinimo susilaukė kaišiadorietės Danutės Grigaliūnienės knyga „Kažkas ne taip“.

„Metų knygos“ rinkimai Lietuvoje rengiami jau dešimtą kartą. Šiemet, kaip ir ankstesnių konkursų metu, ekspertų komisija keturiose kategorijose (suaugusiųjų, poezijos, knygų paaugliams ir vaikams) atrinko po penkias knygas, išleistas nuo 2013 metų rugsėjo 1 dienos iki 2014 metų rugpjūčio 31-osios. Komisijos narių – autoritetingų literatų ir kritikų – rašytojo Andriaus Jakučiūno, poetų, vertėjų ir kritikų Mariaus Buroko, Laimanto Jonušio ir Aušros Kaziliūnaitės žodis lėmė, kad iš gausios šiųmetinės literatūros lentynos paauglių knygos kategorijoje į penketuką pateko Vytauto Račicko „Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais“, Kazio sajos „Liepsnojanti“, Virginos Šukytės „Laimės formulė“, Neringos Vaitkutės „Titnago plunksna“ bei Danutės Grigaliūnienės „Kažkas ne taip“.

Talentinga poetė ir sodraus prozos žodžio meistrė Danutė Grigaliūnienė mūsų rajone gyvena jau dvidešimt metų. Paaugliai ir vaikai spėjo pamėgti nuotaikingus, pamokančius ir įdomius pasakojimus apie paauglių Gabrielės ir Rufo draugystę, jų santykius su tėvais, broliais, seneliais, mokykla ir mokytojais. „Kažkas ne taip“ – tai trečioji autorės knyga šia tema, kurią išleido mūsiškė leidykla „Printėja“.

„Metų knygos“ interneto svetainėje metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt D. Grigaliūnienės knyga pristatoma taip: „Šiuolaikinę realybę atspindinti, ir moraliniu, ir socialiniu požiūriu aktuali apysaka, kurioje vaizduojami paaugliai mokykloje, šeimoje ir mažo miestelio bendruomenėje.“

Taigi – ekspertai savo žodį tarė, o dabar skaitytojai iš šio penketuko išrinks vieną knygą, kuri įgis teisę vadintis „Metų knyga“ paaugliams.

Daugiausia skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai tradiciškai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje 2015 metų vasario mėnesį.

Akcijos organizatoriai: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.

Kviečiame palaikyti mūsų kraštietę ir balsuoti už „Kažkas ne taip“.

Balsuoti galima interneto svetainėje adresu metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt.

Kadangi iš vieno kompiuterio galima balsuoti tik penkis kartus, mokytojai, bibliotekininkai, organizuodami balsavimą grupėmis, balsus gali siųsti elektroniniu paštu metuknyga@lrt.lt

arba paštu adresu: „Metų knygos rinkimams“, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Gedimino pr. 51, 413 kab. LT – 01504 Vilnius.

Balsavimas baigsis 2015 metų vasario 16 dieną.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

penki × 2 =