Išpuolis prieš „Atspindžius“

0

Rugsėjo 16-osios rytą pirmoji į „Atspindžių“ redakciją atvažiavusi laikraščio redaktorė Virginija Šimkūnienė, kaip įprasta, atrakino duris ir žengė per slenkstį. Tai, ką pamatė viduje, pribloškė:

– Pirmiausia į akis krito išmėtyti daiktai ir dokumentai, išvartyti stalai, stiklo šukės. Atsitokėjusi pamačiau, kad nėra visų keturių kompiuterių, dalies monitorių, – sakė V. Šimkūnienė.

Susirinkę redakcijos darbuotojai du kompiuterius rado išmestus lauke prie „Atspindžių“ pastato. Jie nedelsiant buvo išvežti taisyti, nes naktį pragulėję rasotoje žolėje, nebeveikė. Gaila, surasti pavyko ne viską…

– Svarbiausias dalykas rytą buvo ne pasiduoti emocijoms, o skubiai sėsti prie darbo, nes penktadienį vakarop būsimo laikraščio maketą su medžiaga privalome išsiųsti spaustuvei – antraip skaitytojai liktų be laikraščio. Tad užgniaužę pasipiktinimą bei kitas emocijas kiekvienas susitelkėme prie savo darbų, – pasakojo redaktorė, kurios kabinete vandalai išdaužė netgi elektros lemputes.

Kad darbuotasi „iš peties“ norint sukelti chaosą, liudija ir tas vaizdelis, jog didžiulė, neseniai „Atspindžių“ dvidešimtmečio jubiliejui dovanota vaza, stovėjusi ant stalo, perkelta kitur, o stalas – apverstas.

Vagystė?

– Tikrai ne, – įsitikinęs „Atspindžių“ įkūrėjas bei leidėjas Mindaugas Šimkūnas. – Pasikėsinta į pagrindinį turtą – kompiuterius su informacija, tuo tarpu kita nepigi technika nepaliesta. Ant stalų tebeguli fotoaparatai, kasos aparatas, telefonai, pagaliau, nepaiimti net grynieji pinigai. Manau, taip kažkas išreiškė savo požiūrį į laikraščio poziciją viešinti negeroves nepaisant net ir didesnių autoritetų, kritinius straipsnius, kurie jau seniai kai kam labai nepatinka.

Mūsų laikraštis niekada nevengė kritikuoti valdžios, drąsiai į viešumą kėlė (ir kels – tuo galite neabejoti!) įvairias negeroves. Paskutiniu metu „Atspindžiai“ skelbė didelio rezonanso sulaukusius straipsnius apie teisės aktų pažeidimus Kaišiadorių kūno kultūros ir sporto centre, didžiulį aplaidumą šiukšlių išvežimo srityje, gyventojų prašymu ne kartą kritikavo tiesiai po daugiabučio langais augančio „Maxima“ prekybos centro statybą ir pan.

Kaip internetiniam portalui „Lrytas.lt“ sakė „Atspindžių“ leidėjas M. Šimkūnas, „Mūsų laikraštis Kaišiadoryse – alternatyvus, nes kelia negeroves į viešumą. Mes pateikiame kitą kampą, o ne giriame valdžią. Šitas išpuolis sustiprins mūsų požiūrį. Tai reiškia, kad dirbame teisingai, nes niekas nesikėsintų į žodžio laisvę, jeigu visiems įtiktume“.

Į įvykio vietą iškviesti policijos pareigūnai aptiko įvairių pėdsakų: palikta nudrengta kepurėlė, cigarečių pakelis, tuščias degtinės butelis, kas turėtų sudaryti vaizdą, jog „Atspindžių“ patalpose šeimininkavo gal net asocialūs asmenys. Tačiau tokia versija sunkiai įtikinama, nes pasirūpinta nepalikti pirštų atspaudų (jų nėra net ant nuorūkų! Dirbta su guminėmis pirštinėmis), palikta brangių daiktų, pagaliau – nepaimti net pinigai. Tad redakcijos nusiaubimą suprantame kaip atitinkamą signalą ir atsakingai pareiškiame, kad „Atspindžių“ pozicijos jis tikrai nepakeis.

„Atspindžių“ leidėjas M. Šimkūnas abejoja versija, jog išpuolis gali būti siejamas ir su jo dalyvavimu Seimo rinkimuose ir yra su „politiniu kvapeliu“.

– Visgi, kadangi į redakcijos darbą nesikišu ir žurnalistai yra laisvi reikšti savo mintis bei objektyviai atspindėti tikrovę, labiau manyčiau, jog priežastys glūdi publikacijų turinyje, – sakė jis.

Vienu ar kitu atveju – vandališkas išpuolis yra daugiau negu apgailėtinas.

Neišsigandome.

Nebijome.

Išliksime.

P. S. Rugsėjo 16-ąją redakciją aplankė ir savo palaikymą išreiškė rajono savivaldybės meras V. Tomkus ir administracijos direktorius Č. Neviera. Iš rajono vadovų sulaukėme naudingų patarimų ir netikėtos dovanos – USB laikmenos duomenų saugojimui. Ačiū! Taip pat dėkojame visiems, kurie mus palaikė ir palaiko!

Atspindžiai“

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

3 − 1 =