Padidinto dėmesio zonoje – šiukšlių išvežimas

1
"Rudens kanono" dalyviai

Romualda Suslavičienė

Nuvilnijo pasipiktinimo banga

Praėjusią savaitę per Kaišiadoris nuvilnijo pasipiktinimo banga – tiek žiniasklaidai, tiek rajono vadovams gyventojai skundėsi perpildytais šiukšlių konteineriais. Nuotraukos su krūvomis atliekų maišų, netilpusių į dar naujumu švytinčius pusiau požeminius konteinerius, užpildė ir internetinę erdvę. Nenuostabu – juk niekas nenori gyventi tarp kalnų šiukšlių, juolab, kad po ilgų sąstingio metų miestas sujudęs tvarkytis, gražintis.

Neišvežtomis atliekomis piktinosi ir kitų rajono vietovių žmonės. Ir nors komunalinių atliekų surinkimo paslaugą pagal sudarytą sutartį teikia UAB „VSA Vilnius“, didžioji priekaištų dalis, kaip paprastai, teko tam, kas arčiausia – savivaldybės įmonei „Kaišiadorių paslaugos“. Beje, ne visai be priežasties: su atliekų surinkimu įmonė turi realų ryšį. Kaip teigiama „VSA Vilnius“ interneto svetainės informacijoje, „Kaišiadorių paslaugos“ mūsų rajono savivaldybės teritorijoje atlieka rinkliavos už atliekų išvežimą administravimą, apskaičiavimą, taip pat vykdo surinkimo kontrolę. Tad nenuostabu, kad gavę mokėjimo pranešimus rajono gyventojai savo priekaištus adresuoja tiems, kas juos išsiuntė, nes jaučiasi moką už nekokybiškai – t.y. laiku nesuteiktą paslaugą.

Naujose pareigose pasitiko problemos

– Dirbu dar tik 18 dienų, daugiau pasakyti galėsiu, kai darbai bent kiek daugiau „įsivažiuos“, duokite laiko, – pakalbintas prieš rugsėjo 26 dieną vykusį savivaldybės tarybos posėdį nuo „Atspindžių“ dėmesio gynėsi naujasis SĮ „Kaišiadorių paslaugos“ direktorius Remigijus Liaudinskas.

Konkursą į šias pareigas laimėjęs vadovas posėdyje buvo pristatytas savivaldybės tarybos nariams.

– Man penkiasdešimt penkeri, pagal išsilavinimą esu inžinierius elektromechanikas, tačiau paskutiniuosius 15 metų dirbau įmonėje, kur mano pagrindinė veiklos sritis buvo nekilnojamojo turto valdymas, – iš posėdžio tribūnos kalbėjo Kaune gyvenantis R. Liaudinskas, kukliai nutylėjęs, jog turi ir mokslų daktaro laipsnį. – Šiuo metu susipažįstu su įmonės veikla, tikiuosi, ji bus geresnė.

Atsakydamas į savivaldybės tarybos narių klausimus, R. Liaudinskas informavo, jog „šiuo metu paslaugos teikėjas iškrauna paskutines savo surinktas atliekas, kiek kalbėjau, paskutinės buvo likusios Rumšiškių ir Žiežmarių seniūnijos. Kaišiadoryse konteineriai ištuštinti vakar“.

– Kiekvienas mechanizmas, kuris gerai suderintas, gali veikti. Manau, kad šita įmonė (SĮ „Kaišiadorių paslaugos“ – aut. past.) turi puikias perspektyvas. Kokiu keliu eisime, šiuo metu dar negaliu pasakyti, skaičiuojame, ar užsiimti veikla, kurią mes patys organizuosime, ar likti administratoriumi… Šie skaičiai greitai atsiras. Paprastai ateidavau dirbti į tas vietas, kur būdavo kas nors blogai, – mintimis dalijosi direktorius, prisipažinęs, jog tikisi, kad bus geriau.

Būtų smagu, kad šie lūkesčiai išsipildytų – juk tai ir mūsų visų lūkesčiai.

Gyventojų atsiprašo

– Kas rytą vyksta pasitarimai, kuriuose išklausome naujausią informaciją apie padėtį dėl šiukšlių išvežimo. Susiklostė nepalanki situacija, „VSA Vilnius“ turi problemų – sulūžo mašina, tad bendromis jėgomis ieškome išeities, atliekų išvežimo mašinos buvo samdomos iš kitur, – paklaustas apie gyventojų keliamas problemas sakė savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Nasevičius. – Manau, netrukus sulauksime gerų pokyčių, o kol kas atsiprašome gyventojų už patirtus nepatogumus.

Jau minėtame UAB „VSA Vilnius“ interneto svetainėje radome informaciją:

„Kur turėčiau kreiptis, jei man neišvežė komunalinių atliekų?

Dėl neišvežtų komunalinių atliekų prašome kreiptis į mus – UAB „VSA Vilnius“ – el. paštu saskaitos@vsa.lt ir el. laiške nurodykite Jūsų konteinerio specialų identifikavimo numerį arba el. paštu atsiųskite informacinio lipduko su minėtu numeriu nuotrauką. Konteineriui priskirtą unikalų numerį rasite priklijuotą ant Jūsų konteinerio. Taip pat įvardinkite adresą, kuriuo teikiamos paslaugos.

Arba skambinkite nemokama telefono linija darbo dienomis (nuo 8 iki 17 val.) – 8 800 00888.“

Nusprendėme šia informacija pasinaudoti. Surinkus nurodytą telefono numerį ir išklausius porciją neblogos klasikinės muzikos, atsiliepusi operatorė paaiškino:

– Vėlavome išvežti šiukšles dėl mašinos gedimo. Tai specifinė mašina, sugebanti iškelti šiukšlių maišą iš pusiau požeminio konteinerio. „Užkliuvome“ su remontu, detalėmis, tačiau dabar jau vejamės grafikus.

Operatorė patikino, jog ateityje panašių problemų tikisi išvengti.

Pagyvensim, pamatysim.

1 KOMENTARAS

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

trylika + 16 =