Ar bus užkastas karo kirvis Žiežmariuose?

3

Sausio 22-osios „Verslo žinios“ paskelbė žiežmariečius itin jaudinančią žinią. Straipsnyje teigiama, jog „KG Group“ praras klientą ir gaus konkurentą“ kai atnaujintą planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą paskelbęs kooperatyvas „Agroves group“ supažindino su detalia informacija apie Žiežmariuose planuojamą statyti paukštienos perdirbimo įmonę; „Dabar visa buvusio Seimo nario Jono Jagmino šeimos įmonėse užauginta paukštiena parduodama perdirbti Tautvydo Barščio kontroliuojamai „KG Group“, – rašo „Verslo žinios“. Pastačius įmonę Žiežmariuose , to nereikės. Čia veiks paukščių skerdykla, paukštienos išpjaustymo bei iškaulinimo padaliniai, bus šaltieji sandėliai produkcijos laikymui. Maksimalus skerdimo linijų apkrovimas sieks 12 mln. broilerių per metus. Žiežmariuose bus gaminami pusfabrikačiai bei jau paruošti maistui vartori produktai Lietuvos ir užsienio rinkai. Vienoje pamainoje dirbs 178 darbuotojai. Vadinasi, atsiras nemažas kiekis naujų darbo vietų.

Tačiau kai kuriuos žiežmariečius ši žinia liūdina. Jau senokai dalis gyventojų kovoja, kad įmonė numatytoje vietoje statoma nebūtų. Žmonės baiminasi galimos žalos aplinkai ir gamtai, taip pat nuogąstauja, kad pablogės jų gyvenimo kokybė.

Neseniai Žiežmarių bendruomenės atstovas Nerijus Meškauskas „Atspindžiams“ rašė: „Sužinojome, jog Agentūra jau yra priėmusi sprendimą dėl Žiežmarių PAV (poveikio aplinkai vertinimo) ataskaitos, buvo viešai paskelbti sprendimas ir posėdžio protokolas. Agentūros atstovai taip pat nurodė, kad sprendimas buvo priimtas neišnagrinėjus ir nevertinus paskutinių mūsų teiktų pastabų dėl PAV ataskaitos – neva, pastabas gavo po sprendimo priėmimo. Toks Agentūros elgesys vertinant įvykių chronologiją yra gana keistas ir kelia įtarimų. Šiame PAV procedūrų etape mes galime skųsti Agentūros priimtą sprendimą arba orientuotis į kitas procedūras (techninio projekto derinimą, statybos leidimo išdavimą ir t. t.). N. Meškauskas teigia, jog Agentūra ignoruoja bendruomenę ir visiškai nevertina jos pastabų dėl galimos žalos aplinkai ir visuomenei. „Bendruomenė kreipėsi į Agentūrą, prašė laiko pastaboms pateikti. Nepaisant to, bendruomenė pateikė savo pastabas Agentūrai, kai dar nebuvo paskelbtas joks sprendimas. Tačiau Agentūra pastabų vis vien nevertino, teigdama, kad sprendimas jau yra priimtas“, – rašo N. Meškauskas.

Nuomonių yra įvairių: be besipiktinančių, redakciją pasiekia ir kitokios nuomonės: yra nemažai besidžiaugiančių, kad atsiras naujų darbo vietų, norėdamos pritraukti darbininkus, įmonės privalės mokėti konkurencingus atlyginimus.

Apie žiežmariečių pastangas atsikratyti planuojamos statyti įmonės rašė ir respublikinė žiniasklaidą, ne vienas straipsnis yra pasirodęs interneto naujienų portale „Delfi“. Čia taip pat pateikiama nuomonių įvairovė. Štai dar praėjusių metų lapkritį straipsnyje apie Ariogaloje įkurtą stambią pašarų gamyklą „Sukūrė 100 vietų kaime ir tai dar ne pabaiga“, kalbama ir apie Žiežmarius: „Agroaves Group“ vadovas sako, kad kitų metų pradžioje pagaliau tiksi gauti leidimą pradėti skerdyklos Žiežmariuose statybas. Tai plyno lauko investicija, todėl dokumentų tvarkymas kur kas sudėtingesnis nei, pavyzdžiui, Ariogaloje, kur nauja gamykla įrengta jau kadaise veikusio gamybinio objekto bazėje ir jai nereikėjo poveikio aplinkai vertinimo (PAV). Siekiant atpiginti šio objekto statybas Ariogaloje ir buvo sukurta statybos bendrovė. J. Jagminas sako, kad Lietuvoje tenka derinti vadinamąjį PAV su visuomene ir kai kurie piliečiai tuo išmoko naudotis savo tikslams. „Jie rašo skundus, reikalauja pinigų ir paslaugų, pavyzdžiui, uždengti stogą, mokėti piniginę kompensaciją. Jau yra atskira žmonių, kurie dalyvauja visuose svarstymuose ir chroniškai rašo skundus, kategorija“, – sako J. Jagminas. groaves“ vadovas sako, kad jam jau teko mokėti 100 tūkst. litų (apie 30 tūkst. eurų) ypatingai piktybiškam skundikui, nes visos institucijos, į kurias kreipėsi verslininkas, jam pasiūlė susitarti gražiuoju. Dėl statybų Žiežmariuose ir nuolatinių skundų J. Jagminas kreipėsi į prokuratūrą,“ – rašoma šiame straipsnyje.

Šių metų sausio 17 dieną Aplinkos apsaugos agentūra priėmė sprendimą, kad paukštienos perdirbimo įmonės įrengimas ir eksploatacija Žiežmariuose yra leistina pagal parengtą Poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą (2018-01-17 raštas Nr. 28.1)-A4-515).

Atspindžių“ inf.

3 KOMENTARAI

  1. groaves“ vadovas sako, kad jam jau teko mokėti 100 tūkst. litų (apie 30 tūkst. eurų). Minėtas žmogus turėtu būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn už kyšio davimą. Kyšio mokėjimas atskleidžia, kad leidimai gaunami neteisėtai !

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

du × 3 =