Dėl afrikinio kiaulių maro Kruonio seniūnijoje

0

Atsižvelgiant į Kaišiadorių rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos 2016 m. liepos 7 d. nutarimą, protokolo Nr. 2 „Dėl ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ ir į 2016 m. liepos 5 d. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto tyrimų protokolą Nr. 9484 G1, kuriuo patvirtinta, kad Viktoro Čepulio kiaulių ūkyje, Anglininkų g.-47, Ručkakiemio k., Kruonio sen., Kaišiadorių r. sav., nustatytas Afrikinis kiaulių maras (toliau – AKM) ir siekiant užtikrinti AKM likvidavimo ir apsaugos priemones Kaišiadorių savivaldybės teritorijoje skelbiama: 1. Kaišiadorių savivaldybės teritorijoje Viktoro Čepulio kiaulių ūkyje, Anglininkų g.-47, Ručkakiemio k., Kruonio sen., Kaišiadorių r. sav., afrikinio kiaulių maro židinys (toliau – AKM); 2. Kaišiadorių savivaldybės teritorijoje 3 km AKM židinio apsaugos zoną, kuri apima Kruonio seniūnijų kaimus; 3. Kaišiadorių savivaldybės teritorijoje 10 km AKM židinio priežiūros zoną, kuri apima Kruonio sen., Rumšiškių sen. kaimus, Kauno rajono savivaldybės: Rokų sen., Taurakiemio sen., Samilų sen. kaimus, Prienų r. sav. Pakuonio sen. kaimus.

AKM židinyje 10 kiaulių, prieš tai jas papildomai ištyrus, sunaikintos. Apsaugos zonoje patikrinta 37 gyvenvietės. Tarp jų rasti 9 kiaulių laikytojai, iš viso turintys 31 kiaulę. Priežiūros zonoje patikrinta 81 kiaulių laikytojas, rasta 288 kiaulės. Abejose zonose išdalinti privalomieji nurodymai draudžiantys be VMVT žinios įvežti bei išvežti kiaules.

Primename, kad gyventojai, laikantys kiaules ir norintys jas pasipjauti savo reikmėms, turi informuoti VMVT (tel. nr. 51274 arba 868718563), kad būtų užtikrintas mėginių paėmimas AKM ligai nustatyti.

Dar kartą primename ir reikalaujame, kad gyventojai auginantys kiaules laikytųsi biosaugos reikalavimų: 1) Nešertų kiaulių žole; 2) Aptvertų kiaulių laikymo vietą; 3) Įrengtų prie įėjimo dezo kilimėlius; 4) Parduotų ir pirktų kiaules tik turinčias įsagus, su išduotu veterinarijos gydytojo pažymėjimu ir kiaulių pardavėjo išduotu Lietuvos Respublikoje vežamų gyvulių važtaraščiu; 5) Yra nustatyta, kad ligą platina vabzdžiai ir graužikai, todėl būtina tvartuose ant esamų langų įsirengti tinklelius su tikslu, kad nepakliūtų vabzdžiai ir graužikai.

Primename, kad kiaulės deklaruojamos kiekvieno ketvirčio I mėnesį Kaišiadorių VMVT arba seniūnijose. Duomenys apie kiaulių atvežimą, išvežimą, prieauglio atsivedimą per 7 kalendorines dienas turi būti užregistruojamos duomenų bazėje.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

dvylika + 6 =